Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784



    na pokerkings wrzuciłem to do badbeats po prostu wkurzylem sie ze tak wyszlo itp w tym momencie turnieju itp itd potem wrzucilem do kalkulatora no i niby nie wyszlo ze to bad beat ale cooler na pewno
    No ale gracz o nicku jkurak byc moze to i kurak z tego forum nie wiem tak mi sie skojarzyło napisał ze to jest zle rozegrane ... no wtf czy to prawda? Moim zdaniem zagralem to jak najbardziej ok...


    Wg niego :
    "Btw co bys zrobil gdyby Cie ktos zreraisowal ?? wkladasz stack ?? dlatego imo wg mnie z UTG takie podbicie sucks i tak ja nie trafisz dobrego flopa to grasz c/f bo inaczej to musisz wlozyc stack"

    Ja pisalem :
    "jkurak, pewnie ze bym wrzucil stack na tych blindach to juz musze nawet
    a co mam moze limpowac na 6handed taka reke? gram bardzo duzo w omahe wiecej niz w Holdema i wkurzam sie o tego pota bo po 1 jesli ja niby wg Ciebie mam foldowac/limpowac taka reke na 6handed to on nawet nie powienien tego sprawdzac po 2 gdybym to wygral bylbym w HU na bank a nawet przy podziale dalej mam ogromne szanse na top3
    MOim zdaniem KKTJ to jedna z najlepszych rak startowych w omahe no wiec slucham moze jakbys to rozegral inaczej?"

    i on:


    "Po reraise albo callu zawsze koles bedzie tam mial co najmniej wysokiego A spada A na board i co foldniesz na flopie ?? zazwyczaj bedziesz oop poza tym podbiles 3BB zamiast podbic do 11/12k i nie miec problemu ze stackowanie tylko foldowac po reraise ( zawsze to bedzie AA ) albo kontrolowac pule . Jemu oplacalo sie callowac imo mial prawie 2x tyle co Tyi napewno obstawialbym go na wysokie kart typu AKQx AKJx etc wiec gram check behind i jesli na turnie wpadlaby dobra karta czytaj niska moge sie stackowac chociaz wole nie wdawac sie w marginalne spoty a jesli board sie sparuje to jestem skolnny foldnac . River c/c . Jesli masz edge to graj wiecej rak ale pasywnie albo z nutsami bo czekanie na dobra reke w omaha nie gwarantuje sukcesu a na slabych graczy nawet 2 niskie pary sa warte gry c/c . Nawet AAKKds przegra z random hand czesciej niz AA z random w NLHE "
    "Ok jest jedna z najlepszych ale co z tego jesli roznice sa niewielkie ?? jesli mozesz wrzucic stack na slabego gracza to ok ale grasz oop i nie masz nutsowego koloru tylko blockery jak to ze masz nutsa nie znaczy ze on nie ma ... ok masz 2 krole ale imo czego sie spodziewales po jego callu ?? napewno 99+ a wiec mogl miec juz na flopie seta + strita strit + redraw do nutsowego . Ja bym checkowal flopa dla kontroli puli i nawet foldnal na takim turnie"


    ja pisałem że :

    "To mamy inny styl bo ja na pewno bym nie czekal na takim flopie by mi sie np turn sparowal i musial wywalic strita ofc po sparowaniu pewnie wywalam tego strita jesli zaczekam ale po to betowalem preflop by zabetowac i flop i po to tak duzo by w razie calla od kogos wrzucic juz stack na flopie oczywiscie przy odpowiednim flopie
    Dalej co oznaczac ma taki check od niego moim zdaniem słabość i wole teraz przejąć pule i miec ponad 70k niz przeczekac by sie np board sparowal lub wypadla jakas inna scary karta
    Moze nie wiem nie widzisz jakie sa blindy i jakie mamy stacki ze Ty chcesz jeszcze tu czekac i foldowac bo ja tego naprawde nie rozumiem"
    Ostatnio edytowane przez Oskarek89 ; 24-11-2009 o 06:15

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Oskarek89 Zobacz posta
    Moim zdaniem zagralem to jak najbardziej ok...
    Moim również.

    Generalnie mówienie o kontroli wielkości puli przy efektywnym stacku 10BB i premium hand na ręku jest IMO bzdurą. Aczkolwiek to jest donkament i coś takiego może mieć jakieś uzasadnienie. Ale tak jak napisałem wcześniej, gram tak samo jak Hero. No może preflop raise to pełny PSB a nie 3BB.

    jdx

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    tez wlasnie o tym myslalem ze jesli inaczej tylko i wylacznie zagrywam pot preflop

  4. #4
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Syberia
    Posty
    1,186
    blindy są tak dłużę, twój efektywny stack strasznie mały więc nie ma co tutaj w ogóle rozważać nie stackowania się.Ja nawet może na flopie dałbym check za przeciwnikiem co by może zablefował na turnie, bo flop był bez fd, ty masz 2 K,jak gość ma seta to i tak go nie złoży i wyjdzie dokładnie to samo co bez slowpleya, a tak może na turnie da trochę żetonów z jakimiś niskimi kartami

  5. #5
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    13
    nie wiem nad czym się tu zastanawiać, pre-flop: Jedna z najlepszy rąk startowych w omahę, bet 3bb, na flopie nuts, All-in. Gdzie tu błąd ? Nie kumam w ogóle rozumowania tego gościa, z którym pisałeś. Tak samo jak i wątku bo co tu analizować ?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Valinor, Shire
    Posty
    633
    Cytat Zamieszczone przez Cinek44 Zobacz posta
    nie wiem nad czym się tu zastanawiać, pre-flop: Jedna z najlepszy rąk startowych w omahę, bet 3bb, na flopie nuts, All-in. Gdzie tu błąd ? Nie kumam w ogóle rozumowania tego gościa, z którym pisałeś. Tak samo jak i wątku bo co tu analizować ?
    "no i wlasnie dlatego to ja jestem Twoim szefem a nie odwrotnie"... na powaznie i osobiscie to sadzac po Twoich postach, ogolnie malo rozumiesz takze moglbys sie wstrzymac z postowaniem =).

    pzdr

  7. #7
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    784
    To nawet nie byla pozna faza a FT juz :P