Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    215
    Czy jest ktos w stanie powiedziec mi dokladnie jak liczyc PSB? Ja w sumie wywnioskowalem to z gry na necie: pierwsze podbicie - 2xBB+BB+SB(+ante), po podbiciu - 2xbet+pot.
    Wczoraj podczas pierwszego turnieju w moim miescie w Omahe (bylem inicjatorem tegoż spotkania) zostalo to zakwestionowane, a ja nie mam w zwyczaju kłócić się jeśli nie jestem pewnien swoich racji. Tak więc jak to jest?

  2. #2
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    Chodzi Ci o wielkość potu o jaki ktos moze zagrac?

    to ja licze tak jesli powiedzmy jestesmy na UTG+1 i przed nami koles na UTG dał call a Ty chcesz zagrac POT to liczysz tak: Twój call + wielkość pota po dołożeniu przez Ciebie calla czyli sb wynosi 1 bb 2 utg calluje za 2 i teraz Ty chcesz za pot : czyli (niby call za 2 + pot po Twoim callu czyli : 1+2+2+2 czyli 7 ) wiec jak chcesz zagrac za pot to grasz za 9 chyba dobrze wytlumaczylem :P

  3. #3
    Dołączył
    Feb 2005
    Przegląda
    Radom / Kraków
    Posty
    142
    "Podbicia do wysokości puli korespondują z:

    1. Wysokością puli na stole

    2. Łącznej wysokości zakładów na stole

    3. Łącznej kwocie za którą gracz musi wejść przed podbiciem

    Przykład podbicia Pot Limit na stole $1/$2:

    Na stole widzimy flopa. W grze pozostało trzech graczy. W puli mamy $10. Gracz 1 obstawia za $4, gracz 2 wchodzi do gry. Ile musi podbić gracz 3? Pamiętając wcześniej wymienione reguły:

    1. W puli mamy $10.

    2. Łączna suma zakładów na stole to $8.

    3. Minimalna kwota za którą gracz może wejść to $4.

    Po podliczeniu gracz 3 może podbić do $22. "
    szkoła chilipoker

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Podbicie za pot pre flop to 3.5bb (zakładając, że small blind to pół big blinda) + 1 bb za każdego limpera + ewentualne ante.
    Po prostu jeśli przed nami było podbicie (a pre flop jako takie liczy się już big blind), to wielkość puli liczymy tak, jakbyśmy to podbicie już sprawdzili.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    215
    jesli dobrze licze moje podejscie do tematu bylo troszczke inne ale wartosci wychodzą te same.
    Dzieki.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    wyrownujesz do tego co juz zostalo zabetowane, sumujesz wszystko w pocie w tym momencie i to co wyjdzie to psb :>

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Ale wtedy to będzie string bet

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Zarazek Zobacz posta
    Po podliczeniu gracz 3 może podbić do $22. "
    szkoła chilipoker
    Jakaś słaba ta szkoła. Bo wg. moich obiczeń gracz oze podbić o 22 czyli do 26 (4+22).

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    wyrownujesz do tego co juz zostalo zabetowane, sumujesz wszystko w pocie w tym momencie i to co wyjdzie to psb :>
    To jest (prawie ) dobre wytłumaczenie.

    jdx