Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33
  1. #11
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez mularPVC Zobacz posta
    bezsensu raise Simon juz lepiej spushowac jezeli mam w stacku 17 k od podbija o 2400 to i tak jak ma AQ+ 99+ to i tka sie zestackuje pewnie a jak nie to sie zrzuci . NIby taki raise moglby zasugerowac Asy ale nie w takim turnieju imo.

    Wg mnie push/fold zalezy od stolu jezeli mamy image tight to push i jak to olor mówi JADOM WARIATY
    No właśnie nie jest bez sensu. Bo jeżeli pushujesz to imo właśnie dostaniesz call od range, który napisałeś. Jak zrobisz commitujący raise, który wygląda tutaj mega mocno to imo jego shove range wygląda tutaj na coś w stylu JJ+, AK+. Może czasami AQs i TT ale imo często spasuje nam tutaj te ręce. W mojej opinii push tutaj wygląda o wiele słabiej a z AJ chcemy by wyglądało to mocniej.

    Poza tym wsadzenie tutaj wszystkich żetonów nie jest naszym celem. Naszym celem jest zrzucenie lepszych rąk bo nigdy tutaj widząc call lub push nie będziemy z przodą o ile nie gramy przeciwko idiocie. Dlatego naszym celem jest pokazanie jak największej siły. W sumie moglibyśmy tutaj mieć nawet 72o bo tak naprawdę w razie shove i tak mamy max flipa i to cud jak go mamy dlatego w moim odczuciu to, że mamy AJ daje nam tylko blckery.

    Zauważcie, że mamy image murka na stole...

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Zauważ, że zbytnio levelujesz i overthinkujesz...

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Kejti19 Zobacz posta
    Zauważ, że zbytnio levelujesz i overthinkujesz...
    OMG gdzie Ty tutaj widzisz levelovanie ?? Proste myślenie...Jak chcesz to pushuj. Ja mówie dlaczego nie pushuje a robię 3-bet/call. Kłopot w tym, że póki co nie podałeś ani jednego argumentu bo sry ale bo i tak sprawdzi z 99+, AQ to słabe jest...a z prawdą wg. mnie nie ma zbyt wiele wspólnego.

  4. #14
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    352
    OK Simon napewno to co piszesz ma jakis sens bo troche grywasz live ale co w momencie gdy robiy ten 3 bet do zalozmy ok 7k i dostajemy push? juz i tak wtedy nie zrzucimy wiec imo wg mnie juz lepiej od razu pushowac i tyle zeby potem nie zglupiec. Ale coz czasami ciezko jednoznacznie stwierdzic jaka decyzja jest poprawna. Jesli mamy image murka to faktycznie 3 bet wyglada niezle ale jesli tak jak pisze to jest jakis maniak to chyba lepiej juz go spushowac imo

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta
    OMG gdzie Ty tutaj widzisz levelovanie ?? Proste myślenie...Jak chcesz to pushuj. Ja mówie dlaczego nie pushuje a robię 3-bet/call. Kłopot w tym, że póki co nie podałeś ani jednego argumentu bo sry ale bo i tak sprawdzi z 99+, AQ to słabe jest...a z prawdą wg. mnie nie ma zbyt wiele wspólnego.
    Co ty chcesz pokazać że super fancy tę rękę chcesz zagrać?? wg mnie to nie ma sensu. Pushujemy, to jest easy game.

    Pozatym op pisał że caller to słaby gracz kto wie czy nie przyfishuje i sprawdzi ten twój raise spadnie 678sss i ci lead pushnie bo będzie scommitowany ?

    Pomijając ten przypadek (rzadko bo rzadko ale możliwy) to sugerujesz, że grając 3bet/call dostaniesz call od węższego zakresu rąk niż gdybyś pushował???

    Agresywny gracz w obu przypadach wsunie z tym samym, caller tak samo, ten drugi nawet nie będzie pewnie dociekał czemu grasz commitujący raise.

    Jeśli uważasz że w przypadku 3bet/call obaj gracze zawężą zakres stackowania sie w tym spocie o więcej niż 0,5% to moim zdaniem sie po prostu mylisz. Co mają wsunąć to wsuną.

    Serio myślisz że w jednym przypadku któryś z graczy wsunie z np 99 czy AQo a w drugim spasuje?
    Ostatnio edytowane przez Kejti19 ; 30-12-2009 o 23:53

  6. #16
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Kejti19 Zobacz posta
    Co ty chcesz pokazać że super fancy tę rękę chcesz zagrać?? wg mnie to nie ma sensu. Pushujemy, to jest easy game.

    Pozatym op pisał że caller to słaby gracz kto wie czy nie przyfishuje i sprawdzi ten twój raise spadnie 678sss i ci lead pushnie bo będzie scommitowany ?

    Pomijając ten przypadek (rzadko bo rzadko ale możliwy) to sugerujesz, że grając 3bet/call dostaniesz call od węższego zakresu rąk niż gdybyś pushował???

    Agresywny gracz w obu przypadach wsunie z tym samym, caller tak samo, ten drugi nawet nie będzie pewnie dociekał czemu grasz commitujący raise.

    Jeśli uważasz że w przypadku 3bet/call obaj gracze zawężą zakres stackowania sie w tym spocie o więcej niż 0,5% to moim zdaniem sie po prostu mylisz. Co mają wsunąć to wsuną.

    Serio myślisz że w jednym przypadku któryś z graczy wsunie z np 99 czy AQo a w drugim spasuje?
    pewnie masz rację. Słaby jestem w te klocki. Pewnie nie ma różnicy w dwóch zupełnie różnych rozegraniach tej ręki. Jakże to proste all-in to all-in nieważne w jakich okolicznościach.
    Ostatnio edytowane przez Simon1989 ; 31-12-2009 o 04:40

  7. #17
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Kejti19 Zobacz posta

    Serio myślisz że w jednym przypadku któryś z graczy wsunie z np 99 czy AQo a w drugim spasuje?
    Oczywiscie ze beda tacy gracze, chociazby 20% znich daje nam extra 1% czy 2% lepsze equity w long runie.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta
    pewnie masz rację. Słaby jestem w te klocki. Pewnie nie ma różnicy w dwóch zupełnie różnych rozegraniach tej ręki. Jakże to proste all-in to all-in nieważne w jakich okolicznościach.
    Bez komentarza. Dobrze koniec dyskusji panie Pro. Niech będzie po Pańskiej myśli, że 3bet/call jest tutaj najlepszy. W końcu jest Pan jedyną wyrocznią tutaj.

    Btw. wrzucałeś rozdanie na 2+2?

    Ja dalej uważam że w tym wypadku nie zdarzyło by się tak że któryś z nich przy twoim pushu sprawdziłby z dajmy na to 99 albo AQ, a przy 3becie potulnie owe 99 czy AQ by zrzucił. No ale ja tam sobie mogę uważać....

    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Oczywiscie ze beda tacy gracze, chociazby 20% znich daje nam extra 1% czy 2% lepsze equity w long runie.
    Będą też tacy którzy (o ile mamy z nimi jakąś historię na stole i są kumającymi graczami), zauważą że naszym z pozoru "głupim" raisem commitującym chcemy pokazać większą siłę niż pokazalibyśmy tutaj przy snap pushu tej ręki i wiedząc o tym że chcemy na siłę zmusić ich do spasowania jakiegoś małego procentu ich zasięgu pushowania tutaj (graniczne ręce) - zagraniem tym doprowadzimy do tego że ponieważ będą o tym wiedzieć to i tak wsadzą all-ina z tymi granicznymi rękoma, a nawet mogą dorzucić jeszcze kilka rąk. Przyjmijmy że graniczne tu będzie 99 i AQ, to taki kumający gracz, aczkolwiek fan multilevelowego myślenia może tu się zallinować z 77-88 i AJ.

    Też może być? Może.

    Dlatego jak pisał Olor tutaj jest push i nie zastanawiamy się zbytnio nad tym kto co pomyślałby gdybyśmy tę ręki zagrali w ten sposób, żeby gracz A pomyślał, że.... blablabla
    Ostatnio edytowane przez Kejti19 ; 31-12-2009 o 12:57

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Kejti19 Zobacz posta
    Bez komentarza. Dobrze koniec dyskusji panie Pro. Niech będzie po Pańskiej myśli, że 3bet/call jest tutaj najlepszy. W końcu jest Pan jedyną wyrocznią tutaj.

    Btw. wrzucałeś rozdanie na 2+2?

    Ja dalej uważam że w tym wypadku nie zdarzyło by się tak że któryś z nich przy twoim pushu sprawdziłby z dajmy na to 99 albo AQ, a przy 3becie potulnie owe 99 czy AQ by zrzucił. No ale ja tam sobie mogę uważać....



    Będą też tacy którzy (o ile mamy z nimi jakąś historię na stole i są kumającymi graczami), zauważą że naszym z pozoru "głupim" raisem commitującym chcemy pokazać większą siłę niż pokazalibyśmy tutaj przy snap pushu tej ręki i wiedząc o tym że chcemy na siłę zmusić ich do spasowania jakiegoś małego procentu ich zasięgu pushowania tutaj (graniczne ręce) - zagraniem tym doprowadzimy do tego że ponieważ będą o tym wiedzieć to i tak wsadzą all-ina z tymi granicznymi rękoma, a nawet mogą dorzucić jeszcze kilka rąk. Przyjmijmy że graniczne tu będzie 99 i AQ, to taki kumający gracz, aczkolwiek fan multilevelowego myślenia może tu się zallinować z 77-88 i AJ.

    Też może być? Może.

    Dlatego jak pisał Olor tutaj jest push i nie zastanawiamy się zbytnio nad tym kto co pomyślałby gdybyśmy tę ręki zagrali w ten sposób, żeby gracz A pomyślał, że.... blablabla
    Tylko, że skoro jesteśmy graczami tight i on o nas praktycznie nic nie wie to nie ma prawa tutaj levelovać naszego myślenia bez historii...

    I kto tutaj leveluje...

    Nie wrzucałem bo mam w zwyczaju wrzucać swoje ręce.

    Postaw się w sytuacji tego kumatego gracza, który ma Cię za murka i dostajesz od niego commitujący 3-bet. Ja tam czasami bym na jego m-cu zrzucił TT...

    btw. Gadałem wczoraj o tej ręce z Olem i tak swoją drogą doszedł do tego samego wniosku co ja.

  10. #20
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta
    Tylko, że skoro jesteśmy graczami tight i on o nas praktycznie nic nie wie to nie ma prawa tutaj levelovać naszego myślenia bez historii...
    nie jestem w stanie pojac, dlaczego bedzie sie levelowal widzac nasz raise jako cos mocniejszego, a juz nie prawa kombinowac tak jak to pisal Kejti, (z ktorego zdaniem sie tutaj calkiem zgadzam,) ze moze jeszcze uda mu sie HERO zrzucic or sth rownie glupiego