Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: pytania nooba

  1. #1
    witam

    jestem tu nowy i mam kilka dość fiszowskich pytań. z góry przepraszam, jeśli niektóre są głupie.

    od kilku dni gram na PS, konkretnie sity za $3.40. aktualnie mam ok.$215 = 63 buy-iny.

    pytanie 1: czy wiele tracę grając $3.40 zamiast $5.50? to, że rake płacę wyższy o 3% to widzę ale pytam, czy różnica w poziomie przeciwników tej straty nie rekompensuje. (bankroll nie jest problemem, w każdej chwili mogę dodać kolejne $200)

    pytanie 2: czy na tak niskich stawkach jest sens używania jakichkolwiek programów? nie robię tego ale może powinienem?

    pytania 3 i 4: po ilu turniejach można w ogóle oceniać ROI? jaki ROI powinien uzyskać średniointeligentny gość po przerobieniu książki Moshmana na w/w stawkach ($3 i $5)? inaczej mówiąc, ile wynosi minimum przyzwoitości.

    z góry dzięki za merytoryczne odpowiedzi

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Hej
    @1: jeśli nie jest dla Ciebie problemem depozyt 200$, to dorzuć sobie te 200 i graj 5,5. Po pierwsze, jeśli będziesz graczem wygrywającym, to szybciej wejdziesz wyżej, a po drugie nie sadzę (choć nie gram na ps) żeby była jakaś specjalna różnica poziomu między 3$ a 5$, więc ROI będziesz miał wyższe o te 3%.
    @2: IMO jeśli grasz 9/10 handed, to w ogóle nie ma sensu używać PT/HEM - jeśli już, to prędzej sharkscope hud - ale to też overkill - graj swoje, a jak zaczniesz kojarzyć pewnych graczy, to możesz sprawdzić ich nicki na sharkscope i upewnić się, czy wygrywają czy przegrywają.
    @3: temat wielokrotnie przerabiany - przejrzyj ten dział - imo 500 może dać Ci jako takie pojęcie, 1000 nieco większe, ale tak naprawdę to dopiero ok. 5000 przybliży Ci właściwy winik - jeśli będziesz wygrywał, to już dawno nie będzie Cię na 5,5$ Wiem, że wydaje się to absurdalnie wysoką liczbą, ale z własnego doświadczenia powiem Ci, że miałem w karierze 2 czy 3 okresy, gdzie z probki 1000 gier wychodziłem na minus; na niskich stawkach jest to jednak o tyle mniej prawdopodobne, że możesz oczekiwać dużo wyższego ROI, więc i szansa na taki downswing jest mniejsza.
    @4: też nie pamiętam do końca, ale na pewno był nawet całkiem niedawno jakiś temat z linkiem do 2p2 - chyba osiągalne jest ok. 15%, czyli "średniointeligentny gość po Moshmanie" może mieć z 10%

    pozdro i gl,
    wooysiah

  3. #3
    dzięki za odpowiedzi. ale 10% to na 20 stołach naraz czy na ilu? z tego co wiem ROI spada im więcej gramy stołów. 10% wydaje mi się dość małym zyskiem, na sitandgoplanet piszą, że 15% jest osiągalne na $20, choć też nie wiem skąd ta liczba. ja gram 8 sitów jednocześnie - nie wiem czy nie za dużo jak na początkującego ale przy mniejszej ilości gra jest zbyt nudna.

  4. #4
    te 'dane ze stronek o roi' to zwykle pochodza sprzed paru lat i dotycza za***stych graczy, malego promilu z calego jeziora obecnie nalezy na nie patrzec z przymruzeniem oka

    10% roi to jest bardzo dobry zysk niezaleznie od stawek jakie grasz, wystarczy odpowiednio duzo grac i przy "marnym 10%" roi podwajasz rolla co miesiac grajc 100bi management.

    15% na $20 jak jest osiagalne to raczej nie na PS, a jesli na PS to nie na 9manach. tylko na 18/45 - no chyba ze mowisz o zwyklych sng a nie turbo, to za duzo nie powiem, bo nikt tego nie gra

  5. #5
    a dlaczego nikt ich nie gra? czy to znaczy, że bardziej opłaca się grać turbo?

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Tak, ale nie tyle dlatego, że są słabiej obsadzone (bo raczej silniej), tylko dlatego, że jesteś ich w stanie rozegrać więcej w tym samym czasie.

  7. #7
    ok, dzięki. chociaż z tego co widziałem to na niskich stawkach akurat turbo są słabsze od regularnych.
    jeszcze na koniec mam pytanie o bankroll na turbo. wiem, że powinien być większy niż na non-turbo ale nie wiem ile. czy poniżej 100 buyinów to za mało?

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    Wielkość bankrolla jest zawsze sprawą indywidualną - możemy sobie mówić o różnych zaleceniach itp., ale tak naprawdę sprowadza się to do tego, jakiego zabezpieczenia potrzebujesz dla komfortu psychicznego gry. Napisałeś np., że nie jest dla Ciebie problemem depozyt kolejnych 200$ - w tej sytuacji możesz równie dobrze grać w 5,5$ nie dokładając kolejnych 200 jeśli nie będzie takiej potrzeby. Jeśli jednak chciałbyś zabrać się do sprawy "jak należy", mieć jasno określony BR i móc łatwo sprawdzić jak Ci idzie, to ogólnie przyjmuje się 100BI za rozsądne minimum, ale znowu - skoro nie jest dla Ciebie problemem redepozyt w razie czego, to możesz zacząć na 5,5$ z np 50 czy 75BI, ale wejść na kolejne stawki dopiero wtedy, kiedy będziesz miał na nie 100BI.

  9. #9
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez Dunkleosteus Zobacz posta
    ja gram 8 sitów jednocześnie - nie wiem czy nie za dużo jak na początkującego ale przy mniejszej ilości gra jest zbyt nudna.
    Nie wiem czy inni sie ze mna zgodza, ale wydaje mi sie, ze czlowiek najlepiej uczy sie gry grajac tylko jeden stol. Mozesz wtedy obserwowac przeciwnikow, robic notatki, uczyc sie "czytac" rece.

  10. #10
    ja sie nie zgodze, trzeba grac tyle zeby sie nie nudzic, jak sie gra 1-4 stoly to wlacza sie 'fancy play', granie niepotrzebne connectorow, dobieranie drawow i inne chip spew