Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    oto tabelka:
    http://www.texasholdem-poker.com/odd...isplay=Display

    a pytanie brzmi:
    Którą kolumnę brać pod uwagę po flopie czy pierwszą (On the flop for the turn) czy trzecią (On the turn for the river) ? Myślałem że pierwszą po flopie i drugą turnie, ale po co w takim razie podają trzecią (On the flop for the turn and river combined)?

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    753
    Cytat Zamieszczone przez Jacky Kiler
    ale po co w takim razie podają trzecią (On the flop for the turn and river combined)?
    Już tłumacze:
    Trzecia kolumna,
    jesteś na flopie i zakładając, że dotrwasz do rivier, tyle wynosi twoje prawdopodobieństwo, że ottrzymasz daną karte
    Inaczej:
    Prawdopodobieństwo, że "potrzebna ci karta" wyjdzie albo na turn albo na rivier.
    Nigdy nie byłem dobry w tłumaczeniu :roll:
    Ehhhh

  3. #3
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    534
    ... po pojawieniu sie flopa... polaczone prawdopodobienstwo tego ze trafisz karty ktore potrzebujesz do konca rund licytacji (przez 2 nastepne rundy)

  4. Nie mogę się z Tobą zgodzić 2rock. Na flopie wykorzystujesz pierwszą kolumnę, na turnie drugą. Trzecia jest przydatna w sytuacji kiedy planujesz all-in. Przykładowo:

    flop: 2h 7h 3c twoja ręka: 4h Jh przeciwnika oceniasz na: QQ
    twój stack 5000: pula: 1000 przeciwnik robi bet za 400 - jeśli wziąłbyś prawdopodobieństwo uzyskania koloru (9-outsów) z 3 kolumny - 35% to jest to easy call (sprawdzasz za 400 by grać o pulę 1800; 400/1800=22%). Nie uwzględniłeś natomiast faktu, że jeśli nie dojdzie Ci kolor na turnie to będziesz musiał sprawdzić kolejny, najprawdopodobniej znacznie większy, bet by zobaczyć river. Tak więc patrzysz do pierszej kolumny - 19% - fold (chyba, że bardzo kochasz implied odds).

    Wyobraź sobie teraz, że twój stack to tylko 750. Twój przeciwnik podbija właśnie za tyle. Sprawdzasz? Tak - easy call. Wkładasz 30% puli (750/2500) mając 35% sznans na wygraną.

    pzdr.
    Chris

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Co WY wogóle piszecie ?
    Jaki call ? raise it 8)

  6. Soprano,

    po pierwsze odpowiedziałedziałeś nie na temat,
    po drugie, przeczytaj tytuł tego forum, zanim zanim zapodasz następną równie mądrą poradę,
    po trzecia, chyba wysyłam Ci za dużo linków do zagrań ZeeJustina :lol:

    pzdr.
    Chris

  7. #7
    Dołączył
    Jun 2005
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    534
    no kwestia interpretacji... moze to zle ujalem z tym "do konca rund licytacji" ale chodzilo nam o to samo ... wiec sie nie czepiaj tak? :PPP

  8. 2rock, jeśli chodziło Ci o to samo co w mojej, jedynie słusznej (to synonimy :lol: ) teorii to oczywiście zwracam honor :lol: :lol: :lol:

    pzdr.
    Chris