Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 31
  1. #21
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Nie ma takiej zasady pokera, ze sie pokazuje karty jak sa aliny.

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez mzyto Zobacz posta
    Aż ciężko mi w to uwież
    Wieżenie ma coś wspólnego z jeżem, czy z wieżą?

    Tak samo jest chyba na PS, poprawcie mnie jeśli się mylę. Tam karty pojawiają się w Hand History, więc je PT wyciągnie, ale gracz na stole ich nie widzi. Na iPoker czy ongame odkrywają się od razu.

    Oczywiście mówimy wyłącznie o cashu. W turniejach zawsze są odkrywane od razu.

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    157
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Tak samo jest chyba na PS, poprawcie mnie jeśli się mylę. Tam karty pojawiają się w Hand History, więc je PT wyciągnie, ale gracz na stole ich nie widzi.
    Zmienili to jakiś czas temu i już odsłaniają się karty od razu przy allinie.

  4. #24
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez viq Zobacz posta
    Zmienili to jakiś czas temu i już odsłaniają się karty od razu przy allinie.
    O! Jakiś czas mnie tam nie było.

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    A ja się wtrącę, z pewnym pytaniem.

    Załóżmy taką sytuację. Jesteśmy wygrywającym graczem. Rozegraliśmy x rozdań, z których 2000 skończyło się allinem (przeciwko jednemu tylko przeciwnikowi każde, dla uproszczenia) nie będącym coinflipem (liczba coinów jest tu bez znaczenia). Z racji tego, że jesteśmy niezłym graczem, w większości przypadków to my mieliśmy przewagę w momencie wrzucenia all-ina.

    Przyjmijmy dla uproszczenia, że przeciętna ilość żetonów do dołożenia w przypadku all-ina była taka sama zarówno w sytuacjach, gdy byliśmy z przodu, jak i z tyłu (niech to będzie 50BB).

    Załóżmy teraz, że spośród tych 2000 rąk w 1050 my byliśmy z przodu, w pozostałych 950 przeciwnik (nie jest to chyba zbyt wygórowane założenie przy graczu wygrywającym na swoich stawkach), średnio 70-30. Oznacza to, że przeciwnik suckoutował nas w 30 rękach więcej niż my jego, a te 30 rąk to tutaj 15BI.

    Nie wiem, może liczby dobrane zostały nieszczęśliwie albo tendencyjnie i nie mam racji. Ogólna idea mojego pytania jest jednak taka - dobrze czujący grę pokerzysta częściej doprowadzi do allina mając lepszą rękę, niż jego przeciwnik. Wobec czego (zakładając identyczne szanse na zwycięstwo gracza z lepszą ręką w obu sytuacjach, jw. przykładowe 70-30; może tu jest błąd?) to właśnie ten lepszy gracz przegra w wyniku badbeata częściej. I stąd weźmie się interpretowany jako notoryczny pech ujemny wykres EV AI performance.

    Am I wrong?

  6. #26
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez aeniman Zobacz posta
    Am I wrong?
    No raczej tak.

    Ten wykres pokazuje Ci Twoje statystyczne, teoretyczne zyski z allinów w zestawieniu z faktycznymi. Jeśli będziesz częściej stackował przeciwnika mając przewagę, to wykres expected będzie się piął nieprzerwanie do góry. A przeciwnika nieprzerwanie w dół. Przegrasz oczywiście częściej w wyniku bad beata niż przeciwnik, ale to przecież wynika z tego, że miałeś lepszą rękę. Nie można przegrać 27 vs AA pre przez bad beata...

    Ale to niczego nie zmienia - wykres realnych zysków będzie dążył do teoretycznego, a odskoki będą tylko chwilowe. Oczywiście - im lepiej będziesz grał tym większe będą odskoki w dół (bo w górę nie bardzo jest miejsce na odskok, skoro zbliżasz się z grą do ideału).

  7. #27
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    odskoki za rownomierne w obie strony, tylko Ci ktorzy maja na + nie afiszuja sie z tym zazwczyaj ;-

  8. #28
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Aj, faktycznie, coś mi się pomieszało. Macie rację.

  9. #29
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    odskoki za rownomierne w obie strony, tylko Ci ktorzy maja na + nie afiszuja sie z tym zazwczyaj ;-
    Eee, nie mogą być równomierne w obie strony, bo nie możesz przekroczyć 100% możliwości/pewności.

    Mam na myśli to, że jeśli zawsze allinujesz się mając 70% przewagi, to odskok w dół może być o 70 punktów procentowych, a w górę tylko o 30.

    Oczywiście odwrotnie jeśli się podejmuje złe decyzje.

  10. #30
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ale zdarzaja sie proporcjonalnie rzadziej, wiec wszystko i tak dazy do EV