Strona 1 z 11 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 105
  1. #1
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Mineło sporo czasu od poprzedniego tematu (część I), który chyba cieszył sie dośc dużym powodzeniem.

    Czas na kolejna sytuacje. Ponieważ Poker24 ostatnio się skarzył :wink: że ostatnio od razu było tak ciezko to teraz będzie z gatunku tych łatwiejszych. Aha i od razu zaznaczam i przypoominam że to jak zagra nasz bohater nie oznacza wcale jak my powinnismy zagrać

    A więc zaczynamy:

    Turniej tak jak poprzednio:
    $1000 +10 PokerStars MTT
    Starting Chips: 2500
    Blinds 10/20
    3 reka w turnieju, tak więc o przeciwnikach nic nie wiesz.

    Stacki:
    SB: 2480
    BB: 2500
    utg: 2580
    utg+1: 2780
    MP1(TY): 2500
    MP2: 2800
    MP3: 2200
    CO: 2190
    Button: 2470

    Pre-Flop:
    Dostajesz na reke

    UTG fold, utg +1 też fold.

    Twój ruch
    Co robisz?

    Call czy bet, a może fold? Jezeli bet to jak duży i dlaczego? Jeżeli call to dlaczego nie bet ? Jeżeli fold to dlaczego nie call ?
    Jeżeli zrobisz bet i któryś z graczy zrobi raise to co zamierzasz ?

    Jaki jest najlepszy sposób na rozegranie tej reki ?

    Za kilka dni (jak juz dośc troche osób się wypowie i bedziemy mieli mniej więcej obraz jak powinno się optymalnie rozegrac to przed flopem) podam sytuacje na flopie.

    Soprano

  2. #2
    GuestT Guest
    witam,


    5x BB czyli za 100

    pozdrawiam

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Tasak
    witam,


    5x BB czyli za 100

    pozdrawiam
    Dlaczego własnie tak ? Mógłbys uzasadnic ?

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    aj to inicjaly bonca wiec pewny fold... tylko i wylacznie dla tego ze on jest pechowy no chyba ze jest z nami przy stole...

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Guerillas Street
    Posty
    242
    Nie znam niestety specyfiki gry na PokerStars, więc się nie wypowiem. Dałbym prawdopodobnie fold, wg mnie przy braku informacji zezwalających na przewidywanie ruchu innych nie warto ryzykować, do tego nienajlepsza pozycja. Raise z tej pozycji wg mnie spowodowałby, iż albo byśmy zgarnęli blindy, albo wpakowali w kłopoty (nie sądzę aby ktoś robił w tej fazie call z Ax, KQ albo 10-10), z wyjątkiem sytuacji w której doszedłby kolor.

  6. #6
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez miecho
    Nie znam niestety specyfiki gry na PokerStars, więc się nie wypowiem. Dałbym prawdopodobnie fold, wg mnie przy braku informacji zezwalających na przewidywanie ruchu innych nie warto ryzykować, do tego nienajlepsza pozycja. Raise z tej pozycji wg mnie spowodowałby, iż albo byśmy zgarnęli blindy, albo wpakowali w kłopoty (nie sądzę aby ktoś robił w tej fazie call z Ax, KQ albo 10-10), z wyjątkiem sytuacji w której doszedłby kolor.
    to zę to jest PS nie ma zadnego znaczenia. JAk chcesz to traktuj że ten turniej jest np. na UB...

  7. Moja odpowiedź będzie nieco wymijająca - uważam, że każde zagranie jest dobre. Możemy sobie limpnąć i poczekać co się będzie działo. Możemy podbić o 5BB* i... zobaczyć co się będzie działo. Krótko mówiąc, zbieramy informacje o przeciwnikach i budujemy swój table image. Nasza karta ma znaczenie drugorzędne (równie dobrze podbiłbym o 5BB z 54s). Po prostu typowa sytuacja DEEP STACK w której jest mnóstwo możliwości GRANIA W POKERA, fancy plays itd. Jakbym był na miejscu HERO to bym limpnął albo podbił o 3BB, zależnie od nastroju. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy.

    pzdr.
    Chris

  8. #8
    Po części zgadzam się z przedmówcą.
    Każde zagranie ( oczywiście z rozsądkiem ) będzie dobre.
    Szkoda tak odrazu zrzucac tą kartę(nie jest zła) , co z tego że jesteśmy na wczesnej pozycji. Jest to początek gry , powinniśmy jak najwięcej dowiadywac się o swoich przeciwnikach.
    Ja w tym momencie podbiłbym o jakieś 4BB lub 5BB i zobaczył jak się układa sytuacja.

    Pozdro

  9. #9
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa / Częstochowa
    Posty
    1,114
    Zgadzam się z Chrisem. Ja jednak wybiorę raise o 5BB, właśnie dla budowania image. Jeżeli później dojdzie do chwalenia się kartą to pomoże nam to zagranie wyrobić sobie opinię 'rzemieślnika' a przecież lubimy takie szufladki nadane nam przez innych w początkowej fazie turnieju :P . Dodatkowo mimo wszystko wolę rozgrywać to dalej z mniejszą liczbą przeciwników i zmiejszyć w jakiś sposób kombinację układów które mogą mnie sprawdzić. Choć w 100% niczego nie mogę być pewny, zawsze można trafić na przeciwnika grającego np kluczem: pierwsze 5 rozdań w turnieju obowiązkowo gram do flopa aby przekonać się czy Bogowie Pokera są po mojej stronie :twisted:

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2005
    Posty
    523
    Przebijam o 5xBB i czekam na flopa... Blindow nie zgrane nikt mnie tez ostro nie przebije. Skad to wiem? Cytat Soprano: "Za kilka dni (jak juz dośc troche osób się wypowie i bedziemy mieli mniej więcej obraz jak powinno się optymalnie rozegrac to przed flopem) podam sytuacje na flopie. " wiec jednak flop bedzie. Nie ma to jak doskonale czytanie gry :twisted: :lol: