Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Ale to cło jest na określone towary tak? Bo za książki z amazon nigdy nie płaciłem cła, a zamówienia były grubo powyżej 20E.

  2. #12
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Dlatego najlepiej jest napisac maila do urzedu albo zadzwonic.

    Moze na ksiazki cła nie ma

    Ja zamawiamlem glownie ciuchy i buty. Teraz zamawiam frisbee i tez czekam czy mi wlepia clo czy nie.

    Pozdrawiam

  3. #13
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    czym bardziej pakiet "bije w oko" tym bardziej prawdopodobne jest ,ze bedzie sprawdzony(ok 15% jest otwierane).ogolnie to o wiele trudniej jest z "prywatnym" importowaniem niz kilka lat temu.dochodzi vat+clo(zaleznie od towaru).ale naprawde klopotem moze byc gwarancja i trzeba brac pod uwage ze amerykanie maja inne normy.
    towar 400$+60koszty=460$+90$vat=550+15%clo=ca 630$ w najgorszym przypadku.juz tak slodko nie wyglada.
    kupigo jest niezly.
    anglia jest tania i nie ma cla.

    btw,peri, ta twoja zabawka kosztuje 250euro w angli

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Duze firmy, ktore wysylaja za ocean nie musza byc sprawdzane, bo list przewozowy jest na wierzchu i celnicy wiedza co jest w srodku.

    Wiec to 15% tyczy sie nie wszystkich paczek, tylko tych "prywatnych".

  5. #15
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Dodac do tego ze szefem celnikow jest Kapica - a jemu do rozsadku nie przemowisz jak sobie cos ubzdura

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    kolezce "ostatnio" paczke zatrzymali celnicy, bo niby odzywki i suplementy diety, ktore sprowadzal ze stanow sa w Polsce nielegalne. Watpliwosc dotyczy 10% paczki. Cala paczka lezy w urzedzie od 15 miesiecy.

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Nic dziwnego, ze trzymaja, a co do niektorych suplementów to nie "niby" sa nielegalne, tylko są.
    Niektore środki sa tak mocne jak polska metka.

    Pozdrawiam

  8. #18
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    0
    Ja chciałam sobie raz zamówić buty, ale nie mogłam za bardzo zrozumieć jak mam za nie zapłacić (nie było to zbyt jasno opisane) więc w rezultacie sobie odpuściłam. Zresztą w sumie dobrze się stało, bo po pewnym czasie znalazłam bardzo podobne buty w polskim sklepie internetowym ( http://www.kazar.com/pl/sklep/kobiet.../buty-sportowe ) Jakość wykonania i użyte materiały bardzo na plus w stosunku do tego co chciałam zamówić (tu skora, tam materiał syntetyczny). W tej chwili już nawet nie oglądam takich stron, nie chce sobie nimi zaprzątać głowy jak mam do dyspozycji tyle polskich sklepów, które dbają o wysoką jakość.