Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21
    Fold flop, kazde inne zagranie jest bledem na random graczy.

  2. #22
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Szkoda. że dopiero teraz zauważyłem to rozdanie bo wygląda ono ciekawie.

    Pf imo totalny std, sqz tutaj to overplay tej ręki i nie widzę sensu tego robić, tak więc pf gram tak samo przede wszystkim by zostawić sobie fisha w rozdaniu.

    Ok zastanówmy się co na flopie. Góral pisał, że lead czyni naszą rękę zbyt face up, tylko zastanawiam się czemu tak ma być ??
    Nasza historia na tym stole jest prawdopodobnie żadna więc tak naprawdę w wypadku leada ciężko będzie nas tutaj ocenić na cokolwiek, bo po pierwsze prawdopodobnie zrobimy tutaj tak samo z setem, jak i z AQhh. DLatego imo to nie czyni naszej ręki face up bo równie dobrze LItwin moze tutaj często levelovać się próbując repować mocną rękę a wiadomo, że UTG bardzo często ma w swoim zasięgu AJ, AT a być może pomyśli sobie otwieram z UTG ton we mnie leaduje to raise i zobaczę gdzie jestem(std myślenie niektórej części graczy) i równie dobrze możesz tutaj ujrzeć raise od jakiegoś KQ, z którym totalnie nie wie co robi.
    Poza tym lead daje nam własną cenę za turn i przejmujemy inicjatywę w rozdaniu co w przypadku bycia oop jest imo niezwykle istotne.
    Dlaczego nie c/c ?? Bo na blank turnie nie mamy inicjatywy a znacząco tracimy eq przeciwko utg w przypadku kiedy on nas 2nd barreluje(jakie gorsze ręce 2nd barreluje ?? blefa i może AJ i moze jakieś QJs w co stanowi znikomą część jego range w przypadku kiedy otwiera z UTG, bo on tam zazwyczaj takie coś zlimpuje jak to fish).
    No ok ale co zrobić w wypadku raise/call. Istnieje tutaj kilka możliwości i ciężko wszystko omówić bo nie wiemy jakby Ci gracze się wtedy zachowali. W wypadku raise UTG/fold BU robię call bo dalej mogę mieć tutaj najczęściej najlepszą rękę i dobre eq przeciwko czemukolwiek co on posiada. W wypadku fold UTG i raise od BU prawdopodobnie robię 3-bet bo imo Litwin jako, że jest kumaty może często tutaj repować rękę, której nie będzie posiadać i jestem skłonny tutaj zagrać lead/3-bet w przypadku jego zagrania. Tym bardziej, że przegrane pechowo pule mogą tutaj pociągać go do robienia jakichś move'ów.
    Imo łatwego folda mamy w wypadku UTG raise/Litwin 4-bet a reszty przypadków szczerze nie chce mi się rozpatrzać :P

    Ok ale skoro już zagrałeś tak jak zagrałeś na flopie. Kłopot jest taki. W puli mamy 4950 a Litwin ma w stacku ok 8k czyli w przypadku jego beta 2,5k-3k zostaje mu w stacku 5500-5000 co na river będzie stanowić 1/2 pot beta. Jednak zastanówmy się nad co możemy osiągnąć obiema liniami. W przypadku c/r imo wywalamy wszystko co gorsze a zostawiamy w jego range tylko lepsze ręce bo imo on tutaj nie ma opcji by callować shove z czymkolwiek gorszym. Ilość jego monster drawów jest mocno obcięta przez Twoje Qh. A skoro tak to nasz c/s obraca rękę w totalny blef i jest moim zdaniem bez sensu bo nasza linia wtedy repuje seta a tego nie chcemy(no chyba, że chcemy wywalić AK ale wątpie by to zrobił mając na uwadze, że on wie, że my wiemy, że on czasami moze tam blefować taki spot). Dlatego sądzę, że jedyną opcją jest tutaj c/c. Dlaczego ?? Bo skoro zagramy c/c on już nigdy nas nie będzie blefować na river mając 1/2 pot beta w stacku. A nasza linia mimo wszystko mówi o mocnej ręce dlatego skoro repujemy mocną rękę po naszym c/c turn on nie blefuje rivera a na jego bet imo mamy ez fold o ile nie złapiemy flusha. W przypadku trafienia flush na river moja linia się nie zmienia i dalej gram c/c bo lead river byłby imo najgorszym wyjściem w tym wypadku.

    Troszkę to chaotyczne ale mam nadzieję, że przekazałem jakoś swoją myśl

  3. #23
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    No troche sie rozpisales, czyli w skrocie lead flop a as played what call 3beta od Butona?

  4. #24
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    No troche sie rozpisales, czyli w skrocie lead flop a as played what call 3beta od Butona?
    As played każda opcja zła imo :P ale najmniejsze zło to wg. mnie call. No bo 3-bet nas tutaj praktycznie commituje względem obu graczy a w wypadku shove od któregokolwiek nasze eq w mojej ocenie tutaj jest słabe bo gramy w najlepszym wypadku vs ak a zazwyczaj vs set. Właśnie dlatego nie lubię grać check na tym flopie by później w takiej sytuacji nie być w kropce...Przejęcie inicjatywy w tym rozdaniu to imo klucz do po pierwsze łatwiejszych decyzji a po drugie dostajemy klarowniejsze informacje o sile ręki przeciwnika w puli, która prawdopodobnie trafia w range obu graczy a to znaczy, że może być bardzo istotne rozdanie. Tak więc nie lubię być w takim rozdaniu z taką ręką stroną pasywną...

    btw Góral po flopie mamy bet-2-bet-3bet imo więc dopiero jakbyśmy my grali reraise to byłby to 3bet Przynajmniej tak mnie zawsze uczono :P

  5. #25
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta

    btw Góral po flopie mamy bet-2-bet-3bet imo więc dopiero jakbyśmy my grali reraise to byłby to 3bet Przynajmniej tak mnie zawsze uczono :P
    No pre flop to jest latwe raise i 3 bet, a na flopie przyjalem ze bet to bet, potem jest raise czyli 3bet ale to tylko terminologia.

    W kazdym razie as played preferuje jednak fold.

    Pytanie generalne, leadujesz sety, 2p i inne mocne rece przeciw PF Raiserom czy wolisz CR? bo jesli leadujesz to lead tutaj jest ok, jesli nie to wiekszosc graczy poprawnie postawi Cie na FD...

    Jesli zas grasz przeciw nieznajomemu i on Cie nie zna to nawet jesli leadujesz sety, 2p i inne mocne rece to on o tym nie wie i tez Cie poprawnie postawi na FD bo wg mnie regula jest taka, ze slabi i sredni gracze leaduja z FD a CR z gotowymi mocnymi rekami.

  6. #26
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    No pre flop to jest latwe raise i 3 bet, a na flopie przyjalem ze bet to bet, potem jest raise czyli 3bet ale to tylko terminologia.

    W kazdym razie as played preferuje jednak fold.

    Pytanie generalne, leadujesz sety, 2p i inne mocne rece przeciw PF Raiserom czy wolisz CR? bo jesli leadujesz to lead tutaj jest ok, jesli nie to wiekszosc graczy poprawnie postawi Cie na FD...

    Jesli zas grasz przeciw nieznajomemu i on Cie nie zna to nawet jesli leadujesz sety, 2p i inne mocne rece to on o tym nie wie i tez Cie poprawnie postawi na FD bo wg mnie regula jest taka, ze slabi i sredni gracze leaduja z FD a CR z gotowymi mocnymi rekami.
    W takim spocie będę leadować seta jak i 2 pairs by balansować swój range dlatego też jestem za tym by leadować tutaj ten fd.
    Chciałbym jednak zwrócić uwagę co do zagrania c/r na flopie...Warto tutaj dodać, że prócz fd mamy na flopie tptk i często nasza ręką może być tutaj po prostu najlepsza i naszym betem możemy często wyciągać value z gorszych Ax czy słabszych drawów i na dodatek ukrywamy siłę naszej ręki, poprzez możliwie błędna ocenę naszego range. Ok zostaniemy ocenieni na fd to czy to źle ?? My nie mamy fd tylko tptk+nuts fd. Dlatego chociażby z tego faktu imo możemy tutaj często wyciągać większe value w longrunie leadując ten flop a nie grając na nim c/r gdzie obracamy naszą rękę w blef w mojej opinii...

  7. #27
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta
    My nie mamy fd tylko tptk+nuts fd. Dlatego chociażby z tego faktu imo możemy tutaj często wyciągać większe value w longrunie leadując ten flop a nie grając na nim c/r gdzie obracamy naszą rękę w blef w mojej opinii...
    Pytalem generalnie, w tym rozdaniu gralbym cc i evaluate turn a nie cr.

  8. #28
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Pytalem generalnie, w tym rozdaniu gralbym cc i evaluate turn a nie cr.
    Oki. Ale c/c vs jeden rywal ?? Czy to nie ma znaczenia dla Ciebie >> BO checkiem na flopie narażamy się właśnie na taki spot, gdzie mamy c-bet/raise i nasza ręka jest wtedy ekstremalnei trudna do rozegrania

  9. #29
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez Simon1989 Zobacz posta
    Oki. Ale c/c vs jeden rywal ?? Czy to nie ma znaczenia dla Ciebie >> BO checkiem na flopie narażamy się właśnie na taki spot, gdzie mamy c-bet/raise i nasza ręka jest wtedy ekstremalnei trudna do rozegrania
    Na pewno CC vs UTG, jesli UTG czeka i uderza Button to raczej tez bo a nuz UTG dorzuci jeszcze do puli a jesli jest gorszy to nie dajemy mu za duzo kart za darmo (a nie sadze aby z lepsza reka tam spasowal do raise anyway bo jego check na flopie to bylby trap). Tak jak pisalem wczesniej wg mnie jest spora szansa, ze ktorys z przeciwnikow bedzie nas mial beat i do wygrania wystarczy tylko i wylacznie kolor nie parujacy stolu dlatego w tej fazie turnieju wole zagrac ostrozniej i jak najtaniej zobaczyc turna na ktorym bedzie wiecej wiadomo. Lead na floipie naraza Cie na raise i wtedy cena zobaczenia turna rosnie a chyba juz uzgodnilismy, ze nie chcemy sie na tym flopie od razu stackowac (na pewno nie z UTG i nie w UO, na sieci w donku za 50$ z turbo 10-15min blindami to co innego)
    Ostatnio edytowane przez Goral ; 31-12-2009 o 18:52

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    318
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Na pewno CC vs UTG, jesli UTG czeka i uderza Button to raczej tez bo a nuz UTG dorzuci jeszcze do puli a jesli jest gorszy to nie dajemy mu za duzo kart za darmo (a nie sadze aby z lepsza reka tam spasowal do raise anyway bo jego check na flopie to bylby trap). Tak jak pisalem wczesniej wg mnie jest spora szansa, ze ktorys z przeciwnikow bedzie nas mial beat i do wygrania wystarczy tylko i wylacznie kolor nie parujacy stolu dlatego w tej fazie turnieju wole zagrac ostrozniej i jak najtaniej zobaczyc turna na ktorym bedzie wiecej wiadomo. Lead na floipie naraza Cie na raise i wtedy cena zobaczenia turna rosnie a chyba juz uzgodnilismy, ze nie chcemy sie na tym flopie od razu stackowac?
    Nie no na stackowanie nie ma opcji. Tego nigdy tutaj nie chcemy bo wiadomo, że w każdym wypadku kiedy jesteśmy all-in jesteśmy tutaj ręką drawującą i gramy jedynie outami na flush, kiedy często rywal mając seta ma na nas redrawy.

    Ciekawa ta ręka bo wiele zależy od tego jak tutaj oceniamy cc range BU bo w sumie bardzo dużo w rej ręce zależy od niego. Leadowanie w murka ma to do siebie, że on na tym baordzie będzie nas często raisował i to jest jedna z rzeczy, której bym się obawiał...
    Pytanie czy grając c/c nasza ręka nie jest zbyt face up i czy otrzymamy jakiekolwiek value w wypadku trafienia koloru...