Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34
  1. #1
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    Krótka prasówka z projektu z dnia 6 listopada 2009 roku Ustawy o grach hazardowych:

    Wynika z niej, że będą legalne tylko turniej pokerowe z minimum 10 uczestnikami.

    Każdy kto dojdzie do płatnych, 25% wygranej odda fiskusowi:

    Art. 71.3. (…) W pokerze rozgrywanym w formie turnieju gry pokera obowiązek podatkowy
    powstaje z chwilą przystąpienia do turnieju.

    Art. 73. Podstawę opodatkowania podatkiem od gier stanowi:
    8) w pokerze rozgrywanym w formie turnieju gry pokera – kwota wygranej

    Art. 74. Stawka podatku od gier wynosi dla:
    4) (…) pokera rozgrywanego w formie turnieju gry pokera – 25%

    Art. 75.7. Podmiot urządzający turniej gry pokera wypłaca wygrane pomniejszone o kwotę podatku
    od gier.

    Widać, że ktoś kto to napisał nie ma zielonego pojęcia o pokerze i grze jako takiej. Nikt rozsądny nie weźmie udziału w turnieju pokerowym, gdzie 25% wygranej będzie stanowił podatek.

    Brak mi słów - Tragedia!

    źródło: Legalne tylko turnieje - 25% podatku od wygranej!

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    no to ev- , czyli rzad sprawil ze poker staje nam sie gra hazardowa bo i tak w longrunie okaze sie ze bedziemy w plecy...Chyba ze ktos bedzie osiagal jakies niewiadomo jak wysokie ROI

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    No to jest porazka, tyle ze mozna bedzie zalozyc legalne kluby pokerowe jak rising sun czy poker face... pewnie ten segment sie rozwinie mimo wszystko.

  4. #4
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Pruszków
    Posty
    778
    pokerisfun, znasz kogoś z długofalowym ROI powyżej 25%?

    A co do klubów to tak... będzie turniej o 10 zł a reszta pod stołem i tyle wyjdzie z tego podatku.

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    342
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    pokerisfun, znasz kogoś z długofalowym ROI powyżej 25%?

    A co do klubów to tak... będzie turniej o 10 zł a reszta pod stołem i tyle wyjdzie z tego podatku.
    Ale trzeba będzie wystąpić o koncesję i zapłacić średnią krajową (3 tys.?). I zgoda będzie wydana na max 3 miesiące. A w praktyce po upływie jednego miesiąca trzeba będzie wystąpić o jej przedłużenie, bo "organ" ma na rozpatrzenie wniosku 2 miesiące.

    Ale zamordyzm zaplanowali, dranie...

  6. #6
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163
    Cytat Zamieszczone przez pepone Zobacz posta
    pokerisfun, znasz kogoś z długofalowym ROI powyżej 25%?

    A co do klubów to tak... będzie turniej o 10 zł a reszta pod stołem i tyle wyjdzie z tego podatku.
    ...no właśnie klubów też nie będzie, bo:

    Rozdział 2
    Ogólne warunki urządzania gier hazardowych

    Art. 14. 1. Urządzanie gier cylindrycznych, gier w karty, gier w kości oraz gier na automatach
    dozwolone jest wyłącznie w kasynach gry.

    Wszystkie najważniejsze informacje umieściłem:
    Projekt zdnia 6 listopada 2009 roku Ustawy o grach hazardowych (Strona 1) - O Ustawie Hazardowej - PokerToNieHazard.pl - FORUM

  7. #7
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    222
    Przecież teraz też jest taki zapis, te "kluby" nie działają zgodnie z prawem.

  8. #8
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    528
    Tylko teraz ktoś zacznie na to zwracać uwagę - trudniej będzie zostać w szarej strefie. Np. sąsiedzi WLP mogą przyjść z pretensjami

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Nie rozumiem jednego. Albo mi się coś pomyliło, albo Góral mówił kiedyś, że w UE jest 10% podatku od wygranej a jakby wygrać w USA to 40%. Jakim więc sposobem mogą ustalić podatek 25%? Jak jakiś obcokrajowiec sobie przyjedzie na EMOP w lutym albo na EPT to przecież nikt go nie zmusi do zapłaty 25% bo prawo unijne stanowi inaczej. No chyba, że teraz poprostu nie będzie już zaplanowanego EMOP Warsaw czy tam EPT. Szkoda gadać...

  10. #10
    Dołączył
    Nov 2006
    Przegląda
    W-wa
    Posty
    406
    Jestem za pikietą.
    Mam jedna ściachaną oponę w piwnicy , która możemy spalić przed sejmem - trzeba tylko sprawdzić ewentualnie jak duzy mandat jest za to