Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 40

Wątek: call or fold??

  1. #31
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    a sory, myslalem ze mial pokera z reki

  2. #32
    Dołączył
    Aug 2004
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    310
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    MOże trochę nie w temacie ale jak byście zagrali?
    Na ręku mam 10 8 pik
    flop 7pik 9pik 8kier

    Czy istnieje szansa tak zagrać aby gość który ma Apik 2kier. Wypad. Nie muszę dodawać że następne karty to
    4pik 2pik
    Wszystko zależy od kilku czynników: ilu jest graczy w rozdaniu, jaką mam pozycję, jakie limity/stawki, jak grają przeciwnicy, kto ma jaki stack, ile jest w puli itd.
    No, ale zakładając, że jestem w big blind (inaczej nie grałbym T8s) i że zostało nas dwóch, to na flopie prawdopodobnie postawiłbym 1/3 puli, bo chcesz zrobić kolor i jednak coś na tym zarobić. Przy tym masz jeszcze sporo autów do strita i tripsów, czy dwóch par (20 kart w talii prawdopodobnie daje ci najlepszą rękę).
    Na turnie po zrobieniu koloru pewnie z 3/4 puli, żeby zniechęcić gościa z pojedynczym wyższym pikiem. Zauważ, że klient z pojedynczym pikiem ma już tylko niecałą 1/6,5 szansy na złapanie koloru, który jednocześnie nie da tobie pokera więc właściwie każdy zakład powyżej 1/6,5 puli mu się nie opłaca. Mamy tu klasyczną sytuację, kiedy stawiasz tyle, żeby przeciwnikowi nie opłacało się wchodzić, a jednocześnie liczysz na to, że wejdzie.

  3. #33
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    1,327
    Cytat Zamieszczone przez triox
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    MOże trochę nie w temacie ale jak byście zagrali?
    Na ręku mam 10 8 pik
    flop 7pik 9pik 8kier

    Czy istnieje szansa tak zagrać aby gość który ma Apik 2kier. Wypad. Nie muszę dodawać że następne karty to
    4pik 2pik
    Wszystko zależy od kilku czynników: ilu jest graczy w rozdaniu, jaką mam pozycję, jakie limity/stawki, jak grają przeciwnicy, kto ma jaki stack, ile jest w puli itd.
    No, ale zakładając, że jestem w big blind (inaczej nie grałbym T8s) i że zostało nas dwóch, to na flopie prawdopodobnie postawiłbym 1/3 puli, bo chcesz zrobić kolor i jednak coś na tym zarobić. Przy tym masz jeszcze sporo autów do strita i tripsów, czy dwóch par (20 kart w talii prawdopodobnie daje ci najlepszą rękę).
    Na turnie po zrobieniu koloru pewnie z 3/4 puli, żeby zniechęcić gościa z pojedynczym wyższym pikiem. Zauważ, że klient z pojedynczym pikiem ma już tylko niecałą 1/6,5 szansy na złapanie koloru, który jednocześnie nie da tobie pokera więc właściwie każdy zakład powyżej 1/6,5 puli mu się nie opłaca. Mamy tu klasyczną sytuację, kiedy stawiasz tyle, żeby przeciwnikowi nie opłacało się wchodzić, a jednocześnie liczysz na to, że wejdzie.
    ... i potem cię boli głowa od tego całego rachowania :shock:

    ja tam się trzymam opcji : łyk piwa i all-in 8)

  4. #34
    Dołączył
    Aug 2004
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    310
    Cytat Zamieszczone przez BlaCha
    ... i potem cię boli głowa od tego całego rachowania :shock:

    ja tam się trzymam opcji : łyk piwa i all-in 8)
    He he, no to jest oczywiście analiza "na zimno", czysto teoretyczna.
    W rzeczywistej grze, kiedy trzeba szybko podjąć decyzję, trzeba grać "na czuja".
    Ale ogólnie taktyka na to rozdanie byłaby taka, żeby "trochę" postawić na flopie i "dużo" na turnie :wink:

  5. #35
    Dołączył
    Oct 2003
    Przegląda
    Somewhere, USA
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez Anonymous
    MOże trochę nie w temacie ale jak byście zagrali?
    Na ręku mam 10 8 pik
    flop 7pik 9pik 8kier

    Czy istnieje szansa tak zagrać aby gość który ma Apik 2kier. Wypad. Nie muszę dodawać że następne karty to
    4pik 2pik
    Hmm... Triox ma racje, 10-8s chyba nie jest warte gry przed flopem, chyba ze tylko na BB lub SB. Przy 10-ciu graczach masz tylko ok 15% szansy na wygrana lub split. Chociasz, wiem, ze wielu graczy by to zagrali.
    Przy flopie Heads-up (tylko ty i inny gracz) masz ok. 77% szansy na wygrana/split (26 outs). Teraz w zaleznosci, kto ma przewage w ilosci pieniedzy, czy to jest agresywny gracz czy konserwatywny, czy to jest turnament, czy normalna gra, itd, itd. Hmm... moze na flopie to jest warte postawienia lub call jednego malego zakladu...?
    Przy turnie masz ok 91%, przy river ok 66%.

  6. #36
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Bielsko-Biala
    Posty
    103
    Ja bym podbil na tyle na flopie zeby gosc spasowal. Czasem lepiej zarobic malo niz wtopic gre. Szanse na wygrana miales duzo wieksze niz on, ale z drugiej strony bylo ryzyko zlapania przez kogos wyzszego koloru - Ty miales tylko 10

  7. #37
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    Malta
    Posty
    627
    Cytat Zamieszczone przez triox
    Mamy tu klasyczną sytuację, kiedy stawiasz tyle, żeby przeciwnikowi nie opłacało się wchodzić, a jednocześnie liczysz na to, że wejdzie.
    Podaj jeszcze kilka przykladow takich klasycznych sytuacji :twisted:

    pozdro

  8. #38
    Dołączył
    Aug 2004
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    310
    Cytat Zamieszczone przez ownerek
    Podaj jeszcze kilka przykladow takich klasycznych sytuacji :twisted:
    pozdro
    Każda sytuacja, w której przeciwnik płaci więcej za następną kartę, niż mu się matematycznie opłaca.

  9. #39
    Dołączył
    Apr 2005
    Przegląda
    Elblag/Kraków
    Posty
    69
    Ja do wątku z pierwszego pytania: Pot 7tys. 56% na wygranie. Krótko. Nawet jeśli pot byłby 0 to i tak powinieneś grać all-in, bo byłeś faworytem.
    Teraz przy pocie 7 tyś - call za 1400. 56*7k-44*1400=330.400$(?) CALL, bo lepszego nie będzie (Dla porównania granie AAoff Vs. 72 off: all-in preflop 1400*88%-1400*12%=1078$ - ponad 300 razy bardziej opłacalne!!!! )

    Pozdr.

  10. #40
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    230
    Jesli nie miales specialnych powodów by postępować inaczej (przeciwnicy na przykład są maniakami) to rozdanie jest bardzo proste :

    a)fold w preflopie
    b)all-in po flopie

    Jesteś faworytem przeciwko wszystkiemu z wyjątkiem trójki (seta). Sprawdzanie jest kompletnie bez sensu, bo jeśli dostaniesz 3kartę do koloru lub nawet do strita to jest spora szansa, ze już nikt Ci nie wpłaci.
    Jeśli nie dostaniesz to będziesz musiał wpłacić resztę pieniędzy w sytuacji, gdzie już nie będziesz faworytem.
    Gdyby było to rozdanie w "ring game" to call byłby po prostu bardzo zły. W turnieju jest tragiczny bo z taką ilością pieniędzy i tak jesteś zdecydowany grać pulę do końca, więc lepiej wszystko wpłacić póki jesteś faworytem.

    Pozdrawiam