Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 53
  1. #11
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Dokładnie Trias. Pisanie opowiadania raczej nie poprawi niczyjej gry, więc zwracać uwagę będę głównie na to co napisałeś.
    Nie wiem, może niektórzy się wstydzą napisać co sobie myślą podczas gry, ale właśnie o to chodzi - im szybciej przyznasz się do błędów, tym szybciej uda Ci się je wyeliminować.

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    146
    zainteresowanie nikłe? to może wydłuż do 2tyg.

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    1,341
    Można wydłużyć. Gdy zakładałem temat to myślałem, że będzie więcej chętnych ze względu na darmową kasę. Dodam jeden extra tydzień na zgłoszenia.

  4. #14
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Valuetown
    Posty
    365
    Izi, ja tu coś wpiszę, chcę tylko znaleźć jakieś ciekawe rozdanie.

    Podoba mi się inicjatywa, tak btw .

    Edit: Ok, here it goes.

    Zdaję sobie sprawę, że linia, którą przyjąłem przy rozegraniu poniższego rozdania może być nieco kontrowersyjna, ale ze względu na zarówno strukturę stołu, jak i przeciwników, uznałem ją za najlepszą.


    PokerStars Game #36294326515: Hold'em No Limit ($0.05/$0.10 USD) - 2009/12/05 23:40:54 CET [2009/12/05 17:40:54 ET]
    Table 'Heka IV' 9-max Seat #3 is the button
    Seat 1: aeniman ($10 in chips)
    Seat 2: didane59 ($21.95 in chips)
    Seat 3: XueNanqing ($1.90 in chips)
    Seat 4: Saion09 ($2 in chips)
    Seat 5: weinsi1981 ($8.75 in chips)
    Seat 7: Mike_The_Mad ($10 in chips)
    Seat 8: Soycomadreja ($10 in chips)
    Seat 9: Vlado-Kwio ($3 in chips)
    Saion09: posts small blind $0.05
    weinsi1981: posts big blind $0.10
    Rogal_TTRR: sits out
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to aeniman [ ]
    Mike_The_Mad: folds
    Soycomadreja: folds
    Vlado-Kwio: folds
    aeniman: raises $0.30 to $0.40
    didane59: calls $0.40
    XueNanqing: folds
    Saion09: folds
    weinsi1981: calls $0.30


    Jak dotychczas super standard. Otwieram zawsze za 4BB+1 za każdego limpera, więc tu nie mogło być inaczej.

    Przeciwnicy - didane to słaby loose player, moment wcześniej wrzucił w ramach serii przebić na riverze cały stack mając dwie czołowe pary (QT, złapane na flopie i turnie), na ciężkim boardzie, zawierającym drawy zarówno do strita jak i koloru. Uczestniczył w wielu flopach, z racji tego zakres jego rąk musiałem uznać za bardzo szeroki.

    weinsi1981 to z kolei gracz, który flopa zobaczyć MUSI. W trakcie całej mojej obecności przy stole nie pamiętam sytuacji, gdy wyrzucił karty PF. Wobec tego zakres rąk, jaki można mu przypisać to praktycznie 100%, może minimalnie mniej.


    *** FLOP *** [ ]
    weinsi1981: checks


    Flop spadł dość nieprzyjemny niestety, co prawda w tęczy, ale z drawami do strita - z racji zakresu przeciwników, nie mogę wykluczyć u nich gutshota albo dwóch par. Zagranie cbeta jest jednak obowiązkowe. Cbetuję dość standardowe ok. 3/4 puli, obaj przeciwnicy sprawdzają.


    aeniman: bets $0.90
    didane59: calls $0.90
    weinsi1981: calls $0.90
    *** TURN *** [ ] []
    weinsi1981: bets $0.30


    Turn nie zmienia wiele. Donkbet przeciwnika sprawia natomiast, że nie bardzo wiem, gdzie jestem. Może być próbą przejęcia kontroli i wyrzucenia nas z rozdania (obserwuję takie coś dość często ), ale uważam, że jest jednak inaczej - przypuszczalnie weinsi coś trafił i "buduje pulę". Teraz pytanie - czy jest to para, druga para, może jednak strit?

    Po tym donkbecie uznałem, że szansa, że jestem z tyłu jest spora, wobec czego postanowiłem doprowadzić do jak najtańszego showdownu. Dlatego tylko call.

    Zastanawiałem się także nad raisem, ale raise wielkości powiedzmy 3/4 puli commitował mnie, czego chciałem uniknąć, z kolei raise 3x bet przy tych przeciwnikach spotkałby się prawdopodobnie z co najmniej jednym callem, który dużo by mi nie powiedział, a zwiększyłby nieco pulę. Zdecydowałem się więc na call i kontrolę wielkości puli.


    aeniman: calls $0.30
    didane59: calls $0.30
    *** RIVER *** [ ] []
    weinsi1981: checks


    River nie zmienia praktycznie sytuacji. Biję teraz co prawda ręce pokroju 75 czy KT, przegrywam z kolei z jakąkolwiek dziewiątką no i stritem ofc.

    Check weinsi'ego ciężko jednoznacznie odczytać, z racji tego, że gość po prostu sam nie wie, co robi. Na turnie miałem wrażenie, że coś trafił (prawdopodobnie top albo drugą parę), więc może teraz przestraszył się dziewiątki. Check ten może być też próbą zagrania check/minraise z T9, która jest ręką dość pasującą do jego dotychczasowej gry. Tak btw., innego reraise'a niż minraise w przypadku tego przeciwnika nie jestem sobie w stanie wyobrazić .

    Zgodnie z wcześniej przyjętą linią, decyduję się na check behind z zamiarem callu beta (tak do 2.50 - 3$) od didane'a, jeśli się na to zdecyduje. Skoro chwilę wcześniej poszedł na riverze na stacki z dwiema czołowymi parami, wcześniej będąc pasywnym, to teraz jego ewentualny bet może oznaczać, że ma coś w stylu (A-J)T, może nawet Tx z rąk, które biję i postanowił znowu zaszaleć.

    Bet tutaj, choć nieco kusi, uważam za zagranie -EV. Z rąk, które biję call mogę dostać jedyne od Tx, z kolei w obliczu raise'a jestem praktycznie zcommitowany. Dlatego wybieram check behind.


    aeniman: checks
    didane59: checks
    *** SHOW DOWN ***
    weinsi1981: shows [ ] (a pair of Nines)
    aeniman: shows [ ] (two pair, Aces and Nines)
    didane59: mucks hand ([ ])
    aeniman collected $4.65 from pot


    Jak widać, jednak byłem z przodu. Call PF obaj przeciwnicy wykonali z rękami nawet nie tak tragicznymi, na jakie ich obstawiałem. W ich grze widać jednak brak jakiegokolwiek konkretnego pomysłu, planu.

    Myślę, że dość pasywne rozegranie asów było w przypadku opisanej ręki uzasadnione. Chętnie jednak przyjmę uwagi.

    Wytłumaczę jeszcze, dlaczego gram dość ostrożnie. Uznałem, że umiejętnościami zdecydowanie biję przeciętną na NL10, jestem jednak nieco underrolled (już niedługo na szczęście ), dlatego staram się nie wrzucać stacka w sytuacjach, w których nie jestem pewien zdecydowanej (albo przynajmniej dość znacznej) przewagi nad zakresem przeciwników. Być może zmniejszam w ten sposób nieco winrate, ale zdecydowanie ograniczam wariancję, a z racji tego, że wciąż mam tendencję do tiltowania po zagraniach, które po fakcie oceniam jako błędne, wolę nieco bezpieczniejszą, spokojniejszą grę.

    Na tego typu myślenie ukierunkował mnie przeczytany niedawno artykuł na 2+2, poświęcony grze na mikrostawkach, w którym autor sugerował granie dla fat value (czyli mocne rozgrywanie rąk, w których jesteśmy zdecydowanymi faworytami), a odpuszczanie lub pasywne rozgrywanie marginalnych spotów. Stosuję tę strategię i muszę przyznać, że przynosi ona naprawdę korzystne efekty.
    Ostatnio edytowane przez aeniman ; 06-12-2009 o 08:47 Powód: bo się znalazła odpowiednia ręka :)

  5. #15
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    $0.02/0.05 No Limit Hold'em Cash Games, 5 Players
    Hand Converter by Pokerhand.org

    Board:
    Button: $10.92
    SB: $6.17
    BB: $5
    UTG: $9.32
    CO: $2.14

    Dealt to Button

    Pre-flop:
    (2 folds), Button raises to $.15, SB raises to $.43, (1 folds), Button raises to $1.10, SB calls $.80

    Flop: ($2.55) (2 Players)
    SB checks, Button checks

    Turn: ($2.55) (2 Players)
    SB checks, Button checks

    River: ($2.55) (2 Players)
    SB bets $1.20, Button calls $1.20

    Results:
    SB Showed
    Button Showed
    Button wins $4.75

    To moze teraz ja . Rozdanie z NL5 zastanawiam sie czy dobrze zagrane . Wiec tak mam BTN i trzymam AQo raczej standardowy raise . Dostaje 3beta z SB gosc po 70 rekach ma staty 19/16 czyli dosc porzadne wiec chyba jedyna opcja jest call zeby dac mu szerszy zakres na flopie . Jednak jego 3bet wynosil 13% dlatego postanowilem to 4betowac ( nie wiem czy poprawnie ) ale zdecydowalo o tym
    - jego wysoki 3bet ( wysoki %% )
    - pozycja

    Na niekorzysc przemawia pozycja z ktorej mnie 3betowl gdyz zrobil to z SB wiec ma tutaj najwezszy zakres chyba )

    Flop : Bardzo nie podobal mi sie FD i stright draw i do tego mam tylko 2 pare chyba statndardowy check behind , nie chcialem dostac raisu w twarz i nie dosc ze zamieniam reke wblef to sam moge zostac wyblefowany .

    Turn . dosc bezpieczy raczej nie zmienia sytuacji kolega check . Postanwiam nadal kontorlowac pota i w z zaleznosci od akcji na river grac albo check behind albo call

    River : Bardzo nie fajna karta kompletuje OESD i FD i wszelkie combo drawy ale call w moim odczuciu dobry wszelkie flush i combo drawy bylyby betowane wczesniej a i AK rowniez . Bije pockety cos kolo 77+ oprocz 99 ( set na river ) no te najwyzsze ale wtedy inaczej potoczyloby sie pre flop . Call wydaje mi sie oplacalny

    Zastanawia mnie tylko czy powinienem betowac wczesniej ?? Moze akcja post flop niezbyt ciekawa za to pre jak najbardziej
    Dziekuje
    Ostatnio edytowane przez No3Air ; 06-12-2009 o 12:28

  6. #16
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Mosznik, ale po co Ty się produkujesz, przecież całe podium ma już z góry zapewnione nasz NL10 PRO z Bielska-BIałej, wystarczy rzucić odpowiedni link do kwiecistych analiz z gorzkich żali

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Jak tutaj nie bedzie chetnych to bym proponowal, zebys zorganizowal konkurs na zrobienie takich fikolkow jak masz w podpisie i tam przeznaczyl te $. Wygrywa ten ktory sie najmniej polamie.

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez Aston1906 Zobacz posta
    Mosznik, ale po co Ty się produkujesz, przecież całe podium ma już z góry zapewnione nasz NL10 PRO z Bielska-BIałej, wystarczy rzucić odpowiedni link do kwiecistych analiz z gorzkich żali
    Behehe mowisz o Philu Ivey`u playmoney oraz nl 2 skrzetnie ukrywajacym sie na forum pod nickiem AdamBB ?

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez aeniman Zobacz posta
    obliczu raise'a jestem praktycznie zcommitowany
    Meh, po raise'ie masz easy fold. Przeciwnicy nie pokazali siły, myślę, że jakiś niewielki valuebet nie jest od rzeczy. I, odnosząc się do tego, co napisałeś dalej, nie sądzę wcale, żeby był to szczególnie thin valuebet.
    Przy uwzględnieniu wszystkich monsterów masz swoje fair share:
    Board: 9c 7d 5s Td 9s
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 34.469% 34.47% 00.00% 20017 0.00 { AcAs }
    Hand 1: 40.244% 39.87% 00.37% 23156 215.00 { JJ-55, ATs-A9s, A7s, K9s, K7s, Q9s, Q7s, J7s+, T7s+, 96s+, 86s+, 75s+, 65s, A9o, A7o, K9o, Q9o, J8o+, T8o+, 97o+, 86o+, 75o+, 65o }
    Hand 2: 25.287% 24.92% 00.37% 14470 215.00 { JJ-55, ATs-A9s, A7s, A5s, K9s, K7s, Q9s, Q7s, J7s+, J5s, T5s+, 92s+, 85s+, 72s+, 65s, 54s, ATo-A9o, A7o, A5o, K9o, K7o, K5o, Q9o, Q7o, Q5o, J7o+, T5o+, 94o+, 86o+, 74o+, 65o, 54o }

    Ale ze względu na przyjętą przez nich linię, przynajmniej część tripsów czy stritów można wyrzucić. Do tego u takich calling stations mogą też dojść jakieś random high cards zawierające dziesiątkę, np. KT. Imho bet the river.

    Cytat Zamieszczone przez No3Air Zobacz posta
    Zastanawia mnie tylko czy powinienem betowac wczesniej ?? Moze akcja post flop niezbyt ciekawa za to pre jak najbardziej
    Ja bym zagrał tak samo
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 06-12-2009 o 08:57

  10. #20
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Nowy Sącz
    Posty
    174
    Może być fixed limit?