Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 82
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Hej!
    Zakładam ty nowy temat, w sumie nie wiedziałem w którym dziale, ael wypadło na ten.

    Proponuje pisac o różnych sytuacjach, z mysla o opini innych jakby zagrali: tematy typu "call or fold"...

    jeżeli temat dupiaty to niech admin go skasuje :wink:

    Soprano

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    No i od razu pierwsza sytuacja nad która wczoraj w Morgansie debatowalismy:

    sytuacja wygląda tak: jesteś na WSOP, pierwsze rozdanie i dostajesz AA na łapę, 3 gości przed Tobą robi All in (przypominam jest to pierwsze rozdanie WSOP) co robisz ??

    Wczoraj zdania były podzielone...
    Z jednej strony jak chcesz wygrać to trzeba sprawdzić, ale z rugiej jest to WSOP pierwsze rozdanie, 3 all iny przed Toba... a jak wiadomo SHlT happens...

    ja bym osobiscie spsował 8)
    a Wy ??

    Soprano

  3. #3
    Hej,

    bardzo się cieszę z coraz większej ilości tego typu pytań, bo uważam, że można się przy takiej dyskusji czegoś nauczyć i rozszerzyć pokerowe horyzonty myślenia.

    Co do pary AA na ręce na turnieju WSOP-ie po 3 all-inach. Sytucja raczej czysto teoretyczna. Zakładając po parze na ręce, np. zaczęło się od JJ póĽniej all in z QQ, KK i nasz ruch, to robi się prawie czysta loteria. Wydedukować nic się nie da, po za tym, że ewentulnie mamy najmocniejszą ręke. A jeśli jednak ktoś miałby również AA (kurde, przy trzech osobach na ll-in to dość prawdopodobne), to już wiemy, że nam nie może nic dojść (poza strit kolor i druga para of course). Jedyna możliwość moim zdaniem to zdać się na intuicję z preferowaniem pasu.

    Pozdrawiam

    Pablo

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Podany przyklad pochodzi z forum cardplayer. Autor twierdzil. ze jezeli ktos nie rozumie dlaczego fold, to nie wie co to poker. Aczkolwiek opinie byly podzielone i wiekszosc osob nie zgodzilo sie z tym.

    Wczoraj w morgansie wiekszosc osob (chyba wszyscy po za mna ), stwierdzly ze pass to najlepsze rozwiazanie. Coz, troche to dziwne rozumowanie.
    AA jest wciaz najmocniejsza reke, i ma ogromna przewage nad pozostalymi.Mozna sie spodziewac , ze all-in przed Toba to AK,QQ,KK moze JJ.
    Tak wiec nizsze pary maja znikome szanse na wygrana, jezeli pasujesz AA, to z jaka karta chcesz grac??
    Dla mnie to wymarzona sytuacja AA i 3 all iny przedemna.

    Moim skromnym zdaniem, jednyna mozliwosc spasowania AA przed flopep, to stolik finalowy duzego turnieju. 2 all iny przedemna (1 z nich odpadnie), a roznica miedzy poszczegolnym miejsciem to 500$, wtedy moge spasowac AA.

  5. #5
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Moim zdaniem w takim rozdaniu jedynym dopuszczalnym rozwiazaniem jest "immediately call". W 100% zgadzam sie z Ownerkiem, ze jesli robisz pas w takiej sytuacji to z jaka karta chcesz grac? Poza tym zakladajac ze trzej pozostali gracze maja odpowiednio JJ, QQ, i KK, masz ponad 50% na wygrana, co przy takiej puli wydaje mi sie nie do pogardzenia.

    Natomiast stwierdzenie "ze jezeli ktos nie rozumie dlaczego fold, to nie wie co to poker" traktuje jako zart :lol: . Grajac w ten sposob (czyli preflop fold AA), stajesz sie dla ostro (by nie powiedziec wariacko) grajacych zawodnikow latwym kaskiem. A zalozenie ze na WSOP takich nie gra zbyt wielu jest calkowicie bledne w ostatnich latach.

    Niemniej jednak jestem bardzo ciekaw innych opinii.

    Sting

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Trudno załozyć że wszyscy mają aprę na ręku, pewnie ktoś by wszedł z AKs, czyli jeden A nam juz odpada...

    qrde tyle radochy ze się jedzie na wsop, a tu jedno rozdanie i wracać ?? 8)

    obym jak za rok będę na wsop nie dostął na pierwsza ręke AA :wink:

    Soprano

  7. #7
    Cytat Zamieszczone przez Soprano
    obym jak za rok będę na wsop nie dostął na pierwsza ręke AA :wink:

    Soprano
    Ja bym chętnie dostał bo we trzy poprzedzające all-iny na wsop-ie nie wierze!

    Pablo

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Potrafię chyba zrozumieć tych co z AA przed flopem wybierają fold ale ja osobiście niezależnie od sytuacji (ranga turnieju, ilość żetonów itd) w takich sytuacjach wchodzę, a jeżeli to jest możliwe to robię RAISE czyli swojego allina. Jeżeli przegrywam to znaczy że Bogowie Pokera tak chcieli i nic tego nie mogło zmienić . A co do omawiania różnych sytuacji to przytoczę moją dzisiejszą. Zauważyłem że większość z Was grywa ostrożnie więc mnie pewnie zruga ale porozmawiajmy :P

    Texas Hold'em Pot Limit (200/400 ante 50) [freeroll]
    Seat 1: bonesy7 (22171.34 in chips)
    Seat 2: ultrmax sits out
    Seat 3: Brandvold (6325 in chips)
    Seat 4: mucku2 (28466.25 in chips)
    Seat 5: Buss14 (1630 in chips)
    Seat 6: Kirek (4735 in chips)
    Seat 7: rm3102 (10040 in chips)
    Seat 8: rober (10985 in chips)
    Seat 9: kaiya0727 (7737.32 in chips)
    Seat 10: scoobz (12005 in chips)
    Kirek: posts small blind 200
    rm3102: posts big blind 400
    ----- HOLE CARDS -----
    dealt to Kirek [Qs 3s]
    rober: calls 400
    kaiya0727: folds
    scoobz: folds
    bonesy7: calls 400
    ultrmax: folds
    ultrmax sits back
    Brandvold: folds
    mucku2: calls 400
    Buss14: folds
    Kirek: calls 200
    rm3102: checks
    ----- FLOP ----- [6s 7s Td]
    Kirek: checks
    rm3102: checks
    rober: bets 800
    bonesy7: folds
    mucku2: folds
    Kirek: calls 800
    rm3102: folds
    ----- TURN ----- [6s 7s Td][2s]
    Kirek: checks
    rober: bets 1600
    Kirek: raises to 3485 and is all-in
    rober: calls 1885
    ----- RIVER ----- [6s 7s Td 2s][9s]
    Kirek: shows [Qs 3s] (A Flush, Queen high)
    rober: shows [As Th] (A Flush, Ace high)
    rober collected 11070 from Main pot

    Krótkie uzasadnienie: W turnieju było jeszcze 80 kilku graczy. Ja zajmowałem 54 miejsce a płatne było 50 miejsc. Ostatecznie po tej partii wylądowałem na 80 miejscu. Grzecznie czekałem na rozwój wypadków ale skoro kolo po turnie zagrał za 1600 (prawie 50% moich żetonów) a ja mam kolor z Q to na co mam dalej czekać Dopuszczałem rozwiązanie że kolo ma Asa pik i 2,5 raza więcej żetonów ode mnie co ułatwia mu decyzję o sprawdzeniu mnie ale wyszedłem z założenia że po zobaczeniu 4 pika mając Q i tak sprawdzę a jeżeli nie przebiję po turnie to kolo mając rzeczywiście jednego pika i nie zobaczy kolejnego na riverze to już nie sprawdzi mojego zagrania czyli wygram o 1800 mniej. No i mógł grać też na inny układ. Miał więcej żetonów więc wszelkie call robiło mu się łatwiej :roll: Oczywiście moją decyzję ułatwiała świadomość że turniej jest freeroll czyli jako taka kaska zaczyna się dopiero od finałowego stolika a wygranie tej pulki mocno by mnie do tego celu przybliżyło :twisted:

  9. #9
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Pablo

    Ja bym chętnie dostał bo we trzy poprzedzające all-iny na wsop-ie nie wierze!

    Pablo
    nie o to chodzi czy wierzysz czy nie, sytuacja jest czysto teoretyczna...

    A co do sytuacji Kirka to zagrałbym tak samo....

    Soprano

  10. #10
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    No dobra a teraz tak, jestem za foldem i szybciutko powiem dlaczego .
    Sprawdzilem przykladowe rozdanie, 4 graczy, AA, AKs, TT, 67s, no i co wyszlo? AA wygra to rozdanie 51,3%, AKs - 9,6%, TT - 16,3%, 67s - 22,8%, wynika z tego ,ze to jest tak jak gdybysmy postawili na rzut moneta 10tys $, wg mnie zaklada bez sensu, wole poczekac na lepsza okazje, gdzie bede wyraznym faworytem.
    Taka jest moja koncepcja tak ja to widze, oni falszywi mysliwi ja jestem prawdziwym mysliwym ;P