Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Laptop dell latitude d610.

    Ostatnio zaczęła mi migać kontrolka od baterii (cztery razy na czerwono raz na zielono na zmianę co pół sekundy).
    Co najdziwniejsze laptop działa poprawnie bateria także normalnie się ładuje i bez zasilania normalnie działa na baterii.
    Wiec póki co nic się nie dzieje,ale nie wiem czego mam się spodziewać?
    Nie chce żeby w czasie sesji laptop mi się sam wyłączył.



    Może ktoś mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    hmmm spojrzałem na swój laptop nie jest podłączony akurat ale swieci sie tak jak u Ciebie teraz czy ja wiem czy to zle?

    Czytam teraz ze to bateria moze byc zepsuta ale u mnie nie widze zadnych problemow...
    Ostatnio edytowane przez Oskarek89 ; 16-12-2009 o 13:21

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez masaker Zobacz posta
    Laptop dell latitude d610.

    Ostatnio zaczęła mi migać kontrolka od baterii (cztery razy na czerwono raz na zielono na zmianę co pół sekundy).
    Co najdziwniejsze laptop działa poprawnie bateria także normalnie się ładuje i bez zasilania normalnie działa na baterii.
    Wiec póki co nic się nie dzieje,ale nie wiem czego mam się spodziewać?
    Nie chce żeby w czasie sesji laptop mi się sam wyłączył.



    Może ktoś mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje?
    W moim inspirionie ... niepamietam chyba 9300 - zakupionym w stanach byl to poczatek problemow z zasilaniem ....a dokladniej z zasilaczem .... ktory po jakims tam n czasie sie po prostu zjebal ..... ale to nie znaczy ze tak musi byc u Ciebie
    Ostatnio edytowane przez teki ; 16-12-2009 o 13:24

  4. #4
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    No właśnie ja tez nie wiedzę żadnych problemów poza drażniącym światełkiem.
    Spróbuje go rozładować i naładować parę razy.
    Oskar długo już tak masz?

  5. #5
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    gandalfini sie nudzi, wiec popytal wujka googla [sam mogles to zrobic w sumie a nie nam tu jakies migajace watki na bocznicy zakladac :P]

    Specifically, it's flashing red four times, between short periods (one second or so) of green. Furthermore, knocking into my cord made my laptop shut off entirely.

    It was working fine before I last shut it down and went on a bike ride, and the little green light on the adaptor is on-even if it was feeling rather hot in one spot.

    I think my battery's finally kicked the bucket altogether, and I'm fairly certain my power cord was to blame, what with the "please attach a 65watt or above adaptor to maintain optimal performance" messages every five to ten minutes.

    The only batteries I can find on Dell's site are 48-hour ones, and while tempting, the 135.00 USD is cringeworthy.

    So...anyone got any ideas?
    odpowiedzi:

    Sounds like the battery is dead


    D610s are no longer produced so you can pay dell the $135 or possibly have a look around e-bay and the like. I'm always hesitant about second hand batteries since you don't know if those ones are nearly dead too.
    Green and flashing red is IIRC saigns of a fatal battery failure. On the battery itself there should be a button next to five LEDs. if you push the button on the battery, the LEDs should light up to show you the charge level on the battery. if the first,third and fifth lights come on it means the battery is dead, one or more of the cells has failed
    http://forums.spacebattles.com/showthread.php?t=152449

  6. #6
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Wydaje mi sie ze dlugo
    Bo dla mnie to wygladalo na ladujaca sie baterie
    No nic jak zobacze jakies problemy to sie wymieni baterie

  7. #7
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    nowe dell'e maja system auto-testowania... Ino nie pamietam jak go wlaczyc Jak wyciagnalem dysk twardy to rzucil mi przyciskiem ktory musze wcisnac zeby go uruchomic a tak z automatu to pewnie jakies F w czasie bootowania -> google -> dell self test czy cos w tym stylu

  8. #8
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Cytat Zamieszczone przez gandalfini Zobacz posta
    Green and flashing red is IIRC saigns of a fatal battery failure. On the battery itself there should be a button next to five LEDs. if you push the button on the battery, the LEDs should light up to show you the charge level on the battery. if the first,third and fifth lights come on it means the battery is dead, one or more of the cells has failed
    nie tak, przypadkiem?

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    wg twoich cytatów moja bateria jest martwa
    tyle ze działa....

  10. #10
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Przeciez to oczywiste, ze specjalnie zamieszczam chujowe cytaty, zebys Cie w blad wprowadzic. Nie mam nic innego do roboty. Pomijajac fakt, ze znaczenie sekwencji mrugania tego leda na bank jest opisane w MANUALU [user's albo service], ktore sa dostepne na stronie Della [w razie gdybys ich nie mial], to przejrzalem na szybko zasoby netu, zamiescilem to co znalazlem a Ty jeszcze pretensje masz? Kurwa, mam nadzieje, ze ta bateria Ci wybuchnie.

    pozdr