Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 53
  1. #1
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Witam. Aby zachęcić początkujących do udzielania się na forum i wklejania swoich rozdań postanowiłem zorganizować konkurs na analizę własnego rozdania MŁODE UMYSŁY 2009.

    - W konkursie może wziąć udział każdy gracz grający stawki nie wyższe niż NL10, FL 0.25/0.50 lub turnieje z wpisowym <5$ (BI 5.50$ się nie kwalifikuje); rozdania z freeroli się kwalifikują
    - Rozdanie nie może pochodzić z rozgrywek na playmoney.
    - Warunkiem uczestnictwa jest wklejenie własnego rozdania wraz z analizą w tym wątku w jednym poście
    - Posty z konkursowymi rozdaniami należy umieszczać używając formuły [quote] i obrazków kart (http://forum.pokerzysta.pl/forum/1505-obrazki-kart.html)
    Przykład:
    Tekst próbny
    - Jeden gracz może zgłosić do konkursu jedno rozdanie
    - Rozdania można wklejać przez okres 2 tygodni do 17.12.2009 0:01
    - 17.12.2009 odbędzie się drugi etap - powstanie temat, w którym będzie można głosować na zwycięzcę konkursu
    - Do drugiego etapu przechodzi 10 najciekawszych analiz, które są wybierane przez organizatorów-sponsorów (od tej decyzji nie ma odwołania)
    - Czas trwania ankiety zostanie ustalony podczas jej wstawiania.
    - Pula nagród wynosi 70$, wpisowe 0$.
    - Podział nagród: 1-miejsce: 40$, 2-miejsce: 20$, 3-miejsce: 10$. Płatne na PS, FTP, Everest lub moneybookers.

    Zapraszam do udziału.
    Ostatnio edytowane przez Mosznik ; 08-12-2009 o 13:06

  2. #2
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Grubo- 45$ za dobra analizę dla poczatkującego.
    Organizatorzy-sponsorzy, kto się pod tym kryje?

  3. #3
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez sztukmistrz Zobacz posta
    G
    Organizatorzy-sponsorzy, kto się pod tym kryje?
    Grupa Kapitałowa Mosznik Investment

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Może zacznę i chętnie poznam opinię co można do analizy jeszcze dorzucić:
    BB: $4.00
    Hero (UTG): $7.59
    UTG+1: $4.13
    MP1: $1.94
    MP2: $5.15
    CO: $0.43
    BTN: $1.85
    SB: $1.19

    Pre Flop: ($0.03) Hero is UTG with
    Hero raises to $0.06, 2 folds, MP2 raises to $0.18, 4 folds, Hero calls $0.12

    Flop: ($0.39) (2 players)
    Hero checks, MP2 checks

    Turn: ($0.39) (2 players)
    Hero checks, MP2 bets $0.18, Hero calls $0.18

    River: ($0.75) (2 players)
    Hero bets $0.10, MP2 requests TIME, MP2 raises to $0.82, Hero calls $0.72

    Final Pot: $2.39
    Hero mucks
    MP2 shows (a full house, Kings full of Jacks)
    MP2 wins $2.24
    (Rake: $0.15)

    Preflop: Jestem na UTG nie bez powodu pewnie pozycja ta jest uznawana za jedną z najsłabszych, dawno nie miałem dobrej ręki. Mam AQ otwieram standardowo za 3bb. Grasz znajdujący się na środkowej pozycji wykonuje reraise.
    Tu popełniam pierwszy poważny błąd. Nie powinienem tego sprawdzać mam opinię raczej gracza solidnego przy stoliku VP:17 PR:11 wygrywającego i mimo, że MP2 ma statystyki VP: 26 to 3Bet przed flopem wykonał 2 razy na prawie 100 rąk.
    Przyjmując zakres jego 3Bet'a nawet trochę szerszy niż standardowe AA,KK czyli JJ+,AKs,AK jestem daleko z tyłu około 72% do 28%, a do dołożenia mam trochę więcej 0.12 do puli 0.27.
    Czyli mamy pierwszy kupon totolotka wysłany wbrew pot odds.

    flop Flop jest tragiczny. biorąc pod uwagę zakres na który obstawiałem przeciwnika przegrywam z każdą ręką. Zaznaczam check/fold i czekam na koniec rozdania. Nie udało się wygrać milion w środę, mam nadzieję, że w sobotę nie będę już grał.
    Przeciwnik czeka za mną. Może jednak ma te QQ albo jakiś draw. Ta myśl była kolejnym głupim błędem !!! Oczywiście nie sprawdziłem, że w 100% przypadkach przeciwnik robił CBet'a i ogromną ilość razy stawiał pierwszy na flopie. Jego check powinien wzbudzić we mnie jeszcze większe podejrzenie.

    turn Kolejny J. Wbrew pozorom nie jest taki zły. Jak wygrywałem (jakimś cudem) na flopie ... to dalej wygrywam jak przegrywałem to przegrywam jeszcze bardziej. Czekam dalej, przeciwnik stawia trochę ponad pół puli. O czym myślałem, wykonując call ?? Ma ktoś jakiś pomysł ?? Na co liczyłem ?? (Może też powinienem rozpisać konkurs na najlepszy tekst o czym myślałem ... tylko z mniejszą nagrodą główną). Przeciwko zakresowi wytypowanemu preflop mam tylko 10% szans. Nie trzeba było czekać, aż do soboty na kolejny kupon lotto wysyłam jeszcze droższy z mniejszymi szansami na wygraną w tym rozdaniu. Widać czemu NL2 jest dobrym miejscem dla mnie, przynajmniej za dużo nie przegram.

    river Uhuuuuu kolejny lucky river !!! Jestem wielki !! Fakt gracz mógł, skompletować kolor, mógł też zastawiać pułapkę z fullem mógł nawet trafić royal flush, ale co tam skompletowałem swego nuts'a. Wg wyliczeń jestem teraz faworytem do zakresu zakładanego preflop. MASAKRA !!! Wiem czemu system na tłuka sprawdza się na tych stawkach ... wystarczy jeden taki łoś przy stole jak ja !!
    Grając bet 0.10 pewnie liczyłem osiągnięcie jakiegoś value, te zagranie chyba pomijając całą tragedię wcześniej już takie tragiczne nie jest, gorsza ręka np. AA pewnie nas by sprawdziła, ale patrząc na stół check byłby jednak lepszym zagraniem i odpuszczenie betu za więcej niż 3/4 puli. Przeciwnik raczej nie betował na riverze i jego przebicie powinienem już odpuścić i zaoszczędzić chociaż resztę kasy.

    Wnioski:
    Pasować AQ reraise.
    Bardziej przyglądać się statystykom gracza podczas rozdania i wyciągać coś z nich, a nie tylko patrzeć jakie fajne kolorowe cyferki.
    Starać się unikać grania dużych pul z AK, AQ, AJ !!
    Więcej koncentracji i myślenia podczas gry, bo nigdy poza NL2 nie wyjdę !!
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez fafalo007 ; 03-12-2009 o 10:03

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Fafalo, dobre rozdanie. Jak tak dalej pójdzie to masz pierwsze miejsce gwarantowane buehe. Widzę, że jednak 45$ to za niska nagroda dla graczy z NL2, ale nie widzi mi się wykładać więcej, jeśli nic z tego nie mam, a zainteresowanie jak narazie nikłe .

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    A mogę ja? Zgodnie z obecnymi tendencjami niedługo zostanę regularsem na NL5

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Widzę, że jednak 45$ to za niska nagroda dla graczy z NL2
    LOL chyba żartujesz !!!
    Obetnij o połowę i tak będzie git ... Może odpuść te 45 usd jako główną nagrodę i zamień na godzinną sesję nauki na micro z Twoją pomocą !!
    Inicjatywa rewelacja i tylko pozazdrościć, że czasami się komuś coś jeszcze chce za darmo ba nawet ponosząc koszty !!

    PS. Też myślałem, że moje rozdanie zniknie w natłoku zgłoszeń i liczyłem na ciekawe pomysły jak analizować swoją grę.

  8. #8
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    290
    Cytat Zamieszczone przez Mosznik Zobacz posta
    Fafalo, dobre rozdanie. Jak tak dalej pójdzie to masz pierwsze miejsce gwarantowane buehe. Widzę, że jednak 45$ to za niska nagroda dla graczy z NL2, ale nie widzi mi się wykładać więcej, jeśli nic z tego nie mam, a zainteresowanie jak narazie nikłe .
    No ja jestem zdziwiony. Sam bym wypracowanie przez tydzień piał, kiedy swego czasu ciułałem na nl2. A w zasadzie jakie parcie na kase taka gra.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie wiem, na co Mosznik będzie zwracał uwagę, ale ja bym nie starał się pisać wypracowania/opowiadania (choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby to trochę wzbogacić stylistycznie), tylko skupił się na jak najlepszej analizie i uwzględnieniu możliwie wszystkich szczegółów - ready, image przeciwnika (bo nasz na mikro się niezbyt liczy), pozycja, wielkości stacków i ich wpływ na decyzje, EV każdej decyzji na każdej ulicy i to, jak będą one wpływały na grę na dalszych streetach, plan na rozegranie w przypadku, gdy następna karta spadnie taka czy inna, zasięg przeciwnika w każdym momencie, w tym jakie ręce spasują, jakie sprawdzą... uff, a pewnie jeszcze coś by się znalazło
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 05-12-2009 o 19:34

  10. #10
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    22
    duzy plus dla Ciebie za inicjatywe
    gdyby nie to że gram nieco wyżej to sam bym brał udział w konkursie