Strona 8 z 35 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 341
  1. #71
    Cytat Zamieszczone przez Pitshot Zobacz posta
    Opodatkowaniu powinny podlegać wszystkie wypłaty z pokeroomu
    Proste i sprawiedliwe...pozostałe pieniądze które są na pokerromie (nasz bankroll), powinny być traktowane jako inwestycja niezależnie czy będzie się powiększał, czy nie.
    Coś na wzór giełdy, gdzie płacimy podatek dopiero po sprzedaniu akcji
    A uściślając: różnica między wypłatami a wpłatami, podobnie jak w przykładzie, na który się powołujesz - podatek płacisz od różnicy ceny sprzedaży i zakupu akcji.

  2. #72
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Pitshot Zobacz posta
    Coś na wzór giełdy, gdzie płacimy podatek dopiero po sprzedaniu akcji
    Cytat Zamieszczone przez shou72 Zobacz posta
    podatek płacisz od różnicy ceny sprzedaży i zakupu akcji.
    Panowie, jest Wasz uprzejmie proszę, nie wypowiadajcie się na tematy, na których się nie znacie.

    Na giełdzie podatek płaci się raz w roku i oblicza go na podstawie bilansu całorocznego. Czyli jeśli na 10 inwestycjach straciliśmy po złotówce a na jednej zarobiliśmy dychę, to mamy bilans 0 i podatku nie ma (swoją drogą ten mechanizm daje możliwości unikania podatku jeśli na koniec roku mamy "w toku" inwestycję, na której aktualnie jesteśmy stratni, ale to inny temat).

    Podatek od różnicy ceny zakupu vs cena sprzedaży, czyli od zysku z pojedynczej transakcji, płaci się np. w funduszach inwestycyjnych.

    Rozliczanie jak na giełdzie byłoby dla nas najwygodniejsze - opodatkowujemy roczny bilans wpłat vs wypłat z pokerroomów.

  3. #73
    hehe no jasne wypłaciłem z pokerroomu 100 k zbliża się koniec roku ziu na pokerrom 100 k i co 2 stycznia wypłacam tą kase i nie muszę płacić podatku
    Na coś takiego nikt nie pójdzie bo rodzą się kolejne nadużycia

  4. #74
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Pamiętajcie tylko, że jeśli chcemy być traktowani jak inni, to nie możemy wysuwać postulatów wywyższających nas ponad innych.

    Jeśli poker ma być legalną metodą zarobkową, to oczywiście podatek jak w każdym innym zawodzie. Żadne 5 czy 10% nie wchodzi w grę.

    I od bilansu, czyli od wygranych plus wszystkie bonusy, rakebacki itp. Nie możecie wysuwać żądań zwolnienia tych dodatków z opodatkowania, bo przecież w normalnych zawodach wszystkie premie i bonusy też są opodatkowane.
    No nie do konca tutaj bym się z Tobą zgodził. Chyba ze będę też mógł do pita wpisywać straty na pokerze, zmniejszając tym samym podstawę odpodatkowania...

  5. #75
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez dejf Zobacz posta
    hehe no jasne wypłaciłem z pokerroomu 100 k zbliża się koniec roku ziu na pokerrom 100 k i co 2 stycznia wypłacam tą kase i nie muszę płacić podatku
    Na coś takiego nikt nie pójdzie bo rodzą się kolejne nadużycia
    No a co te Twoje 100k zmienia? Możesz zamiast 100k wpłacać/wypłacać 1pln, jakie to ma znaczenie? Chyba każdemu z nas chodzi o to, żeby z roomu więcej wypłacić niż wpłacić.

  6. #76
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez SithJarr Zobacz posta
    No nie do konca tutaj bym się z Tobą zgodził. Chyba ze będę też mógł do pita wpisywać straty na pokerze, zmniejszając tym samym podstawę odpodatkowania...
    Ale z czym dokładnie się nie zgadzasz?

  7. #77
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Ale z czym dokładnie się nie zgadzasz?
    Z tym że poker musi byc odpowatkowany taką samą stawką jak inne metody zarabiania - moim zdaniem podatek od wygranych (liczony w formie wyplaty-wplaty) w wysokosci 10% bylby najsensowniejszy. Mysle ze daloby to naprawdę sensowną ściągalność (10% podatku w zamian za bezproblemowy przelew na konto bez oplat dla MB czy Nettelera).

  8. #78
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez dejf Zobacz posta
    hehe no jasne wypłaciłem z pokerroomu 100 k zbliża się koniec roku ziu na pokerrom 100 k i co 2 stycznia wypłacam tą kase i nie muszę płacić podatku
    Na coś takiego nikt nie pójdzie bo rodzą się kolejne nadużycia
    Nie zrodzą się nadużycia - przeciez kase wyplacana z pokerroomu "przejadasz", a bankroll trzymasz na pokeroomie. Jeżeli wyplacasz 100k zeby trzymac na koncie, a nie musisz wydać, to jak najbardziej wplacisz to z powrotem na pokerka. Ale jezeli chcesz za to kupic auto - to juz musisz odpodatkowac, bo nie masz kasy na powrotna wplate

  9. #79
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez SithJarr Zobacz posta
    Z tym że poker musi byc odpowatkowany taką samą stawką jak inne metody zarabiania - moim zdaniem podatek od wygranych (liczony w formie wyplaty-wplaty)
    No ale tu własnie chcemy się stawiać ponad innych. Zauważ, że chyba żadne wygrane nie są opodatkowane systemem wypłata-wpłata, tylko opodatkowuje się kwotę wygranej. Systemem wypłata-wpłata opodatkowuje się inwestycje, ale tam podatek jest wyższy niż 10%. Tak więc niestosowne wydaje mi się żądanie dla nas czegoś lepszego niż ma ktokolwiek inny.

  10. #80
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    8
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    No ale tu własnie chcemy się stawiać ponad innych. Zauważ, że chyba żadne wygrane nie są opodatkowane systemem wypłata-wpłata, tylko opodatkowuje się kwotę wygranej. Systemem wypłata-wpłata opodatkowuje się inwestycje, ale tam podatek jest wyższy niż 10%. Tak więc niestosowne wydaje mi się żądanie dla nas czegoś lepszego niż ma ktokolwiek inny.

    A jak to wygląda, jeżeli na giełdzie poniosłem stratę? Np zarobiłem 100.000 jako przedsiębiorca handlujac marchewka, a 30.000 wtopilem na giełdzie? Place 19% od 70k, czy od 100k? (zakladam ze jestem na liniowym 19%)?

    Bo jakbys nie patrzyl - moj zysk roczny to 70k...