Strona 2 z 49 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 481

Wątek: Rpa 2010

  1. #11
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    W tym wypadku bym go ukarał (jeśli zrobił to celowo - nie widziałem meczu, więc nie wiem), bo jego zagranie wypaczyło wynik nawet nie tylko tego meczu, ale całej rywalizacji o awans do mistrzostw. Nie wpadałbym jednak w histerię, zwykłe cwaniactwo boiskowe, jakich wiele. Należy to tępić, ale nie poprzez łamanie nóg zawodnikom, a jakieś 1-2-meczowe wykluczenie, ze względu na "nikłą szkodliwość społeczną"

  2. #12
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    (...) ze względu na "nikłą szkodliwość społeczną"
    Nikłą powiadasz... Powiedz to Irlandczykom.

  3. #13
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Tak w ogóle to ja bym odróżnił przypadkowe zagranie ręką od umyślnego - za to pierwsze ciężko karać że zawodnik po prostu się nie przyznał że piłka odbiła mu się od ręki, ale to drugie jest po prostu oszustwem. W przypadku zagranie Henryego wyraźnie widać że wyciąga rękę aby utrzymać piłkę na boisku .

    EDIT: No właśnie co do wypowiedzi Astona... Dla mnie to jest kpina że o tym kto zostaje mistrzem świata może zadecydować że sędzia sobie drukuje karnego czy nie uznaje prawidłowo zdobytej bramki... jeszcze większą kpiną są dla mnie argumenty FIFA - "mecze futbolowe muszą być wszędzie takie same, czy to w trzeciej lidze Burkina Faso gdzie nie ma możliwości monitoringu i konfrontowania decyzji z powtórkami, czy to w finale Mistrzostw Świata... a poza tym dodaje to dodatkowego uroku tej dyscyplinie" ... no przezajebistego...
    Ostatnio edytowane przez indy ; 19-11-2009 o 13:44

  4. #14
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Opole
    Posty
    331
    Ja w watku z Eduardo bylem przeciwny karaniu zawodnikow, poniewaz uwazalem ze jest to czesc gry, ale teraz sie zastanawiam. Tutaj chcialem kary dla Henryego bo bylem pewien ze Eduardo tez takowa dostal, wiec byloby to sprawiedliwe.

    Generalnie szkoda mi Irlandczykow i chyba potraktowalem ta sytuacje emocjonalnie, inna sprawa, ze karny Eduarto byl nieistotny a to zagranie mialo kluczowe znaczenie dla calego spotkania.

    Wracajac do nielegalnych zagran to pojawiaja sie coraz czesciej i cos trzeba z tym zrobic. Szkoda ze Prezydentem jest teraz Francoz bo zapewne sprawa rozejdzie sie po kosciach.

    Pozdrawiam

  5. #15
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    1,505
    On praktycznie niósł tę piłkę na ręce.
    W zasadzie to równie dobrze mógł ją złapać i wnieść do bramki; nie wiem po co silił sie na podanie.

  6. #16
    Dołączył
    May 2009
    Przegląda
    Zadupie(Kraków)
    Posty
    400
    Nie ukarzą go bo oskarży ich o rasizm jak zawsze.

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    W kwestii celowości/niecelowości zagrania - weźcie pod uwagę, że to jest mecz, adrenalina i prędkość akcji. Biegamy, piła fruwa, zwrot tu, zwrot tam... To nie jest siedzenie przed kompem i dyskusja.

    Niewątpliwie to nie był przypadek. Ruch ręką był absolutnie świadomy i ukierunkowany na oczywisty cel - utrzymanie piłki w boisku. Natomiast weźmy pod uwagę to o czym pisałem przed chwilą oraz to, że Henry owszem użył ręki do swojego celu, ale nie szukał tą ręką piłki. Ona właściwie mu na nią spadła. Oczywiście, szlachetnie by było zamrozić rękę i pozwolić piłce spaść na aut, ale przecież to jest zupełnie automatyczny ruch... Przyznał się po meczu, gdy emocje trochę opadły. Nie wiem, czego jeszcze od niego wymagacie.

  8. #18
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    On praktycznie niósł tę piłkę na ręce.
    W zasadzie to równie dobrze mógł ją złapać i wnieść do bramki; nie wiem po co silił sie na podanie.

    he he funny guy

  9. #19
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    W tym wypadku bym go ukarał (jeśli zrobił to celowo - nie widziałem meczu, więc nie wiem), bo jego zagranie wypaczyło wynik nawet nie tylko tego meczu, ale całej rywalizacji o awans do mistrzostw. Nie wpadałbym jednak w histerię, zwykłe cwaniactwo boiskowe, jakich wiele. Należy to tępić, ale nie poprzez łamanie nóg zawodnikom, a jakieś 1-2-meczowe wykluczenie, ze względu na "nikłą szkodliwość społeczną"
    tylko ze to jest trudno do ocenienia, naglowki w gazetach mowia ze on mowi ze zrobil to celowo, ale juz w dokladnych wypowiedizach wyczytalem tylko ze on sie przyznaje do zagrania ręką.
    Nawet jezeli zagranie jest celowe (czyt. ręką nie została "nabita") to akcja dzieje sie w ułamakch sekund i piłkarz zwykle działa instynktownie.
    Ja osobiscie bym go nie karał, ale kolejna taka akcja znów przywołuje temat możliwości zobaczenia powtórek przez sędziów.

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    557
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Nie wiem, czego jeszcze od niego wymagacie.
    No właśnie - Gąsiorowski nie poniósł żadnej konsekwencji za przekręt z ART-B, wszystko szczegółowo opisał co i jak, więc co ludzie od niego chcą...