Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 82
  1. #11
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Cytat Zamieszczone przez Doli
    to jest tak jak gdybysmy postawili na rzut moneta 10tys $, wg mnie zaklad bez sensu, wole poczekac na lepsza okazje, gdzie bede wyraznym faworytem
    To nie do konca jest rzut moneta. Poniewaz przegrywasz 10k, a wygrywasz 30k, wiec pot odds ewidentnie na twoja korzysc.

    Jednakze zaciekawila mnie argumentacja Doliego i bede chcial ja troche rozwinac. Jak zagrasz w indentycznej sytuacji jesli nie bedzie all in, tylko raise powiedzmy za 20 czy 30 procent twoich zetonow?

    Natomiast co do zagrania Kirka, nie ma tam bardzo istotnej (przynajmniej dla mnie) informacji. A mianowicie ze ten turniej byl na InterPoker. Niestety na InterPoker gracze maja dosc specyficzny sposob gry, tzn. potrafia szukac koloru w najdziwniejszych sytuacjach. Sprawdzanie all in, tylko z A gdzie na flopie sa dwie blotki z danego koloru widzialem nader czesto. Dlatego jesli nie mialem flusha lub draw na top flush, zawsze robilem na IP fold.

    Podsumowujac fold po flopie, all in po turnie.

    Sting

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    Witam

    Ja też się wypowiem, jeżeli można

    Jeżeli chodzi o AA preflop, to odpowiedĽ w moim przypadku może być tylko jedna - allin baby!!

    Dlaczego? To proste. AA przed flopem to są NUTS. Nie wiem jak inni, ale ja nie zrzucam NUTS. Jeżeli zrzucam NUTS, to z czym gram?

    Dobry przykład. Masz AK spades w ręku. robisz raise preflop, jest trzech callerów. Flop 2-9-Q spades. I dochodzą do ciebie trzy alliny. I co? Pas? Przecież możesz założyć, że ktoś ma seta, a może nawet dwóch ma seta. Czyli ktoś może kupić fulla. Szanse spore. Więc pas, czy nie?

    Tak samo jest z AA. NUTS to NUTS. Oczywiście mówimy o preflop w wypadku asów. I jeszcze cytat z jednego z najlepszych graczy na świecie:

    "If you wanna win a tourney, you have to take a shot sometime".

    Pozdr

    Warsaw

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Ja sie nie zgodze z Dolim, uwazam juz za calkiem nieprawdopodbne rozdanie na wsop, 1 rozdanie, kiedy ktos z 67s z 1 pozycji robi all in, rowniez z TT to podejrzana sytuacja.
    Bylbym sklonny przyjac ze sa to karty KK,QQ,AK.
    Tak wiec AA w tym przypadku nad kazda reka z osobna ma przege,ponad 80%.
    Moim zdaniem jest bledem sumowanie szans tatych rak i na podstawie tej roznicy ocenianie szansy AA.
    KK i QQ maja marginalne szanse zwyciestwa. W sumie zwyciestwo daja im 4 karty z 52. Po flopie gdzie nie ma ani K ani Q ich szanse to mniej niz 20%. Ak w tej sytuacji w ogole sie nie liczy bo jedynie 10 j q ratuje go. Prawdopodobiensto takiej sytuacji jest juz bardzo niewielkie, mysle ze mniej niz 5%, chociaz nie chce mi sie liczyc.
    Doli jezeli zrzucasz AA przed flopem, to na jakich kartach bedziesz wyraznym faworytem, AA z poznej pozycji??
    Wyobrazmy sobie taka sytuacje, wczesna faza WSOP, jestes na blindzie dostajesz AA, robisz mocny bet i za Toba ida 3 all iny, spasujesz???

  4. #14
    co do teoretycznych rozważań o AA na łapie i 3 all-inach:
    a zmodyfikujmy to trochę, powiedzmy gra się toczy na normalnym stole na kasę blindy powiedzmy coś kolo 1k i 3 kolesi przed Tobą rzuca po minione dolarów - akurat wszystko co masz. Co robisz?


    Co do sytuacji Kirka. Ja bym akurat przed flopem raczej wyrzucił te Q3s. Natomiast po flopie gra zdecydowanie prawidłowa, all-in na turnie też, miałeś zdecydowaną przewagę i szansę w przybliżeniu 85% na wygranie.

    Pozdrawiam

    Pablo

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Natomiast co do zagrania Kirka, to prawdopodbnie na freerolu zagralbym tak samo. Oczywiscie po turnie z kolorem juz bym nie spasowal, natomiast w zaleznosci od rangi turnieju zastnawailabym sie nad zobaczeniem turna za taka suma. Aczkolwiek jak mowie we freerollu zagralbym tak samo.
    Wczoraj zagralem 10k gwarantowane za pacific (60 miejsc platnych, w czym najgorzej platne to 3-krotnosc wejscia), od ok. 100 miejsca walczylem o wejscie do strefy platnej. Gralem na czas itd. i udalo mi sie zajac 16 miejsce.
    Odpadlem chyba dosc glupio, choc gralem odwaznie, i tylko dzieki temu zawdzieczam 16 miejsce (np. proba kupienia blindow z 44, sprawdzone i podowjenie moich zetonow vs Ak, all in 77 i zaraz potem all in KK juz sprawdzone).
    Bylem na blindzie 82 trefl, niestety nikt nie podbil i zobaczylem flop. Bylo kilku callerow, a w puli po flopie 20k, przy ok 25k moich zetonow. Flop 8 7trefl 3trefl, po chwili zastanowienia all in-byla to raczej proba kupienia pota. Ku mojej rozpaczy jeden sprawdzajacy, przycail sie z AA. Niestety nie dostalem ani koloru, ani 2 pary i skonczylem na 16 miejscu. Miejsca od 10-20 tak samo platne, 9 troche lepiej. Jak oceniacie to zagranie? Chyba jednak zbyt pochopnie zagralem, biorac fakt ze mialem za soba chyba jeszcze 2 albo 3 graczy.

  6. #16
    Dołączył
    Jan 2004
    Posty
    1,849
    a zmodyfikujmy to trochę, powiedzmy gra się toczy na normalnym stole na kasę blindy powiedzmy coś kolo 1k i 3 kolesi przed Tobą rzuca po minione dolarów - akurat wszystko co masz. Co robisz?
    lol
    Pablo no co ty??
    A co tu ma sie zmienic??
    Jeszcze lepiej dla nas!!

    Warsaw

  7. #17
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    To nie do konca jest rzut moneta. Poniewaz przegrywasz 10k, a wygrywasz 30k, wiec pot odds ewidentnie na twoja korzysc.
    Pierwsza sprawa, turnieje i gra na stolach to zupelnie inna sprawa. To ze pot odds jest na moja korzysc, nie zawsze w turnieju oznacza ze musze grac, w tym przypadku wygrywasz 30k albo wtapiasz 10tys, tak to prawda, ale i definitywnie tracisz szanse na wygranie 5mln, a chyba taki jest twoj plan w turnieju, w grze na stolach mozesz podjac takie ryzyko, a nawet musisz, bo nie wejscie w takie rozdanie w grze na stolach nazwalbym glupota. Tak wiec w turnieju rangi wsop AA fold, bedac konsekwentnym powinienem takze spasowac we wszystkich innych turniejach, ale mysle ze we wszystkich mniejszych wszedlbym w to rozdanie bez wiekszego zastanowienia. Co do gry na stolach, to jak juz napisalem nie wejscie w to rozdanie byloby glupota, ale to dlatego ze przy stolach zawsze mozesz wkupic sie o nowa kase, w turnieju po przegranej definitywnie zegnasz sie z wygraniem kupy kasy.

    Mam nadzieje ze nie namieszalem za bardzo, i zrozumiecie o co mi chodzi.

    Cytat Zamieszczone przez StingnWo
    Jednakze zaciekawila mnie argumentacja Doliego i bede chcial ja troche rozwinac. Jak zagrasz w indentycznej sytuacji jesli nie bedzie all in, tylko raise powiedzmy za 20 czy 30 procent twoich zetonow?
    W takim przypadku odruchowo juz allin , nie wiem o co ci dokladnie chodzi, jeden gracz podbija o 20-30%, czy moze wszyscy? Zreszta majac pare na reku, zawsze probuje doprowadzic do takiej sytuacji aby znalezc sie w sytuacji 1 na 1, i po takim podbiciu mysle ze ktos moglby spasowac, jezeli nie to zawsze mam oddsy po mojej stronie.
    Co do tego ze wybralem zle rece ktore poszlyby na allina, wybralem 4 standardowe uklady, a moim zdaniem, jezeli ktos wchodiz allina z JJ w takiej sytuacji, a nawet z QQ to mysle ze rownie dobrze moze wchodzic z 67s, zreszta to jest duzo lepsza reka przeciwko wysokiej parce na reku.

    DObra tyle mnie nie zlinczujcie, nuts to nuts - ale doli wie swoje :P

  8. #18
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    Moim zdaniem to czy nalezy spasowac, czy wejsc zalezy w znacznej mierze od umiejetnosci gracza.
    Jesli jestesmy slabym zawodnikiem (w stosunku do innych graczy na turnieju) to nasza szansa na zajecie miejsca "w kasie" jest bardzo mala, a wygrana w tym rozdaniu dosc znacznie zwiekszy ta szanse (na przyklad z promila na calutki procent ). Wchodzimy!
    Jesli z kolei gramy wyjebiscie to nasza szansa na zajecie miejsca w kasie przed tym rozdaniem i tak byla bardzo duza, a ew. wygrana nie zwiekszy jej w znacznym stopniu. Po co ryzykowac - pasujemy. Latwiej wygrac taka pule w 2-3 rozdaniach, w ktorych nasza szansa na wygrana bedzie ponad 90%.

    Dlatego ja sprawdzilbym bez chwili zastanowienia...

  9. #19
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    90% a coz to za rozdania? jezeli AA za slaby

  10. #20
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Holdem to nie tylko gra przed flopem , po flopie jest juz duzo latwiej o taka przewage