Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 105
  1. #21
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    144
    hmm trochę sie wam dziwie, mając 2500 gdy blindy są 10/20 wy chce to zrzucić???? Ja bez najmniejszego problemu podbiłbym 5xbb i patrze co sie wydarzy, jesli wszyscy zrucą to ok, zgarniam blindy, jeżeli ktoś mnie sprawdzi , czekam na swój flop, jeżeli nie trafie to trudno, trace 100, jeśli trafie kolor, licze że może gościowi coś dojdzie i wtedy go wyssam na całego, a jeżeli by mnie mocno przebił to także fold, wtedy też trace 100, czyli moge stracić mało, a zyskać bardzo dużo, więc niezbyt rozumie sens zrzucania kart AJs nawet na wczesnej pozycji, przecież nie moge sie obawiać że zawsze ktoś za mna będzie miał żylete.

  2. #22
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    JA znów zgadzam sie z Crisem/Poker24.
    Początek turnieju, jestesmy ciagle deep, mozna zagrac to na wiele sposobów.
    Limp nie jest zły. Blindy sa zbyt małe aby warto je kraśc na tym etapie.
    Wiekszoc graczy zazwyczaj taka karte bet'uje tak wiec jkas przewage bedziemy z tego mieli- nie beda sie tego spodziewać.
    Z drugiej strony bett nie jest zły, jakeis 3-4bb mozna zagrac.

    Wiadomo zę trzeba swoją grę mixować, mozna zagrac na wiele sposobów.
    Jednak w ty przypadku 70/30 limp/bet.

  3. #23
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Ja bym dal tylko call.
    Po pierwsze AsJs z tej pozycji, wcale nie jest jakims super ukladem. Bardzo latwo mozemy byc zdominowani, wiec po co sie pakowac.

    Mowice raise??? AQ z buttona da tylko call, flop z A...no i troszke kupa.
    Nie mamy pozycji i 1 czy z 2 callerami, bedzie nam bardzo ciezko rozegrac to po flopie.
    Tym bardziej, ze jest to turniej za 1000$ i gra ludzi nie organicza sie do czekania na karte, raczej bedzie tu mnostwo fancy zagran.

    Argumenty za call:
    AsJs to jednak reka z ogromnym potencjalem (nuts flush, nust straight a nawet royal flush). Pozwalajac wiekszej liczbie graczy wejsc do puli budujemy sobie potencjalny pot.
    Trafiajac stol, mozemy liczyc na duzy pot. Byc moze ktos trafi second nuts i zetony nasze

    przy Blindach 10/20 i deep stacku podbicie o 3-4BB nic nam nie da.
    Do rozdania wciaz moge wejsc rece typu 7s8s 9s10s pary itd.
    Dosc ciezko potem spasowac z top para, albo 2 parami na flopie...


    Reasumujac call, mamy reke z potencjalem, ktorej raczej nie spodziewaja sie inni gracze.


    Zalozmy ze po moim call jest raise (np.4BB).
    Bez wahania sprawdzam... Jezeli trafie jakis flush draw + pare, zrobilbym check i potezny raise.
    Przy jakims dobrym draw, prawdopodbnie check - call (w zaleznosci od oddsow).
    W wiekszosci innych wypadkow easy call (w koncu kosztowalo mnie to tylko 100)

    pozdro
    ownerek

  4. #24
    Dołączył
    Jul 2005
    Posty
    648
    Pozycja nie ciekawa i początek turnieju zachęcają do zrzucenia takiej ręki, ale biorąc pod uwage niskie blindy i duże stack dałbym call. Po ewentualnym raise do 10bb dałbym też call i zobaczył co flop przyniesie.

  5. #25
    Dołączył
    Mar 2005
    Przegląda
    Szczecin/Manchester/Hong Kong
    Posty
    1,816
    Dla mnie jest to sytuacja limp/fold. Jest bardzo wczesnie w turnieju, blindy w ogole nas nie gonia, mamy wczesna pozycje, przez cale rozdanie bedziemy OOP. Ale ze nasze AJ jest suited to mozna zlimpowac. Takie jest moje zdanie.

    Nie rozumiem tylko TesseracT czemu sprawdzilbys raise do 10bb - po co ryzykowac prawie 10% stacka z taka reka, OOP, przy tak niskich blindach?

  6. #26
    Dołączył
    Mar 2004
    Posty
    1,043
    Ja także raczej optuję za raise 3-5 BB. Choć call też jest całkiem dobry. Ale jeśli mam do wyboru z jednej strony grę z blindami, a z drugiej możliwość reraise'a, to wybieram drugą opcję.

    Sting

  7. #27
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez ownerek
    Mowice raise??? AQ z buttona da tylko call, flop z A...no i troszke kupa.
    Nie mamy pozycji i 1 czy z 2 callerami, bedzie nam bardzo ciezko rozegrac to po flopie.
    Mówisz call ?
    Gośc z late zobaczy A8, nie am podbić, pot odds w miare i sprawdzi. Flop A38 .... no i troszke kupa :wink: jak to napisałes.
    Podbijesz to on nie wejdzie, przynajmniej nie powinnien.

    a to ze podbijesz z AJ i na flopie bedzie A to nie znaczy że musisz jechac ostro z betowaniem. MAsz tylko top pare z dobnrym (aczkolwiek nienajlepszym) kickerem- da się zrzucić.

  8. #28
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Ktos kiedys powiedzial ze w pokera trzeba tak grac aby sobie nie tworzyc trudnych decyzji... dlatego proponuje Allina! Reszta w rekach Stworcy

    Goral

  9. #29
    Dołączył
    Nov 2005
    Przegląda
    Szczecin
    Posty
    87
    A mi się śniło że na river trafimy kolor i zgarniemy czyjegoś all ina.
    tak więc słabe podbicie.

  10. #30
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    196
    .