Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Od A do Z

  1. #1
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    Fajnie jakby był gdzieś taki temat, w którym byłoby wytłumaczone wszystko od A do Z. Żeby ktoś, kto nie wie nawet jak wyglądają karty mógł się nauczyć gry w pokera. Trzeba byłoby się poświęcić trochę, żeby to wszystko od zera napisać ale cóż... przydałoby się.

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Wcale nie trzeba, wystarczy dla nieznajacych angielskiego przetlumaczyc faq grupy rec.gambling.poker
    Zarowno faq w wersji ang. jak i zasady texasa( po polsku, btw. marian zrobil kawal dobrej roboty;P) sa na planecie pokera, www.poker.w.pl jak kiedys mi sie bedzie chcialo to zaczne tlumaczenie faq, podkreslam jak mi sie bedzie chcialo ;P

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    'raked hands' - musze rozegrac 100 razy w expekt -gralem dobra godzine i udalo mi sie ugrac tylko 5 :shock:
    czyli cio to jest tak naprawde 'raked hands' ??
    myslalem ze wystarczy jak postawie kase , pojawi sie flop i juz mam jedno 'raked hands'

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Są dwie szkoły zaliczania 'raked hands' do końca nie wiem czy obie prawdziwe, możliwe że jest to różnie interpretowane przez serwisy pokerowe.
    Podstawa pewna wszędzie: serwis musi w rozdaniu mieć 'rake' większe od 0 czyli jeżeli ktoś zgarnie pule przed wykryciem flopa to takie rozdanie na 100% nie zostanie wliczone do 'raked hands'.
    No i teraz dwie szkoły liczenia:
    a) wystarczy że jesteś w danym rozdaniu czyli dostałeś karty
    b) musisz dotrwać w rozdaniu do obejrzenia flopa

    mam nadzieje ze nic nie pokręciłem

  5. #5
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    moze mi ktos to przetlumaczyc

    A hand is considered a raked hand when Player is dealt cards a hand and the post is raked a minimum 25 c.

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam,

    tłumaczenie:

    Rozdanie jest uznawane za rozdanie z prowizją (raked hand), jeżeli Graczowi zostaną rozdane karty, a pobrana prowizja wynosi przynajmniej 25 centów.

    Wiem też, że na przykład na bet365 z sieci prima ilośc rozegranych raked hands pojawia się z pewnym opóĽnieniem. To dotyczy postu wyżej, w którym gracz twierdzi, że rozegrał w ciągu godziny tylko 5 raked hands. Jeżeli sprawdził tą ilość od razu po godzinie, to tak jak napisałem, system mógł nie uwzględnić jeszcze wszystkich rozdań.

    Pozdr

    Warsaw

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Na expekcie raked hand jest kiedy uczestniczysz w rozdaniu w którym pot jest conajmniej 5$. Tak więc grając na najniższych blindach trzeba grać naprawdę długo albo ostro. Na wyższych nabija się raked szybko i bez problemu.

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    to mam jeszcze jedno pytanie-bo dopiero zaczynam moja przygode z pokerem. 8)
    jak zrobic zeby w trakcie gry przebic o dowolna sume lub zagrac za wszystko bo ja widze tylko call, bet fold i raise - ale raise moge tylko o ustalona stawke.a co musze zrobic zeby podbic tyle na ile mam ochote
    bo widze ze inni gracze czesto tak robia...

    Dzieki Wielkie za wszytkie odpowiedzi

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    No to zależy od stołu na jakim grasz:

    - NL (No Limit) : możesz w każdym momencie licytacji podbić o ile chcesz włącznie z alli-nem, masz w tedy jakąś miarke do przesówania lub pole do wpisywania za ile chcesz podbić .. bądĽ oba naraz.

    - PL (Pot Limit) : możesz podbić maxymalnie o tyle ile znajduje się w pocie, reszta jak wyżej.

    - Limit (inaczej fixed) : z tego co piszesz wygląda że grasz tą opcje .. i można tam jedynie podbijać o ustaloną z góry stawke. Aczkolwiek inni gracze mają takie same limitacje.

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    limit jest ale jednak widze ze koles jeden robi reise 20 c nastepny raise 40c ja robie call a koles kolejny wyskakuje np.1$ no i jak on to robi???