Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Grabbed by Holdem Manager
    PL Omaha $0.25(BB) Replayer
    SB ($19.60)
    Hero ($29.35) 22/13/4.3, check-raise total 5%, fold to cbet 56%
    CO ($27) 24/15/13.8 (454), cbet 80%, wygrał 4BI przez te 454 rozdania. To oczywiście o niczym nie świadczy, ale w połączeniu ze statsami mozna zakładać, że jest kompetentnym graczem.
    BTN ($10.45)

    Dealt to Hero

    CO raises to $0.85, fold, fold, Hero calls $0.60

    FLOP ($1.80)

    Hero checks, CO bets $1.75, Hero calls $1.75

    TURN ($5.30)

    Hero checks, CO bets $3.25, Hero raises to $10.75, CO calls $7.50

    RIVER ($26.80)

    Hero checks, CO bets $6.25, Hero folds

    CO wins $25.50

    Na turnie zastanawiałem się nad dwiema opcjami (oprócz oczywiście folda): rasie pot, praktycznie czyniący mnie pot committed (z jego perspektywy przynajmniej, bo jeśli będzie pushował, jestem drawing dead, więc mimo oddsów muszę się zrzucić). Druga to to, co zrobiłem, czyli mały raise, żeby zostawić sobie pole do blefu na river. Tyle że na river on ma w stacku 1/2 pota, więc nie wiem czy wyrzuci flusha. Z AXXX zrobiłbym właśnie mniejszy raise (ale jednak większy niż zrobiłem tutaj, żeby nie dać oddsów setowi), próbując wciągnąć niższy kolor lub seta, ale nie jestem specjalnie przekonany, żeby ujednolicenie blefów i valueraise'ów było szczególnie istotne na mikro, nawet przeciwko przypuszczalnemu regularsowi.
    Do tego miałem wrażenie, że na river spadła najgorsza możliwa karta. Co prawda teraz nie jestem tego aż tak pewny, bo właśnie flusha by chyba zrzucił tym chętniej, ale w jego zasięgu są też sety, no a co do tego czy zrzuci kolor wciąż nie mam pewności. Trochę ciężko było by mi chyba reprezentować fulla - musiałbym mieć na turnie 2 pary lub seta + wysoki flush.
    No i pozostaje jeszcze kwestia tego, czy takie zagrania w ogóle są opłacalne, bo na tych stawkach bardzo często nawet regularsi okazują się debilami (vide: TLPoker - Rozdanie - pokaż : 96260)...
    Ostatnio edytowane przez Trias ; 02-12-2009 o 18:09

  2. #2
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Wafka
    Posty
    597
    Takie zagrania nie są opłacalne. Single Ace Bluff graj tylko i wyłącznie wtedy, kiedy masz bardzo mocnego reada na przeciwniku, że potrafi zrzucić nienutsowy kolor i dodatkowo uważa Cię za solidnego gracza, który nie będzie podbijał/betował for value słabszych kolorów. Więc właściwie prawie nigdy...

    pzdr

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Hm... wydawało mi się, że przy odpowiedniej akcji niemal każdy (oprócz największych muppetów) potrafi zrzucić nienutsowy kolor. W każdym razie nie przypominam sobie strasznie wielu sytuacji, kiedy mój nut flush został opłacony od początku do końca przez niższy...

  4. #4
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    fold flop

  5. #5
    Jesli juz to raczej wole bet fold na flopie

    Jak dostane call i na turnie przyjdzie trzeca karta do koloru to robie bet za 80% - 100%.

    Pozdrawiam