Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37
  1. #1
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Gracz UTG - (bardzo ??) tight, jeden ze słabszych przy stoliku, około 9,5k w stacku.
    Na dealerze kumający grę Litwin, najbardziej aktywny do tej pory, grał raczej małe pule, trochę pechowo ma tylko 10k.

    UTG 300, Litwin call, my na BB ze stackiem 15k znajdujemy AQ w serduszkach i robimy call (o decyzji preflop nie chcę w tym wątku dyskutować).

    Flop AK4 dwa kiery

    1. Jaka decyzja/linia teraz?
    2. Zaczekałem, UTG po namyśle 600, Litwin dość szybko 1700. Jaka decyzja/linia teraz?

  2. #2
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    559
    To na powaznie? Jak litwin mial do tej pory pecha to chyba liczymy na to ze dalej bedzie mial pecha.
    Ostatnio edytowane przez JaysonRR ; 04-12-2009 o 19:16

  3. #3
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Gracz UTG - (bardzo ??) tight, jeden ze słabszych przy stoliku, około 9,5k w stacku.
    Na dealerze kumający grę Litwin, najbardziej aktywny do tej pory, grał raczej małe pule, trochę pechowo ma tylko 10k.

    UTG 300, Litwin call, my na BB ze stackiem 15k znajdujemy AQ w serduszkach i robimy call (o decyzji preflop nie chcę w tym wątku dyskutować).

    Flop AK4 dwa kiery

    1. Jaka decyzja/linia teraz?
    2. Zaczekałem, UTG po namyśle 600, Litwin dość szybko 1700. Jaka decyzja/linia teraz?
    Ja mysle ze PF jest ok.

    Flop ciezki ale jak sie dobrze zastanowic to musisz trafic kolor bez sparowania stolu zeby to wygrac bo ciezko liczyc zeby AQ bylo tutaj dobre i nawet nastepny A lub Q nie daje zadnej pewnosci.

    Flat wyglada dziwnie i narazasz sie na 4bet od UTG ale nie commitujesz stacka tylko jak nie wpada kier na turn to musisz odpuscic. 4bet flop Cie commituje i gamblujesz o duzy stack jesli ktorys spushuje. Oczywiscie jest szansa, ze zgarniesz ta pule juz po 4becie ale czy warto gamblowac w ten sposob musisz sam podjac decyzje na ile jestes lepszy od przeciwnikow i bedziesz mogl w przyszlosci znalezc lepsze spoty do powiekszenia stacka.

    Jak dla mnie z niesmakiem ale fold.


    Osobiscie bardzo lubie takie rece gdy trafiam pare + FD ale o wiele lepiej gdy jest spora szansa, ze Twoje karty w rece sa zywymi outami na tripa czy 2p. Czyli np na flopie Ks9x4s T9 w pikach jest reka z ktora wrzucam 4beta w rozdaniu powyzej bo wg mnie mam wiecej outow.


    Goral
    Ostatnio edytowane przez Goral ; 05-12-2009 o 10:18

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2004
    Przegląda
    Bytom, Bielsko - Biała
    Posty
    126
    Ja bym tu zaryzykował.
    Jak przegrasz to zostanie ci 5k.
    Jak wygrasz to 25k w stacku masz i jesteś pewnie liderem na stoliku.

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Dwa pytania:
    - do Górala - a co sądzisz o pomysle leada na takim flopie?
    - do Excela - ok, ryzykujesz, ale pushując od razu teraz?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Dwa pytania:
    - do Górala - a co sądzisz o pomysle leada na takim flopie?
    Po pierwsze leadowanie FD zalezy od stylu gracza. Jesli leadujesz duzo przeciwko podbiciu pre flop to nie dajesz dodatkowych informacji, bo jak gracz nie leaduje za czesto to taki lead wlasnie oznacza FD i Twoja reka jest teraz czytelna.

    Po drugie leadujac narazasz sie na 3bet co zmniejsza Twoje szanse na tanie zobaczenia turna. Szanse na to ze UTG zagra a Button go przebije sa wg mnie mniejsze niz to ze jesli zaleadujesz to ze zostaniesz przebity.

    Dlatego sklanialbym sie tutaj do linii CC i evaluate turn. Pechowo dostales bet i raise ale na to nic nie poradzisz.

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez dr Excel Zobacz posta
    Ja bym tu zaryzykował.
    .
    Cytat Zamieszczone przez kleopl Zobacz posta
    Dwa pytania:
    - do Excela - ok, ryzykujesz, ale pushując od razu teraz?
    kleo musisz pamietac o slawnym powiedzeniu Excela, "Przegram to przegram ale wyblefowac sie nie dam"...

  8. #8
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Co prawda możemy być lepsi od Litwina, ale OOP, tak wcześnie w turnieju, mając UTG za sobą i totalnie nie wiedząc gdzie jesteśmy w rozdaniu raczej długo się nie zastanawiam przed foldem.

    ps. ja flatuję pre ale bardziej z intencją rozgrywania NFD niż boardów Axx

  9. #9
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    796
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    "Przegram to przegram ale wyblefowac sie nie dam"...
    Pamiętam, pamiętam. Ale można to zrobić tutaj na różne sposoby

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    Cytat Zamieszczone przez dr Excel Zobacz posta
    Ja bym tu zaryzykował.
    Jak przegrasz to zostanie ci 5k.
    Jak wygrasz to 25k w stacku masz i jesteś pewnie liderem na stoliku.
    +1, zwłaszcza biorąc pod uwagę imidż Litwina