Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1
    no właśnie, jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma pojęciami? Jak ma się to do gry w pokera?

    Pozdrawiam

    Pablo

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Jakos te dwa pojecia zawsze mi sie ze soba lacza ;p, strategia jako cos dlugofalowego, taktyka - krotki okres czasu, tak wiec ze strategia wiaze mi sie np. wybor stolu, zarzadzanie bankrollem, itp. taktyka - jak zagrac, to tak na szybko co mi wpadlo do glowy , w sumie to nazwe kategorii dalem bez zastanowienia , ale chyba jest ok ;p

  3. #3
    spróbuję przedstawić mój punkt rozumienia tych dwóch pojęć w nawiązaniu do pokera:

    strategia - obejmuje calość gry, założenia sposobu grania, np. ostrożne wybieranie rąk i agresywne rozgrywanie wartościowych, czy wybór większej ilości mogących stworzyć ciekawe uklady, ale raczej pasywnie po flopie, czy też strategia pomyslana na odpowiednie zmienia zagrań; pod pojęciem stategii kryję się też to, co zamierzamy osiągnąć (np. plany w waszych blogach - np. zebrać taki bankroll, potem grac na tym stole itp.)

    taktyka - według mnie jest to sposób rozegrania rozdania/rozdań; np. czy aby wygrać mocno zablefujemy, czy spróbujemy podejść w przeciwnika (-qw), czyli slow play; działania ukierunkowane na wygranie jak najwięcej w rozdaniu lub względnie jak najmniejszej stracie; taktyką też określam pokzania przeciwnikom pewnego sposobu gry, by wykorzystać ich ocenę naszej gry w innym rozdaniu