Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Ja znowu z tym 3 betem.

    Często powtarza mi się sytuacja, w której ktoś otwiera z wczesnych pozycji, za nim wchodzą jedna albo dwie osoby i ja trzymam na ręku na CO lub BTN:

    AK/AQ/AJ/JJ. Wchodzenie w multipot raczej nie ma większego sensu, bo złapanie TP może być tylko gwoździem do utraty BI (nie dotyczy oczywiście JJ.
    Z drugiej strony nie potrafię jeszcze określić, na jakich przeciwników 3 bet w tym przypadku będzie skuteczny.

    Bez zastanowienia gram przeciw statom: 13/13+, ale np. już nie wiem jak się zachować jak ktoś ma PFR 6-9.
    W przypadku multi calli problem jest jeszcze taki, że jak już pierwszy sprawdzi 3 bet, to dalej idzie reszta i mamy sporą pulę ze spekulacyjną ręką.

    Dodatkowo nie wiem jak się w takiej sytuacji zachowywać przy graczach mających niski (30% i mniej) fold to CB w sytuacji 1 vs 1 po moim 3 becie. Uderzać na niskich flopach, skoro wiem, że i tak to sprawdzi?
    Ostatnio edytowane przez troll ; 26-11-2009 o 11:35

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    22
    AK/AQ/JJ - to chyba nie są ręce spekulacyjne? lu słabe wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie 3 bet. skoro pozostałych 2 grało tylko call mają prawdopodobnie jakieś niskie pary / suited connector'y więc często będziesz miał flipa i również często będziesz na prowadzeniu. po 2 grając z CO / BTN masz pozycję.


    co do Fold to flop CBet dodaj sobie jeszcze pozycję (nie wiem jak w PT ale w HM jest) Fold to Flop CB in 3bet Pot.

    zawsze możesz również trochę pokombinować np. floating wprowadzić w swój repertuar. lub jakieś inne ciekawe zagrania.
    Ostatnio edytowane przez Baikal ; 03-12-2009 o 09:33

  3. #3
    haha, floating w 4-way pocie, gl!

    co do samego pytania to sam jestem ciekaw, bo mysle, ze tu sie moze znalezc odpowiedz czemu jestem przegrywjacym graczem >=nl100, do dziela cashowcy

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    274
    AK 3-bet, JJ call. Jak dla mnie wchodzeniie tu z AJ to żart. Poza tym te ręce nie nadają się na multiway pota.
    Ostatnio edytowane przez Jakub W. ; 02-12-2009 o 23:44

  5. #5
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    22
    "haha, floating w 4-way pocie, gl!" chodziło mi o to, jak zostanie 1 przeciwnik - na 4 chyba każdy zrozumiał by, że nie trafiając grasz czek/fold

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Jakub W. Zobacz posta
    AK 3-bet, JJ call. Jak dla mnie wchodzeniie tu z AJ to żart.
    +1, ale zaznaczam, że jestem murkiem.

  7. #7
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez Baikal Zobacz posta
    AK/AQ/JJ - to chyba nie są ręce spekulacyjne? lu słabe wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem będzie 3 bet. skoro pozostałych 2 grało tylko call mają prawdopodobnie jakieś niskie pary / suited connector'y więc często będziesz miał flipa i również często będziesz na prowadzeniu. po 2 grając z CO / BTN masz pozycję.


    co do Fold to flop CBet dodaj sobie jeszcze pozycję (nie wiem jak w PT ale w HM jest) Fold to Flop CB in 3bet Pot.
    Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem. Są to bardzo dobre ręce PF, ale w multipocie 3betowanym niewiele znaczą, dlatego też nie wiem na jakich mniej więcej przeciwników należy uderzać po flopie (zwłaszcza kiedy są 2 calle, a nie 1). Chodzi mi tu konkretnie o zakres graczy z PFR na poziomie 6-9%.
    Może sprawę rozwiązałoby inne pytanie:
    Wiem, że były jakiś czas temu dostępne takie programy, jak:

    all in expert oraz stoxev

    Czy ktoś z Was ich używał i ma jakąś opinię na ich temat albo zna podobne - najlepiej darmowe?
    Ten pierwszy został już chyba wycofany.

    Cytat Zamieszczone przez Jakub W. Zobacz posta
    AK 3-bet, JJ call. Jak dla mnie wchodzeniie tu z AJ to żart. Poza tym te ręce nie nadają się na multiway pota.
    Nie dopisałem tego, ale chodzi wyłącznie o AJs. Poza tym można wiedzieć z jakich stawek masz te doświadczenia?
    Chciałbym trwale podnieść 3bet do poziomu 5-6%, ale na razie nie mam pojęcia jak.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    ja bym polecal rozroznic AKo, QQ+, bo jezeli po 3becie dostaniesz akcje od OR, to z cala reszta jestes gorszy i czeka Cie wizyta w valuetown. Ofc jezeli callerzy to nie jacys loose passive, ze sklonnosciami do overcalli, gdzie lepiej miec wysokie karty, anyway temat na wypracowanie, bo wystepuje niesamowita mnogosc przypadkow

  9. #9
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    anyway temat na wypracowanie, bo wystepuje niesamowita mnogosc przypadkow
    Wiem, że to temat na wypracowanie, ale jeżeli to forum ma mieć jakiś poziom, to co jakiś czas trzeba zamieszczać jakieś wypracowania - podobnie jak zdarzyło mi się tydzień temu na temat złej gry.

    Wiem też, że na tym forum jest kilka\kilkadziesiąt osób, które mogłyby to dobrze opisać. Pytanie tylko czy będzie im się chciało.