Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 82
  1. #31
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez Vojtek
    To, ze spasujesz z AA nie przesadza ze przegrasz WSOP.
    Wedlug mnie jest dokladnie na odwrot. Jesli przed flopem pasujesz AA, to znaczy ze boisz sie zaryzykowac. A bez tego ryzyka nigdy nie wygrasz czegos duzego. Owszem mozesz zajsc wysoko, ale nigdy nie zgarniesz wszystkiego.

    Sting

  2. #32
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    103
    Slyszales kiedys o minimalizacji ryzyka? W tej sytuacji kiedy 3 gosci sie pcha na all in to ryzyko jest tak duze ze nie ma sensu ryzykowac w pierwszym rozdaniu. Tak mi sie wydaje. Co niektorym wydaje sie, ze jak dostana do reki AA to sa Bogami i moga wygrac kazda gre.
    Poza tym placac wpisowe $10,000 i moc wygrac $2,500,000 albo niech nawet $500,000 to moim zdaniem byloby glupota tak ryzykowac - nie lubie stawiac gry na rzut moneta. Co innego turniej za $10 to jasne czemu nie.

  3. #33
    Dołączył
    Jun 2004
    Przegląda
    Bytom, Bielsko - Biała
    Posty
    126
    popieram tu myslenie vojtka. jesli spasujesz AA w pierwszym rozdaniu to dalej masz spore szanse na wygranie WSOP. Jesli przegrasz z AA w pierwszym rozdaniu to nie masz juz zadnych szans.

  4. #34
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Pytanie teoretyczne do dwóch ostatnich zawodników:

    Pierwsze rozdanie WSOP. Masz A8 spades w ręku. Wchodzisz do double raise preflop, jest trzech callerów. Flop 2-9-Q spades. I dochodzą do ciebie trzy alliny. Możesz założyć, że ktoś ma seta, a może nawet dwóch ma seta, może jeden ma K10 spades i dobiera do pokera. A ktoś może kupić fulla. Szanse spore. Jak rozumiem pas bez zastanawiania? Pomimo nuts. Bo rozumiem, że nie gracie z nuts? AA preflop to nuts...


    Pozdr

    Warsaw

  5. #35
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Re: Excel:

    Jesli przegrasz z AA w pierwszym rozdaniu to nie masz juz zadnych szans
    Lol

    Wydaje mi się, że jeżeli przegrasz w pierwszym rozdaniu z AQ, albo nawet w trzecim rozdaniu z 10-10, to też już szanse na wygraną turnieju będą kiepskie...

    Warsaw

  6. #36
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez warsaw
    Pierwsze rozdanie WSOP. Masz A8 spades w ręku. Wchodzisz do double raise preflop
    Warsaw zwariowales ? WSOP i A8 suited? To przeciez fold ze small blinda do niepodbitej puli, nie mowiac o czyms wiecej. Czy ty czytac nie umiesz? Zbyt duze ryzyko.

    P.S. Mam nadzieje ze ironiczny ton tego posta jest wystarczajaco widoczny :lol:

    Sting

  7. #37
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    103
    Co do Ciebie Warsaw to rozumiem, ze nie bylo to pytanie tylko zart. Jasne, ze bym wszedl all in i im wiecej osob by wtedy weszlo tym bardzij bym sie cieszyl. Oczywiscie taka sytuacja jak opisujesz jest prawie nierealna.
    Aha i jeszcze cos. Jesli chodzi o nuts to jest roznica miec nuts na flopie a przed flopem i to zajebiscie ogromna jak dla mnie. Poza tym ryzyko gry z AA przed flopem przy 3 all in jest nieporownywalnie wyzsze niz z najwyzszym flush po flopie. Wiec nie przesadzajmy.

    Co do Ciebie Sting to widze, ze sie Ciebie glupie zarty trzymaja i ironia ponizej poziomu. Jakbym nie gral z nuts to raczej nigdy nie wygralbym zadnego turnieju - to chyba oczywiste.

  8. #38
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez Vojtek
    Jakbym nie gral z nuts to raczej nigdy nie wygralbym zadnego turnieju - to chyba oczywiste.
    Rozumiem. Czyli przed flopem sa jakies uklady lepsze od AA? Mozesz mi wyjasnic jakie? Ja gram w pokera od niedawna, i nie mam jeszcze takiego doswiadczenia, wiec musisz mi wybaczyc moja niewiedze.

    P.S. Mam nadzieje ze utrzymalem poziom, bo wlasnie takie bylo zamierzenie.

    P.S.II. Jesli ktos poczul sie urazony tym lub poprzednim postem, to przepraszam, nie mialem takiego zamiaru.

    Sting

  9. #39
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    103
    Jasne, ze nie ma lepszych ukladow przed flopem od AA. Ale wez pod uwage, ze prawdopodobienstwo wygrania z najwyzszym flush na flopie jest duzo wyzsze niz z AA przed flopem. Jesli ktos cos zbiera a Ty masz nuts to chyba mniejsze jest prawdopodobienstwo ze sobie dozbiera na 3 kartach niz na 5. To chyba oczywiste.
    Dla mnie po prostu w pierszym rozdaniu kiedy wszyscy maja po rowno zetonow jest zbyt ryzykowne wejsc all in z AA kiedy weszly juz wczesniej 3 osoby. Jest to niesamowita okazja, ale niestety zbyt duze ryzyko, dlatego tego nie robie.
    Przykro sie pasuje przed flopem z AA, ale za to jaka czuje sie pozniej satysfakcje widzac river i wiedzac, ze by sie przegralo gdyby sie weszlo.
    (albo niesmak bo mozna bylo wygrac) - roznie bywa

  10. #40
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez warsaw
    Pytanie teoretyczne do dwóch ostatnich zawodników:

    Pierwsze rozdanie WSOP. Masz A8 spades w ręku. Wchodzisz do double raise preflop, jest trzech callerów. Flop 2-9-Q spades. I dochodzą do ciebie trzy alliny. Możesz założyć, że ktoś ma seta, a może nawet dwóch ma seta, może jeden ma K10 spades i dobiera do pokera. A ktoś może kupić fulla. Szanse spore. Jak rozumiem pas bez zastanawiania? Pomimo nuts. Bo rozumiem, że nie gracie z nuts? AA preflop to nuts...
    Ok, warsaw tutaj sie nie zgadzam w zupelnosci z twoim przykladem, sprawdz sobie oddsy. Wzialem teoretycznie ze kazdy z nich mial seta 22, 99, qq, a8 ma w tym przypadku 80% szansy na utrzymanie. Widzisz roznice czy nie? Chyba tak, rzeczywiscie zgadzam sie z wojtkiem z tym ze nuts preflop i nuts na flopie to duza roznica. Jak wczesniej pisalem pewnie bym wszedl z AA, ale nie podoba mi sie nasmiewanie sie z tego ze ktos moglby z tym spasowac (przynajmniej tak odbieram ironie Stinga), AA jest jak kazda reka, tak jak nad kazda reka wymaga zastanowienia sie jak nalezy zagrac, to ze ktos uwaza ze niepodjecie ryzyka w tym momencie wyjdzie mu na dobre w turnieju to wcale nie jest wg. mnie taka glupia decyzja. Przyklad ktory podales jest zupelnie nietrafny, 80% a 50% to juz jest jednak duza roznica, o takiej mowilem w pierwszym poscie piszac ze wole poczekac na lepsza okazje.

    Jak zwykle no offence, ale prosze o wyrozumialosc.