Strona 45 z 49 PierwszyPierwszy ... 354344454647 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 481

Wątek: Rpa 2010

  1. #441
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    bo jest to boiskowa sytuacja jakich wiele a on jest sedzia z Anglii???:>

  2. #442
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez szadinho Zobacz posta
    troszke Webb za bardzo chronil Hiszpanow
    LOL tak, zwłaszcza nie dając czerwonej kartki za brutalny faul oraz nie dyktując karnego w końcówce za faul na polu karnym.
    Po prostu holendrzy byli brutalni dlatego dostali więcej kartek niż hiszpanie (którzy też dostali je zasłużenie ofc)

    Cytat Zamieszczone przez szadinho
    i bramki nie powinno byc
    Tak, oczywiście... lol

    Cytat Zamieszczone przez szadinho
    Cassilas jest najlepszym bramkarzem,ale rowniez SMIECIEM,BUCEM,KRETYNEM
    WTF? Nie wiem czy zazdrość przez ciebie przemawia czy co...
    piszesz coś tam o pretensjach Xaviego do sędziego, a to holendrzy dzisiaj rzucali się do sędziego imo za kłótnię pod koniec meczu czerwoną kartkę powiniej dostać chyba to był Sneijder, taki był wkurwiony że prawie pobił sędziego :P

    Cytat Zamieszczone przez szadinho
    i Urugwaj to najwiekszy wygrany tych MS bez zadnej dyskusji,najwieksi przegrani to Angole bo mieli pake,trenera,gre przed MS taka ze mogli smialo mowic ze jada po zloto a na MS grali salbiutko,a jak juz Zapalilo to sedzia ich zgasil jak swieczke...
    Fakt Urugwaj pokazał się z mega zajebistej strony. Niemcy też.
    Natomiast Anglia jechała po złoto? Chyba tylko kibice tej drużyny optymiści tak obstawiali.

  3. #443
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967

  4. #444
    "No i najważniejsze, że o tytule nie zdecydował błąd sędziowski, bo tego się najbardziej obawiałem (choć było trochę drobiazgów, choćby brak czerwieni dla de Jonga w pierwszej połowie)"
    HMM czy tylko ja na tym świecie znam troszeczke przepisy piłki nożnej?? Czemu nikt nie dyskutuje na temat spalonego przy bramce?? Nie jestem w 100% pewien ( po analizie stop klatki z youtuba i szybkiej geometrii tak na 80%) że przy dośrodkowaniu Torresa, Iniesta był na spalonym!, co wymusiło interwencje van der varta który potem nie zdążył się podnieść z murowy. Nie mówiąc nic o tym że zamiast akcji Hiszpani w tym momencie Holendrzy powinni wykomnywać rzut rożny. Ja uważam poziom sędziowania za bardzo słaby i oprócz sytuacji gdzie de jong powinien otrzymać czerwoną kartkę, Webb zdecydowanie sędziował stronniczo na korzyść Hiszpanów. EASY druga żółta dla Puyola za faul na robbenie ( drugie sam na sam), faul na Elii z boku 16 w drugiej połowie dogrywki, mase żółtych kartek za nic (np. 1 dla Heitingi) itd itd.
    Nie wiem ale powoli chce się żygać jak widzę wypaczanie tego sporta na tak wysokim poziomie. Swoją drogą po tym co Webb gwizdał w meczu Hiszpania - Szwajcaria nie wiem kto mu dał sędziować finał z Hiszpanami ( tam też na wszystkie sposoby próbował pomóc Hiszpani wyrównać, jak by mógł to by sam strzelił).

  5. #445
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    @jager: wpis typowy dla antyfana Hiszpanii
    Gdyby Holandia grała w 10 od 30 minuty to mecz potoczyłby się inaczej zupełnie.
    Mówisz o drugiej żółtej dla Puyola? Zgoda, ale wtedy konsekwentnie drugą żółtą, więc czerwoną, powinien dostać np. Van Bommel. Z resztą nie tylko on po dostaniu żółtej kartki nadal faulował.
    W żaden sposób Webb nie był z Hiszpanią i świadczy o tym po prostu brak tej czerwonej kartki która powinna być easy.
    Spalonego przy bramce nie było...
    Nawet trener pomarańczowych wie kto powinien wygrać:

    Trener reprezentacji Holandii Bert van Marwijk przyznał po finale mistrzostw świata w RPA, w którym jego drużyna ulegała Hiszpanii 0:1, że rywale byli po prostu lepsi. - Zwycięstwo Hiszpanii jest zasłużone, wygrała po prostu lepsza drużyna - powiedział Bert van Marwijk.


    btw. pisze się "rzygać"
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 12-07-2010 o 00:01

  6. #446
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Przy okazji:
    Najlepszym piłkarzem mundialu w RPA wybrano Diego Forlana. Urugwajczyk pokonał w decydującej walce Wesleya Sneijdera z Holandii oraz Davida Villę z Hiszpanii.

    Przed decydującymi meczami finałów mistrzostw świata FIFA ogłosiła listę 10 piłkarzy, którzy mają szanse na Złotą Piłkę. Znaleźli się na niej między innymi Diego Forlan, Wesley Sneijder oraz David Villa i to właśnie wśród tej trójki upatrywano faworyta do prestiżowej nagrody.

    Przed finałem mówiło się, że jeśli Hiszpan i Holender nie zagrają rewelacyjnych zawodów, to nagroda przypadnie Urugwajczykowi. I tak też się stało. Żaden z dwóch powyższych nie błyszczał w meczu Hiszpania - Holandia i FIFA nagrodziła Diego Forlana.

    Głosy biorących udział w głosowaniu rozłożyły się następująco: 23.4% na Forlana, 21.8% na Sneijdera oraz 16.9% na Villę.

    Na turnieju w RPA Forlan zdobył pięć goli i zaliczył dwie asysty, czym doprowadził Urugwaj do czwartego miejsca.
    W pełni zasłużenie IMO.

    Bramkarz reprezentacji Hiszpanii - Iker Casillas, został wybrany najlepszym bramkarzem zakończonych mistrzostw świata w RPA.

    Przyznanie nagrody dla najlepszego golkipera turnieju właśnie reprezentantowi Hiszpanii nie powinno wzbudzać zastrzeżeń. Casillas na mundialu dał się pokonać tylko dwa razy i to na dodatek w meczach grupowych ze Szwajcarami i Chile. W spotkaniach fazy pucharowej z czystym kontem schodził z boiska kolejno w pojedynkach z Portugalią, Paragwajem, Niemcami i Holandią. W meczu z ekipą z Ameryki Południowej okazał się bohaterem, po tym jak w świetnym stylu obronił uderzenie z rzutu karnego Cardozo.

    W wielkim finale na brawa zasłużył głównie w sytuacjach, w których dwukrotnie wygrywał pojedynki sam na sam z Arjenem Robbenem.
    Jak wyżej, w pełni zasłużenie.

    Niemiec Thomas Mueller został wybrany najlepszym młodym piłkarzem MŚ w RPA. To dla niego druga nagroda - wcześniej został także najskuteczniejszym strzelcem mundialu.

    20-letni reprezentant Niemiec w głosowaniu na najlepszego młodego gracza mundialu pokonał Giovaniego dos Santosa z Meksyku i Andre Ayewa z Ghany.

    - Szybki rozwój kariery Thomasa Muellera zasługuje na wyróżnienie. Ledwie dwa lata temu dołączył do ekipy Bayernu Monachium, a w marcu debiutował w reprezentacji Niemiec teraz dał radość kibicom dzięki świetnej grze i wspaniałym golom - napisała FIFA w oświadczeniu tłumaczącym podjętą decyzję.
    I tu też się zgodzę

  7. #447
    Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Łęknica
    Posty
    332
    panie Anox bramki nie powinno byc bo A-Elia byl faulowany,Webb nie gwizdnal,z tego poszla kontra po ktorej Iniesta strzelil a jak grales w pilke to wiesz ze kontra po stracie jak jestes zmeczony to najgrosze co moze byc i to ta wlasnie strata powoduje utrate gola a nie pozniejsze bledyB-jak napisal Jager Iniesta mial wplyw na gre bedac na pozycji spalonej...

    a Xavi mial pretensje do Van Bommela geniuszu(jak mozna miec pretensje do sedziego o "sposob oddawania pilki" skoro to nie przepis LOL)
    a zastanawia mnie jeden fakt co by bylo gdyby pilka wleciala do bramki?!?!?!? bo Holandia oddala z rogu pilke a gdyby wpadlo na 1-0 to co??????? dali by Villi strzelic bramke zeby sobie krola zdobyl,wyrownal stan meczu i zeby dostac nagrode Fair PLAY?!?!?!? Casiillas jest najlepszym keeperm pokazal to w tym turnieju DOBITNIE, ma mistrza swiata i europy,gra w RM wiec yyy pewnie ze mu zazdroszcze...ale to nie o to chodzi,lubie go ale takie zachowanie to 4 liga

    Anglia przed turniejem miala wszystko....ROoneya w zyciowej formie,druzyne zajebiscie przygotowana,wierzaca ze w koncu sie uda,trenera ktory jest urodzonym zwyciiezca,eliminacje wygrane w cuglach,ZIME w Afryce( co nie jest bez znaczenia)...szkoda tylko ze PRZED a nie NA turnieju...

  8. #448
    „@jager: wpis typowy dla antyfana Hiszpanii ”
    @anoxic: wpis typowy dla fana Hiszpanii
    Możemy się licytować przez tydzień i nie ma to zbytnio sensu, np.: czerwona dla iniesty za uderzenie bez piłki Van Bommela itd.
    Nie jestem antyfanem Hiszpanii, ani tym bardziej fanem Holandii. Z przebiegu mistrzostw w finale powinni zagrać Niemcy z Brazylią, ale najsłabszy mecz na mundialu przeciwko Hiszpani oraz przypadkowa bramka i bez sensowne zachowanie Melo spowodowało że oba te zespoły odpadły wcześniej, ale to zupełnie inna historia.
    Mecz wypaczył sędzia i nie jest to tylko moje zdanie ale także osób z mojego otoczenia które zajmowały lub zajmują się dalej piłką nożną profesjonalnie. A co do spalonego nie wiem czemu jesteś w 100% pewien że go nie było bo bez odpowiedniego programu nie wiem jak to widziałeś, ale ok. Nie ma co się kłócić, Hiszpanii gratuluje mistrzostwa szkoda tylko, że w tak słabym stylu…

  9. #449
    Anglia ma niestety jeden mały problem. Wszyscy zawodnicy występują w Premiership najcięższej i najlepszej lidze na świecie i zawodnicy nie są w stanie przygotować się do mundialu na 100%.

  10. #450
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Brazylia w finale? Za co? Jedyny dobry mecz na tym turnieju zagrali w 1/8 przeciwko Chile. To sporo za mało jeśli się myśli poważnie o walce o tytuł.