Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    114
    siema,

    kazdy dobry gracz twierdzi, ze szybka zmiana strategii gry, dostosowanie sie do przeciwnika, to kluczowa sprawa w headsup. podczas grania husng problemem jednak jest probka rak, ktora mamy do dyspozycji. to ze ktos w jakiejs rece barrelowal 3 streety z niczym, nie swiadczy o tym ze tak robi zawsze.

    jesli jest dobry to on wie ze zlapalismy go na blefie i nastepnym razem wykorzysta to przeciwko nam barrelujac monstera.

    jesli nie jest dobry to byc moze pokusi sie o jeszcze jeden taki blef.

    problemem jest poprawna interpretacja jakiegos tam zachowania, po kilku zaledwie rozdaniach.

    jakie macie sposoby na wyciagniecie informacji o stylu gry przeciwnika, ktore z duzym prawdopodobienstwem przybliza nas do wygranej i pozwola dostosowac sie odpowiednio?

    jak weryfikujecie tak wyciagniete informacje, czy one sa faktycznie prawdziwe?

    mam nadzieje, ze pytanie jest w miare jasne i licze na dyskusje
    Ostatnio edytowane przez prozz ; 14-09-2009 o 15:54

  2. #2
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez prozz Zobacz posta
    Jakie macie sposoby na wyciagniecie informacji o stylu gry przeciwnika

    Ja wykorzystuje potęgę czutki

  3. #3
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez prozz Zobacz posta
    jesli jest dobry to on wie ze zlapalismy go na blefie i nastepnym razem wykorzysta to przeciwko nam barrelujac monstera.

    jesli nie jest dobry to byc moze pokusi sie o jeszcze jeden taki blef.

    Temat rzeka.A ogólnie to nie jest przepis na zupę gdzie wszystko jest okreslone.Jesli pokusi sie o jeszcze jeden taki blef to wcale nie oznacza ze nie jest dobry.Potworne uproszczenie .

    jakie macie sposoby na wyciagniecie informacji o stylu gry przeciwnika, ktore z duzym prawdopodobienstwem przybliza nas do wygranej i pozwola dostosowac sie odpowiednio?

    granie z nim.to najlepszy sposób.
    Ewentualnie jak mi sharkscope powie ze gram z oczywistym fishem (co zresztą sam mogę powiedziec po kilkunastu rękach) to gram jakby to nazwac swoistym small ballem unikam coinflipów nawet gdy wydaje mi sie ze mogę miec lekką przewagę- i tym sposobem omijając wariancję nie tworząc duzych pul mam przeciwników z którymi mam heads upy wygrane nawet w stosunku kilkanascie do zera

  4. #4
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Trzeba miec dobra pamiec albo szybko robic notatki

    Zapamietywanie charakterystycznych sytuacji w czasie pojedynku i obserwacja jak sie zachowuje przeciwnik (z uwzglednieniem przebiegu gry inaczej stosunku zetonow w stackach ).

    Ja stosuje jeszcze tzw. metode 2 zagran - jak przeciwnik zagrywa w pewien sposob 2 razy z rzedu to zakladam ze zmienil styl. I odwrotnie, jak 2 razy z rzedu nie zagral tak jak dotychczas, to rowniez zakladam ze zmienil sposob gry.

    Inna metoda to narzucic wlasny styl gry i nie martwic sie o dostosowywanie. Np. przez chwile gramy ultra aggressive a po chwili przerzucamy sie na tight bez wzgledu na jego styl.

  5. #5
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez MrLebowski Zobacz posta
    Ja stosuje jeszcze tzw. metode 2 zagran - jak przeciwnik zagrywa w pewien sposob 2 razy z rzedu to zakladam ze zmienil styl..
    To jest bardzo niedobre założenie kolego,rzekłbym nawet zabójcze...




    Zoltan możesz bliżej wyjaśnić jak ominąć wariancje.
    Ostatnio edytowane przez masaker ; 14-09-2009 o 19:20

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Cytat Zamieszczone przez masaker Zobacz posta
    To jest bardzo niedobre założenie kolego,rzekłbym nawet zabójcze...
    Spokojnie, nikt mnie jeszcze nie zabil

    A tak wogole to staram sie podawac sensowne odpowiedzi ktore do czegos prowadza a nie pisac w stylu "gram na czutke" LOL

    Jak ominac wariancje w heads up? LOL

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    221
    Dobra, podaje ponizej podstawy gry przeciwko LAG'om w HU SNG, ktore proponuje Primordial:

    Gracz LAG w heads-up:
    • calluje 50% Twoich raise'ow pre-flop z OOP
    • gra 100% swoich buttonow (czesto raise'ujac)
    • czesto 3betuje pf
    • czesto betuje post-flop, nawet z niczym


    Co to znaczy czesto? Generalnie zauwazylem ze dobrzy gracze biora pod uwage ok 10 ostatnich ruchow przeciwnikow. I np. jezeli ktos raisowal 4/5 buttonow i callowal 3/4 Twoich raise pf w ostatnich 10 posunieciach (bez wzgledu jak bylo wczesniej!) to przyjmuja ze w danym momencie opponent gra LAG.

    Jak grac przeciwko?
    • graj bardziej tight pf ale mixuj rece ktorymi grasz raise i call tzn. najpierw call z buttona AK a potem raise T8s
    • raisuj delikatnie (2x lub 2.5x zamiast 3x) - zeby kontrolowac pot size (mniejszy raise pf -> mniejszy pot post-flop -> lepsze implied odds)
    • calluj 3bets tylko z rekami dominujacymi jego range (czyli tylko mocne A, K, Q + JTs, T9s)
    • rzadziej cbetuj, ale za to mocniej (3/4 lub 4/5 pot size). Cbet w zaleznosc od flop texture.
    • graj very tight OOP

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Moja rada żeby wyrobić sobie solidnego reada i w niego wierzyć.
    Nie wiem o jakich właściwie stawkach mowa ale sądzę że nie ma co,zawracać sobie głowy miksowaniem stylów u przeciwników, bo większość pewnie nie wie co to znaczy tight.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    62
    Ktos kiedys na forum sngacademy (tam przedtem Primo był coachem) zrobił podsumowanie z jego video (podstawy HUSNG). Załączam poniżej, może się przyda.


  10. #10
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    23
    Cytat Zamieszczone przez MrLebowski Zobacz posta
    Spokojnie, nikt mnie jeszcze nie zabil

    A tak wogole to staram sie podawac sensowne odpowiedzi ktore do czegos prowadza a nie pisac w stylu "gram na czutke" LOL

    Jak ominac wariancje w heads up? LOL
    oczywiscie nie mam zadnej fenomenalnej strategii o omijaniu wariancji po prostu moje statystyki mówią mi ze są gracze z którymi wygrałem 14 heads upów a nie przegrałem zadnego.I jak gram z takim pietnasty raz to np nie doprowadzę do all in na flopie z flush draw + 2 overkarty mimo ze prawdopodobnie mam ponad 50% tylko zagram 2x check/call.Bo po co ryzykowac? i tak mi sie zaraz wypłaci z jakas słabiutką ręką ( powyzsze przemyslenia dotyczą graczy przy których w sharkscope pływa dumna rybka nie będąca rekinem )( A i jeszcze jednak gram duzo wiecej heads upów omaha ,omaha hi low ; pl i limit)

    Wiec moze zamiast pisac lol( będące chyba najgłupszym słowem/znakiem w jezyku angielskim ) chociaz w czesci postarac sie zrozumiec co autor miał na mysli.
    pzdr