Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Wątek: call or fold??

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Mam do was pytanie odnosnie slusznosci mojego zagrania. Odpadlem z turnieju, po czym zostalem mocno skrytykowany przez vojtka na temat zasadnosci mojego zagrania. Dyskusja trwala dosc dlugo i pomimo wszystko obstaje ze byla to dobra decyzja. Chcialbym poznac wasze zdanie jak zachowalibyscie sie w podobnej sytuacji.

    Turniej 1000 graczy.
    Zostalo ok 400, sredni stack ok 4000, ja mam 1800, blind 100/200

    gracz 2 po buttonie robi delikatny raise do 400.
    Mam na rece JQs, sprawdzam. Za mna sprawdza jeszcze 2 graczy, duzy blind rowniez sprawdza.

    Flop:9 10 5 - w tym 2 karty w moim kolorze. Tak wiec mam open end straight draw, oraz flush draw.

    blind czeka, nastepny mocny bet, powyzej tego co mam.
    Mam 15 outsow na kolor lub strit wiec wchodze. Pula w tym momencie wynosi prawie 4000. Nastepni rowniez wchodza. No niestety przegralem ta partie.

    jednak moje pytanie, czy powinienem spasowac?? Pula byla dosc ogromna, bo nastepni gracze tez weszli, ok 7k.

    Byc moze bledem bylo wchodzenie w ta partie po podbiciu, jednak po takim flopie i w takiej sytuacji, moim zdaniem nie moglem spasowac. Trudno bylo miec nadzieje na lepszy flop na takie karty (oczywiscie stri z reki bylby lepszy ).
    Mialem dosc malo kasy i zeby sie liczyc, potrzebowalem szbko podwoic bankroll.
    Z moich wyliczen wynika, ze prawdopobienstwo wygranej w tej partii bylo zblizone do AA-36% przed flopem ( przy takiej liczbie graczy ktorzy by mnie sprawdzili)
    15 outsow to jest prawie 30%.

    Moje pytanie, czy spasowalibyscie w takiej sytuacji?? Biorac pod uwage wysokosc blidnow, sredni stack, flop....

    Czekam na opinie.

    pozdro

  2. #2
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Nie jestem pewien, ale prawdopodobnie spasowalbym przed flopem, bo z tego co wnioskuje, byles gdzies na early, middle position. Po flopie, wg mnie masz 2 rozwiazania fold albo allin, ja preferowalbym allin z takiego wzgeldu ze jest jeszcze duzo graczy, lepiej skonczyc turniej wczesnie niz pozniej z takim samym wynikiem, a i tak dowolne podbicie przez przeciwnika, to pewnie ponad 50% twojej kaski, wiec jezeli zrobisz call to pozniej na turnie bedziesz i tak musial sprawdzic. Tak wiec allin przed po flopie, prawdopodobnie fold na przed flopem .

  3. #3
    Dołączył
    May 2003
    Posty
    522
    tzn. raczej powinienem spasowac przed flopem, ale poprzednio w takiej samej sytuacji byla to wygrywajaca karta, a spasowalem, wie chcialem zobaczyc flop tym razem.

    Moje pytanie odnosi sie do sytuacji po flopie. Moj call byl zarazem all-inem. (agresor mial AA)

  4. #4
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Po flopie jak napisalem, prawdopodobnie bym sprawdzil (zdaje sie ze nawet byles faworytem, ale nie dam sobie glowy za to uciac ;p)

  5. #5
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    faworytem byl gosciu za mna, ktory mial na reku 99 . Ale nawet AA byl w lepszej sytuacji, bo ile mi zwyciestwo dawalo 15 kart, to jemu pozostale 37

    Wlasnie chodzilo mi to ze na tym etapie, warto bylo zaryzykowac, szczegolnie dla tak duzej puli, bo i tak kazda nastepna partia to byloby szukanie all ina.

  6. #6
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Dokladnie, no moze nie do konca, bo zawsze te 1400 ci zostalo co przy blindach 100/200 nie jest az taka strasznie mala sumka. Dlatego tutaj mam niewielkie watpliwosci co spasowania, ale pewnie bym zrobil allina.

  7. #7
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Czyli sie zgadzamy. Moglem spasowac przed flopem i to bylaby rowniez dobra decyzja. Ale w momencie kiedy zdecydowalem sie grac na takie karty i dostalem taki flop, w tym momencie,powinienem byc konsekwentny i sprawdzic.

  8. #8
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Wiesz, duzo zalezy tez od tego co to byl za turniej, np. gdyby to bylo na wsop to zdecydowanie bardziej pomyslalbym nad spasowaniem , a jezeli to jest niewielki turniej na sieci, to pewnie spokojnie bym sprawdzil

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    no na wsopie pewnie bym nie wszedl To byl freeroll 3k.

  10. #10
    hej,

    co do zagrania przed flopem to trudno je ocenić, na pewno jednoznacznie się nie da, bo to zależy od ogólnego sposobu gry przeciwników, Twoich preferencji i strategi.

    Natomiast co do gry po flopie to nie masz co przejmować się krytyką. Szanse na to, że do takiego układu Ci dojdzie są, jeśli dobrze pamiętam, wynoszą około 54%. Biorąc to jak i sytucję w danym momencie na stole pod uwagę logiczności call-a nie da się obalić.

    Pozdrawiam

    Pablo

    p.s. czy ktoś może wie jakie jest prawdopodobieństwo wygrania pary z ręki przeciwko układowi dwóch wyższych kart w jednym kolorze mogących utworzyć strita?