Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35
  1. #21
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    290
    Ale cyrk. Jaki błąd? W innym wątku napisałem, że mi sie popieprzyło i napisałem zle ilośc kart w talii pare razy. Tutaj do k***y nędzy rozmawiamy o moim pytaniu!!! Na litoiśc boską. Jak można sie pomylić zadając pytanie i tłumacząc innym co miałem na myśli?! Chcesz napisać że myślałem coś innego a Woland i inni mi to wyjaśnili i ja teraz nie potrafie sie do tego przyznać? Nie wiem co moge napisać. Jeśli mam ręke 9999 to mam cztery, czy jedną karte? Chyba 4. Jeśli mam ręke 99 xx to mam jedną czy 2 dziewiątki? Mam 2. Jeśli mam 9xxx to mam 1 dziewiątke. Jeśli jest zasada, że trzeba użyć 2 kart, to na stole 5678 mając 9xxx używam do skompletowania strita jednej 9 i jest żle. Jeśli mam na ręce DWIE DWIE DWIE 9, czyli 99xx to nie da sie ukryć, że w pewnym snsie używam 2 kart do skompletowania strita. Mam dwie 9. Jest zasada że trzeba użyć tylko 3 kart ze stołu, o której nie wiedziałem i z tąd to pytanie. Napiszcie, że mam zaglądać do googla, że mam nie zakladać debilnych wątków. ALe nie piszcie, że nie potrafie sie przyznać do błędu kiedy to wy nie wiecie o co mi chodzi.
    Tak woland są dwie karty użyte z ręki do stworzenia strita na stole 5678. Są to 2 dziewiątki. Nie da sie ukryć że choć potrzebna jest jedna, to można spojrzeć na sprawe w taki sposób że mam 2 karty. To było tylko debilne pytanie. Napisanie że trzeba użyć 3 kart ze stołu wszystko zamyka. Do jakiego błędu mam sie przyznać?

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Wojtek tobie placa za robienie z siebie idioty?
    Ciezki przypadek jestes.

  3. #23
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Twoj stary powinien sie do bledu przyznac raczej... Omaha, tak jak i Holdem to gra, w ktorej zbierasz do P I E C I O K A R T O W Y C H [nie wiedzac tego, nie wmowisz mi ze potrafisz w cokolwiek grac!!!] ukladow, wiec, skoro musisz uzyc 2 kart z reki to

    UWAGA

    UWAGA

    5 [cio kartowy uklad] - 2 [z reki] = 3 [ z boardu], slownie:

    piec odjac dwa rowna sie trzy, bo trzy plus dwa rowna sie piec

    I dlaczego jestes taki zachlanny, i chcesz zajac cale podium w plebiscycie na post roku...?

  4. #24
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez Wojtek_112 Zobacz posta
    Ale cyrk. Jaki błąd? W innym wątku napisałem, że mi sie popieprzyło i napisałem zle ilośc kart w talii pare razy. Tutaj do k***y nędzy rozmawiamy o moim pytaniu!!! Na litoiśc boską. Jak można sie pomylić zadając pytanie i tłumacząc innym co miałem na myśli?! Chcesz napisać że myślałem coś innego a Woland i inni mi to wyjaśnili i ja teraz nie potrafie sie do tego przyznać? Nie wiem co moge napisać. Jeśli mam ręke 9999 to mam cztery, czy jedną karte? Chyba 4. Jeśli mam ręke 99 xx to mam jedną czy 2 dziewiątki? Mam 2. Jeśli mam 9xxx to mam 1 dziewiątke. Jeśli jest zasada, że trzeba użyć 2 kart, to na stole 5678 mając 9xxx używam do skompletowania strita jednej 9 i jest żle. Jeśli mam na ręce DWIE DWIE DWIE 9, czyli 99xx to nie da sie ukryć, że w pewnym snsie używam 2 kart do skompletowania strita. Mam dwie 9. Jest zasada że trzeba użyć tylko 3 kart ze stołu, o której nie wiedziałem i z tąd to pytanie. Napiszcie, że mam zaglądać do googla, że mam nie zakladać debilnych wątków. ALe nie piszcie, że nie potrafie sie przyznać do błędu kiedy to wy nie wiecie o co mi chodzi.
    Tak woland są dwie karty użyte z ręki do stworzenia strita na stole 5678. Są to 2 dziewiątki. Nie da sie ukryć że choć potrzebna jest jedna, to można spojrzeć na sprawe w taki sposób że mam 2 karty. To było tylko debilne pytanie. Napisanie że trzeba użyć 3 kart ze stołu wszystko zamyka. Do jakiego błędu mam sie przyznać?
    oqrva


  5. #25
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    290
    Zupełni nowicjusze , często popełniają pewien błąd. Robią go także gracze przerzucający sie z holdem. Wydaje im sie, że zasady są identyczne, a jedyna różnica polega na tym że w Omahe dostajesz 4 karty . Mi także sie zdażyło uzbierac flush z czterech np serc ze stołu i jednego Ah z ręki. Jak sie potem okazało, rozdanie przegrałem. Podobnie ze stritem. Kilka razy sie zdażało że myślałem że mam strita, na stole 4567 i rece 8JAK.Potem okazało sie że musze użyć dwóch kart z ręki. Nie moge użyć jednej, musze użyć nie mniej i nie wiecej niż 2. Tutaj padło moje pytanie. Będąc zupełnym nowicjuszem, na poziomie opisanym wyżej, grałem rozdanie gdzie na flopie 5678 miałem nie 9KJA, tylko miałem 99 KA.Wiedziałem tyko o zasadzie 2 kart z ręki. Nie napisałem z obużeniem że przegrałem takie rozdanie. Zadałem pytanie," a co w takiej sytuacji?" bo przecież mam Dwie 9, nie jedną. Nie szukałem na żadnych stronach zasad Omahy i zadałem pytanie odnośnie takiej sytuacji. Wiem że na stole 5678 i ręce 9KJA nie mam strita(choć wcześniej byłem skłonny myśleć że mam). Zgłupiałem jednak kiedy na ręce miałem 99KA, bo mam dwie 9. Używam 2 kart z ręki. Byłoby to wtedy 6 kart. Jednak te dwie z ręki(tak jak ma być) byłyby traktowane jak jedna 9 i układ byłby 5 kartowy. To było pytanie zupełnego żóltodzioba.Pytanie :czy tak jest"?
    Wiadomośc o tym, że ze stołu do tworzenia układu są brane 3 karty zamyka sprawe. TO jest mój punkt widzenia, taki był mój tok rozumowania. Tu są zawarte moje wątpliwości odnosnie tej sprawy i cała nie wiedza. Chce tylko dodać, że wiem że nie moge utwożyć strita w takiej sytuacji. Nie kłóce sie z wami, chcąc wam udowodnić że sie mylicie.
    Gandalfini. Generalnie teksty dotyczące rodziców, są dla mnie troche przegięciem. Nie wiem czy chcesz w to brnąć, ale moge też napisac kilka rzeczy. To jest internet i każdy może bezkarnie pisac co chce. Jednak własnie to że jest to takie łatwe i że w zasadzie nie spotyka sie z żadnymi konsekwencjami, dla kogoś z charakterem powinno to być nie dopuszczalne. Ja w zasadzie nie moge na to zareagować, tak jak bym chciał. Moge zrobić szambo i powypisywać przeróżne debilne epitety i znowu ty zrobisz to samo i możńa tak w kółko. Mój stary, to jest stary tylko dla mnie. Dla ciebie jest to, Pan tata Wojtka.
    Ostatnio edytowane przez Wojtek_112 ; 30-12-2009 o 14:50

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Pan Taka?
    dobra nie wazne
    Powiedz mi kto normalny gra w Omahe nie czytajac zasad?

  7. #27
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    290
    Każdy kto grał w Omahe nie czytając zasad jest normalny.Sam sobie wydedukuj kwestie która cie interesuje. Grałem na najniższych stawkach, jako odskocznia, tak sobie pykałem. Jak gram to sobie oglądam youtube, albo przeglądam foróm i walnąłem to pytanie. Najpierw zrobiłem, potem pomyślałem. Cała kwestia

  8. #28
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    warszawa
    Posty
    124
    polecam zagrać w omahę hi-low.

  9. #29
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Swoją drogą to byłaby zajebista gra. Taka odmiana Omahy, w której możesz użyć od 0 do 4-ch kart z ręki. Najlepiej z deklaracją preflop ilu kart użyjesz.
    Rany, ale byłoby wesoło

    Wtedy AAAA byłoby megamonsterem

  10. #30
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    sry gosciu, ale czy ty chodzisz do szkoly specjalnej? hahah LOTY 2009 przyznane bezapelacyjnie