Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 33
  1. #21
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    A ten gracz UTG+2 to faktycznie jest aż tak bardzo agresywny, nawet z wczesnej pozycji, że ten push z AJo jest ok? Niby jest dead money w pot po flat callu jakiegoś, jak go opisujesz, donka, ale czy to wystarczy żeby pushować za 20bb na tych pozycjach z AJo? AQ to easy, ale nie jest to oczko za nisko? No i warto dodać jakie były rozmiary stacków za tobą i na blindach - bo jeśli np na blindach były stacki w okolicach 8-10bb to też zmienia jego zakres otwierania z EP, bo będzie commited do sprawdzenia ich resteala. Jak dla mnie trochę zbyt ogólnie opisana ta sytuacja żeby móc zdecydować czy dobry re-steal stack ryzykować w takim spotcie. Ale ja tam turniejów gram mało i nisko

  2. #22
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Lol. Rozkminki jaki zrobić raise czy za pół czy ćwierć stacka czy insta ship i w ogóle to super i co inny to lepiej wie ale dlaczego AJo w tej sytuacji należy w ogóle rozważać jako rękę do all-in to już nikt nie wie? Nice one.

  3. #23
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    A czy naprawdę czytanie ze zrozumieniem całego tematu to kłopot ??

    Zostało napisane raz przez Ola i to samo wynikało z samej wypowiedzi autora. Masz AJ czyli rękę która bije range zarówno OR jak i flat calla. Więc imo jasne jest, że tutaj push jest optymalny w 99% wypadków.(push nie push chodzi o sam fakt wykonania akcji).

    Wg. mnie rozważania o bet sizingu i tym jak rozegrać tą rękę jasno wskazują na to, że to dlaczego pushujemy jest tutaj dla każdego jasne.

    Ale, żeby nie było.
    Ja tutaj pushuje, dlatego, że przy ilości dead money w pocie, która została zgromadzona przez luźno otwierającego gracza i słabego callera (prawdopodobnie)sprawia, że znajdując na ręce AJ(de facto tak jak pisałem w mojej opinii często tutaj nie ma znaczenia co tak naprawdę mamy a dlaczego wyjaśnienie wyżej) mamy tutaj szanse na wygranie sporego pota bez SD. Do tego dochodzi kilka innych czynników, których już nie wymieniam z przyczyn oczywistych.
    Ostatnio edytowane przez Simon1989 ; 07-01-2010 o 03:39

  4. #24
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Ale wytłumacz mi dlaczego bijesz range villaina? Co z tego, że jest agresywny - większość dobrych turniejowych graczy jest agresywna ale to nie oznacza, że są maniakami i otwierają pot za potem z ep z 67s. Tu jest moim zdaniem za mało informacji żeby ocenić jego range i o ile shove byłby super insta gdyby było np otwarcie na HJ i flat na CO to tutaj jeśli dasz mu range każda para, każdy broadway as i przyzwoite suited broadwaye to dalej vs jego range jesteś z tyłu + nie masz świetnego folding equity w tym spotcie i obaj villaini będą mieli niezłe oddsy na call, więc często sytuacja sprowadzi się do wygrania showdownu układem, który jest z tyłu przeciwko jego range.

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Ale wytłumacz mi dlaczego bijesz range villaina? Co z tego, że jest agresywny - większość dobrych turniejowych graczy jest agresywna ale to nie oznacza, że są maniakami i otwierają pot za potem z ep z 67s. Tu jest moim zdaniem za mało informacji żeby ocenić jego range i o ile shove byłby super insta gdyby było np otwarcie na HJ i flat na CO to tutaj jeśli dasz mu range każda para, każdy broadway as i przyzwoite suited broadwaye to dalej vs jego range jesteś z tyłu + nie masz świetnego folding equity w tym spotcie i obaj villaini będą mieli niezłe oddsy na call, więc często sytuacja sprowadzi się do wygrania showdownu układem, który jest z tyłu przeciwko jego range.
    A czy chociaż jeden z Was postawił się tutaj w sytuacji agresora pf ?? Co sobie myślisz kiedy dostajesz commitujący 3-bet od mura, któego nie znasz ?? Założę się, że myślisz sobie...o pewnie premium. Tak więc teraz proszę weź to pod uwagę i proszę nie pisz, że nie mamy dobrego feq bo to aż w oczy kole...

  6. #26
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Jeśli tylko nie jesteś mega nitem i pokazałeś wcześniej, że nieco ogarniasz zakresy etc. to pierwszy villain może śmiało dać ci zakres AQ+ i 88+ bo tak pewnie powinno się tam shoveowac. Przez flat call jednego typka wcześniej (który będzie oddsy miał już na call z czymkolwiek) ep raiser dostaje pot odds 36% czyli oceniając tak nasz zakres może sprawdzać z 99 i AQs. Nie jest to jakiś mega tight range i jeśli się weźmie pod uwagę pozostałe stacki biorące udział w rozdaniu to może się okazać, że jego opening range tam wcale nie jest o wiele szerszy. Dodatkowym plusem jest to jaką część stacka villain musi zainwestować w call i to znowu może lekko zawęzić jego range ale jeśli tylko nie jesteś przy stole naprawdę murkiem to naprawdę sądzisz, że on tam wyrzuci TT+ i AQs? Więc pomijając fakt konieczności wygrania showdownu z tym short-stack callerem to jest jeszcze szansa, że będzie trzeba wygrać 3-way shodwodn. Ja nie wiem, może turnieje live się różnią faktycznie zakresami tak mocno od grania on-line i dlatego piszę jakieś wierutne bzdury. W każdym razie w żaden sposób nie zostałem przekonany żadną rzetelną analizą zakresu czy czegokolwiek a jedynie tym, że niby jesteśmy murkiem (autor wątku tego nie napisał) i zrobimy dodatkowo podbicie żeby wyglądać mocniej i to już styknie.

    Na razie jedynym "za" w tym rozdaniu wydaje mi się to, że z perspektywy tego pro villaina nasz range może być trochę bardziej tight z tego względu, że shoveując tam musimy się liczyć na showdown z flat-callerem, więc musimy mieć rekę dostatecznie dobrą do showdownu ale z drugiej strony - jak go niby może zawęzić jeszcze bardziej? Skoro może go oceniać na coś w stylu 88-AQ a flat-caller pokazywał wcześniej KQo i takie tam smaki to i tak całym tym zakresem w tej sytuacji dalej byśmy shoveowali. Więc nawet z tego "sytuacyjnego" wizerunku naszego range nie ma pożytku.
    Ostatnio edytowane przez Leszek ; 07-01-2010 o 22:13

  7. #27
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Po pierwsze on nigdy nas nie calluje więc możesz analizę zacząć od nowa ;P Więc tak naprawdę nie bardzo wiem jakim cudem ma tutaj dojść do 3 way sd już nie mówiąc o 2 way sd kiedy dysproporcja pomiędzy jego OR range a calling range jest ogromna.

    Dla przykładu on otwiera tak każde T9s+, często niższe sc, K9+, QT+, A2s+, A5o+, 22...Tak naprawdę ja tutaj bym się zastanawiał nawet nad atc raise/call ale to trzeba by już troszkę policzyć. Z AJ to tutaj jest EV+ pod każdym względem tylko wg. Was znaczenia nie ma czy robię sqz/call czy shove a wg. mnie ma. Więc tzw. whatever.
    Ostatnio edytowane przez Simon1989 ; 08-01-2010 o 16:10

  8. #28
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,010
    Po prostu nie wiedziałem, że jak gra się na stole pełnym 15-20-25bb stacków to z wczesnych pozycji otwiera się dalej tak wide. Myślałem, że na takich stołach raczej nie ma flat call i gra rozgrywa się raczej pre flop, poza nielicznymi wyjątkami pomiędzy dwoma 35bb+ stackami. Stąd też moje pierwotne inne założenia odnośnie jego range. Ale jak ma tam T9s to spoko.

  9. #29
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Leszek Zobacz posta
    Po prostu nie wiedziałem, że jak gra się na stole pełnym 15-20-25bb stacków to z wczesnych pozycji otwiera się dalej tak wide. Myślałem, że na takich stołach raczej nie ma flat call i gra rozgrywa się raczej pre flop, poza nielicznymi wyjątkami pomiędzy dwoma 35bb+ stackami. Stąd też moje pierwotne inne założenia odnośnie jego range. Ale jak ma tam T9s to spoko.

    Jeżeli nikt mu nie stawiał oporu to ze stackiem 40bb nie uważam by miał jakiekolwiek powody by zmniejszać swój zakres. Tym bardziej, że jak widać fishe na 15k eff czyli poniżej 20bb callują co znaczy, że kolo był tragiczny i praktycznie nigdy nie ma tam monstera.

  10. #30
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Na aggro otwierajacego i donka który często flatuje to jest bezdyskusyjny shove nie ma co się zastanawiać nad foldem.