Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: tp na turnie

  1. #11
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    pre flop:

    1 - raise oop z qj /WRONG/

    post flop:

    na flopie jak juz tak zagrales to lead bet ok , turn to ch/ fold/call ( read dep) z kontrola puli

    po mini raise turbo fold


    Zestackowales sie na blindach 10/20 z tp 3k w rece w ktorej mogles stracic ok 60 zetonow - wyciagnij wnioski

  2. #12
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez Yugi_2142 Zobacz posta
    Cóż, rauf1928 ma rację co do tego 2, ja niestey nie byłem w stanie zobaczyć tego że można zrobić taki call pre flop z 29s...
    IMHO nie chodzi tu o to, ze zrobil minraise tylko o to, ze zrobil minraise I sie zrobil pot commited.

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez teki Zobacz posta
    pre flop:

    1 - raise oop z qj /WRONG/
    To nie jest do konca zgodze, ze zle, raczej for value bo jest masa rak, ktore daja call a sa zdominowane (qt,j9,q9s,jt + wszystkie SC, ktore nie beda w stanie kontynuowac na flopie, nawet male PP). Po flopie natomiast juz zle rozegrane.

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    To nie jest do konca zgodze, ze zle, raczej for value bo jest masa rak, ktore daja call a sa zdominowane (qt,j9,q9s,jt + wszystkie SC, ktore nie beda w stanie kontynuowac na flopie, nawet male PP). Po flopie natomiast juz zle rozegrane.
    Betowanie x 4 oop z QJ pre flop jest for value?????? o jakie Ty chcesz takim zagraniem value uzyskac? na blindach 10/20 ? .. gdzie masz mnostwo gry i dopiero zaczynasz.. nie znasz przeciwnika.
    Piszesz jest duzo rak ktore dominujesz .....hmmm no i co wyobraziles sobie ze on akurat teraz ma powiedzmy qt ... bedzie q na flopie i go zestackujesz????.....To jest twoj "plan" na ta reke?
    Przepraszam ale kompletnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi - ale co " kraj to obyczaj " , pozdrawiam

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez teki Zobacz posta
    Betowanie x 4 oop z QJ pre flop jest for value?????? o jakie Ty chcesz takim zagraniem value uzyskac? na blindach 10/20 ? .. gdzie masz mnostwo gry i dopiero zaczynasz.. nie znasz przeciwnika.
    Piszesz jest duzo rak ktore dominujesz .....hmmm no i co wyobraziles sobie ze on akurat teraz ma powiedzmy qt ... bedzie q na flopie i go zestackujesz????.....To jest twoj "plan" na ta reke?
    Przepraszam ale kompletnie nie rozumiem Twojej wypowiedzi - ale co " kraj to obyczaj " , pozdrawiam
    Lol, jak sie nie umie grac po flopie i sie stackuje z QJ to rzeczywiscie to nie jest dobry pomysl. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przeciwko random donkowi, ktory limpuje buttona na pewno jest for value i dla informacji (zeby zobaczyc, czy limp call jest z zamiarem check-raise/fold/call). Ja uwazam, ze to jest wlasnie dobry moment bo jest miejsce na gre i duzo informacji mozna uzyskac. Istnieje tez przycisk fold i pot control.
    Moj plan na reke jest bardziej komplekoswy niz stackowanie sie na flope z Q. Aczkolwiek na flopie z Q/J bijemy jestesmy prawie dobrzy w stosunku do jego zasiegu (czytaj: nie wyobrazilem sobie, ze ma QT tylko wyobrazilem sobie range jaki ma). Podalem Ci, jaki range ma zazwyczaj taki limp call, nie zgadasz sie? To jaki ma wg. Ciebie?
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 02-12-2009 o 14:23

  6. #16
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez robu5t Zobacz posta
    Lol, jak sie nie umie grac po flopie i sie stackuje z QJ to rzeczywiscie to nie jest dobry pomysl. Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przeciwko random donkowi, ktory limpuje buttona na pewno jest for value i dla informacji (zeby zobaczyc, czy limp call jest z zamiarem check-raise/fold/call). Ja uwazam, ze to jest wlasnie dobry moment bo jest miejsce na gre i duzo informacji mozna uzyskac. Istnieje tez przycisk fold i pot control.
    Moj plan na reke jest bardziej komplekoswy niz stackowanie sie na flope z Q. Aczkolwiek na flopie z Q/J bijemy jestesmy prawie dobrzy w stosunku do jego zasiegu (czytaj: nie wyobrazilem sobie, ze ma QT tylko wyobrazilem sobie range jaki ma). Podalem Ci, jaki range ma zazwyczaj taki limp call, nie zgadasz sie? To jaki ma wg. Ciebie?
    To przepraszam - w takim razie jestes zdecydowanie lepszym graczem ode mnie - skoro po jednej rece wiesz ze to " random donk " , wiesz ze po limpie z BTN bijesz jego zakres " na leb na szyje ", i wiesz jak zawsze grac post flop qj bez pozycji z takim np " random donkiem".
    Ja mimo wszystko bez pozycji przy takich stackach i takich blindach gram ta reke pasywnie - wszystko na ten temat.
    Na twoje ostatnie pytanie oodpowidam: nie absolutnie sie nie zgadzam ...nie okreslam potencjalnego przeciwnika po jednej rece jako " random donka ", w HU na szczescie jest zdecydowanie wiecej miejsca na inne strategie i rozwiazania jak 4 bet bez opzycji i okreslenie " co zrobie gdy potenacjalny " random donk " zdecyduje sie " na check-raise/fold/call ".
    Ale jak juz wczesniej wspomnialem to tylko moje " random donkowe " przemyslenia - dlatego tez napisalem ze " co kraj to obyczaj" - poniewaz gdyby wszyscy grali tak samo byloby strasznie nudno

    Pozdrawiam

    T

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Raisowanie przed flopem jak jestesmy deep jest po to, zeby zbudowac wieksza pule. Jak jestesmy OOP, to chcemy zeby pule byly mniejsze. Jesli przeciwnikiem jest "random donk", to tym bardziej sie nie oplaca w tym miejscu budowac duzej puli, bo jak zlapiemy jakis dobry uklad, to i tak stosunkowo latwo zbudujemy pule po flopie lub turnie.

    Generalnie im agresywniejszo-glupszy jest przeciwnik, tym mniejsze pule robimy OOP i wieksze IP.

    Jesli przeciwnik jest pasywny to raisujuemy zawsze i wszedzie.

    To byly przemyslenia gracza z niskich stawek.

  8. #18
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez teki Zobacz posta
    To przepraszam - w takim razie jestes zdecydowanie lepszym graczem ode mnie - skoro po jednej rece wiesz ze to " random donk " , wiesz ze po limpie z BTN bijesz jego zakres " na leb na szyje ", i wiesz jak zawsze grac post flop qj bez pozycji z takim np " random donkiem".
    Ja mimo wszystko bez pozycji przy takich stackach i takich blindach gram ta reke pasywnie - wszystko na ten temat.
    Na twoje ostatnie pytanie oodpowidam: nie absolutnie sie nie zgadzam ...nie okreslam potencjalnego przeciwnika po jednej rece jako " random donka ", w HU na szczescie jest zdecydowanie wiecej miejsca na inne strategie i rozwiazania jak 4 bet bez opzycji i okreslenie " co zrobie gdy potenacjalny " random donk " zdecyduje sie " na check-raise/fold/call ".
    Ale jak juz wczesniej wspomnialem to tylko moje " random donkowe " przemyslenia - dlatego tez napisalem ze " co kraj to obyczaj" - poniewaz gdyby wszyscy grali tak samo byloby strasznie nudno

    Pozdrawiam

    T
    Nie uwazam sie za lepszego gracza. Nie odpowiedziales mi na pytanie odnosnie zakresu. Co do random donka to przypuszczam, ze jest slabyszm graczem, bo malo kto (jak cos kuma) to limpuje BTN i to juz samo w sobie jest podejrzane. Stawki nie sadze, zeby byly jakies duze. Zreszta moje przypuszczenia byly dobre, bo jak sie okazalo, dal call z 29s, oraz robil minraise z monsterem jak rasowy random donk . I jaki 4bet bez pozycji? Przeciez hero zrobil tylko raise, do 4beta jeszcze daleko.
    Mozesz grac ta reke jak chcesz, co nie znaczy, ze jest to zagranie najbardziej EV+, ale to juz nie moja sprawa. Wlasnie na niskich blindach jest jedyna mozliwosc "wyczajenia" przyciwnika i ustanowienia dynamiki gry. Rozumiem, ze lepiej czekac na wyzsze blindy, bo wtedy jest duzo latwiej: push/fold, no ale to domena HUSNG, dlatego ich nie lubie.
    Random donk zamien sobie w takim razie na random gracza i raise tez jest poprawny moim zdaniem. Tez sie ciesze, ze nie wszyscy graja tak samo, bo wtedy lepsi gracze by nie mieli przewagi nad slabszymi.
    Aha, ja sie z Toba nie kloce tylko dyskutuje, wiec nastepnym razem jak odpowiadasz to podawaj kontrargumenty/strategie, ktore maja sens. Jedyne inne rozwiazanie ktore uslyzalem to to, ze grasz to reke pasywnie, ok, taka Twoja strategia to jej sie trzymaj. Co prawda nigdy nie wiesz co ma drugi przeciwnik i musisz robic zawsze check/fold jak on betuje chyba ze zlapiesz monstera, ale to tez jakies wyjscie. Argument za tym co napisales to taki, ze na pozycji sie powinno zarabiac i grac agresywnie a gre OOP mozna grac smallballem, bo ogolnie granie bez pozycji nie jest wskazane, ale to juz ja musze napisac, bo sam tego nie mogles uargumentowac, dla przyszlych graczy.
    Ja swoje rozwiazanie podalem i uzasdanilem tez.
    Ostatnio edytowane przez robu5t ; 02-12-2009 o 19:34

  9. #19
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    240
    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Raisowanie przed flopem jak jestesmy deep jest po to, zeby zbudowac wieksza pule. Jak jestesmy OOP, to chcemy zeby pule byly mniejsze. Jesli przeciwnikiem jest "random donk", to tym bardziej sie nie oplaca w tym miejscu budowac duzej puli, bo jak zlapiemy jakis dobry uklad, to i tak stosunkowo latwo zbudujemy pule po flopie lub turnie.

    Generalnie im agresywniejszo-glupszy jest przeciwnik, tym mniejsze pule robimy OOP i wieksze IP.

    Jesli przeciwnik jest pasywny to raisujuemy zawsze i wszedzie.

    To byly przemyslenia gracza z niskich stawek.
    Dodam, ze trzeba rozroznic czy przeciwnik jest loose-passive czy tight passive (aka weak tight). Tego pierwszego to nie raise'ujemy zawsze i wszedzie .

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Nie uwazam sie za lepszego gracza./ a szkoda /
    Nie odpowiedziales mi na pytanie odnosnie zakresu./napisalem ze nie potrafie go okreslic po zobaczeniu jednej reki - czyli nie znam tego zakresu/
    Co do random donka to przypuszczam, ze jest slabyszm graczem, bo malo kto (jak cos kuma) to limpuje BTN i to juz samo w sobie jest podejrzane./ ja np znam b dobrych graczy ktorzy od czasu do czasu do danego gracza limpuja btn i nie sa random donkami
    Stawki nie sadze, zeby byly jakies duze./Stawki w naszej dyskusji nie maja znaczenia /
    Zreszta moje przypuszczenia byly dobre, bo jak sie okazalo, dal call z 29s, oraz robil minraise z monsterem jak rasowy random donk ./ no napisalem ze jestes lepszy - super read /
    I jaki 4bet bez pozycji? Przeciez hero zrobil tylko raise, do 4beta jeszcze daleko./yep my bad ....zawsze z ta terminologia mam do gory nogami/
    Mozesz grac ta reke jak chcesz, co nie znaczy, ze jest to zagranie najbardziej EV+, ale to juz nie moja sprawa.
    /no ja napewno nie poslucham Twojej rady i nie bede raisowal oop z qj .... bo to do niczego nie prowadzi - jak juz napisalem/
    Wlasnie na niskich blindach jest jedyna mozliwosc "wyczajenia" przyciwnika i ustanowienia dynamiki gry./bedziesz go wyczajal na tej dokladnie rece - prosze Cie/
    Rozumiem, ze lepiej czekac na wyzsze blindy, bo wtedy jest duzo latwiej: push/fold, no ale to domena HUSNG, dlatego ich nie lubie./to taka chyba lekka nadinterpretacja tekstu /
    Random donk zamien sobie w takim razie na random gracza i raise tez jest poprawny moim zdaniem. / moim zdaniem nie jest to poprawne rozegranie ani na random gracza ani na random donka ani na rondom osla zubra konia i cokolwiek innego tam wstawisz/
    Tez sie ciesze, ze nie wszyscy graja tak samo, bo wtedy lepsi gracze by nie mieli przewagi nad slabszymi./swieta prawda/
    Aha, ja sie z Toba nie kloce tylko dyskutuje, wiec nastepnym razem jak odpowiadasz to podawaj kontrargumenty/strategie, ktore maja sens. /Ja sie absolutnie nie kloce .... to ty wdales sie w dyskusje i bardzoe chcesz po"popolemizowac sobie dlaczego tak a nie inaczej - ja ci napisalem ze kazdy ma swoj styl i finito/
    Jedyne inne rozwiazanie ktore uslyzalem to to, ze grasz to reke pasywnie, ok, taka Twoja strategia to jej sie trzymaj.
    / dzieki , dam sobie rade/
    Co prawda nigdy nie wiesz co ma drugi przeciwnik i musisz robic zawsze check/fold jak on betuje chyba ze zlapiesz monstera, ale to tez jakies wyjscie. / Ty wiesz .. dlatego jestes lepszym graczem, ja nie wiem ..... wiec mam opcje fold - prawda/
    Argument za tym co napisales to taki, ze na pozycji sie powinno zarabiac i grac agresywnie a gre OOP mozna grac smallballem, bo ogolnie granie bez pozycji nie jest wskazane, ale to juz ja musze napisac, bo sam tego nie mogles uargumentowac, dla przyszlych graczy./ ja nigdy nie pisalem ze jestem kompenduium wiedzy w hu .... natomiast mam wrazenie ze ty na to stanowisko chcesz kandydowac - poradzilem autorowi posta by tak nie gral - dlaczego - wynik reki jest idealnym dowodem ...
    Ja swoje rozwiazanie podalem i uzasdanilem tez
    / to fajne ze sa tacy ludzie co wszystko wyjasniaja i uzasadniaja .... co prawda twoja logika rozegrania qj mija sie kompletnie z moja ideologia gry ... ale jak juz wyzej napisalem ........


    / Czy to juz wszystko czy jeszcze cos naskrobiesz?/
    Ostatnio edytowane przez teki ; 02-12-2009 o 20:56