Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: 1/2 sb vs btn

  1. #21
    Dołączył
    May 2007
    Przegląda
    Holy Donks Island
    Posty
    313
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    1. Open shove za dwukrotnosci puli to imho najgorsza opcja. Tracimy bardzo duzo value, a akcje najczesciej dostaniemy od rak, ktore nas bija. No offence, ale open ai w tej sytuacji jest troche donk play
    2. Dlaczego chcesz wyrzucac z puli air, ktore jest masakrowane przez QQ hero?
    Przyznam, że odpowiadając zastanowiłem się raz, a nie dwa.
    Lepszy byłby lead bet.
    Ale z drugiej strony moje myślenie sprowadzało się do obstawienia go na nietrafiony flop:

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    OK, no to jesteś na miejscu przeciwnika z AK (...)I czy w związku z tym zamierzasz blefować, tzn. cbetować. (...)Bo IMO jest dosyć oczywiste że Hero ma wysoką PP, być może przyfiszował z AK ala Lederer, ale prawie na pewno nie ma jakiegoś spekulacyjnego układu. Więc taki check to IMO dosyć oczywiste indukowanie blefa. Co więcej, na miejscu przeciwnika sam zastanowiłbym się nad check-behind(...).

    Bet służy też ochronie ręki. Bo jeśli w sam raz przeciwnik ma AK to chyba nie chcemy mu za darmo dawać okazji na złapanie A lub K Pula jest duża i ja ją chcę wziąć już teraz.
    jdx

  2. #22
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez uczniak Zobacz posta
    Na pewno grubo się walnąłeś zakładając że foldujemy na flopie na jego shove. Po jego reraise all-in potrzebujemy 25% equity żeby opłacalnie sprawdzić. Natomiast przeciwko zakresowi który założyłeś że przeciwnik pushuje, razem z uwzględnieniem wag procentowych, mamy około 37%.
    Zalozylem taka linie z powodu sugesti hero
    "Bo jak zrobi reraise mojego donkleada to moge sfoldowac i strace mniej. Aczkolwiek nie wiem czy to jest optymalne."

  3. #23
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    nie wiem jak Wy, ale ja w ciagu miesiaca mialem conajmniej 5 sytuacji, w ktorych ludzie flatowali 4beta ~26/27bb i zrzucali sie na 8hi flopie - i to nie jakies skoncze muppety, a semi-winning regs

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Brak logiki w tym rozdaniu. Sprawdzasz 4-beta, bo przeciwnik zrzuca wszystkie gorsze ręce na 5-bet shove. Spada flop marzenie i próbujesz go wyrzucić z rozdania z blefami, AK czy niższą parą niż QQ. Donkbet 70$/fold to palenie hajsu. Ewentualnie jakieś 40$ indukujący blefy od przeciwnika. Najwięcej value ma linia c/r. Jeżeli on ma tam zawsze AA/KK (moim zdaniem zbyt cisany zakres; walka BT vs blind, niski fold to 3-bet) to fold preflop.

  5. #25
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    London, UK
    Posty
    918
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    nie wiem jak Wy, ale ja w ciagu miesiaca mialem conajmniej 5 sytuacji, w ktorych ludzie flatowali 4beta ~26/27bb i zrzucali sie na 8hi flopie - i to nie jakies skoncze muppety, a semi-winning regs
    +1, ale dla jasnosci to jest argument za c/r ai, DUCY?