Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Router.

  1. #1
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    Witam

    Moze mi jakis informatyk doradzic jaki kupic router?

    Sprawa wyglada tak:
    Mam net 1MB z mutlimediow i chce zeby go miec na laptopie (bezprzewodowo) i na kompie stacjonarnym (przewodowo).
    I zeby byl na laptopie w calym domu (ok. 100m2)+ ewentualnie przed domem zeby na laweczce w lecie siasc czyli powiedzmy zasieg ~15 metrow od routera.

  2. #2
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Sopot
    Posty
    459
    Polecam ten. To jest dosc stary model ale sprawdzony.

    Router Linksys WAG200G-EU - porównanie cen w sklepach

    Mozna dobrac w zaleznosci czy jest to rj11 czy rj45.

  3. #3
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Wa-wa
    Posty
    12
    Ja mam taki i tez jest bezproblemowy i godny polecenia.

    Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

    Radzi sobie nawet z tysiącami jednoczesnych połączeń przez p2p

  4. #4
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    517
    Witam,
    ja mam w dokładnie takiej konfiguracji jak podałeś, czyli jeden komp kablem a laptop bezprzewodowo, podłączony sporo tańszy router

    TP-Link TL-WR340G Wireless 802.11g/54Mbps Router (786164724) - Aukcje internetowe Allegro

    pozdro

  5. #5
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    18
    Ja polecę Linksysa właśnie - bezproblemowo u mnie już od 2 lat działa właśnie model WRT54GL - warto dopłacić trochę więcej a przynajmniej nie zawiesza się i ma silny sygnał bo są 2 anteny.

  6. #6
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Dąbrowa Górnicza
    Posty
    346
    Ja mam D-Link Di-524
    Łącze 6mb/s, ale urządzenie dzieli internet do dupy.

    BTW. czy jest normalne to, żeby przerywało mi łączność z internetem, jeśli dostaję sms'a, lub ktoś do mnie dzwoni? ;|

    Specjalnie muszę uruchamiać ponownie laptopa, bo inaczej nie naprawia mi połączenia...

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2007
    Przegląda
    Wa-wa
    Posty
    12
    Cytat Zamieszczone przez kapelusznik Zobacz posta
    BTW. czy jest normalne to, żeby przerywało mi łączność z internetem, jeśli dostaję sms'a, lub ktoś do mnie dzwoni? ;|
    - tak w D-linkach to standart poprawili to dopiero od modelu DIR-635, ktore sa porownywalne jakościowo z Linksysem (ale sa o jakies 50% droższe) wspomniany 635 kosztuje bodajze 300 PLN

  8. #8
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    To i ja podepnę się do tematu. Niedawno natknąłem się na coś takiego: ::: EDIMAX Technology :::.

    I w związku z tym zastanawiam się czy istnieje na rynku router który ma wbudowany modem ADSL (Neostrada, łącze podstawowe) oraz gniazdo USB i/lub PCMCIA do podłączenia modemu HSDPA (np. Play, łącze zapasowe). WLAN nie jest niezbędny ale jest mile widziany abym mógł sobie siedząc na kibelku przeglądac internet na PDA. Przydatną funkcją byłoby też bateryjne podtrzymanie zasilania.

    Jeśli ktoś widział coś takiego to będę wdzięczny za informację.

    jdx

  9. #9
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    685
    Widzę że pare osób tutaj się zna w temacie to może i ja się o coś zapytam.
    Mam net bezprzewodowy ( play online ) używam go na kompie stacjonarnym ale chciałbym zrobić tak by móc go urzywać na dwóch stacjonarnych + czasami na laptopie, jak mogę to zrobić, słyszałem coś że będę potrzebował odbiorników Wi-fi ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać i co za sprzęt mam kupić.
    Mój modem jaki mam do tego neta z play to Huawei pod USB( modelu nie pamietam teraz ale jak coś to mogę później dopisać).
    Z góry dzięki.

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2005
    Przegląda
    Play Money
    Posty
    1,396
    Cytat Zamieszczone przez brecker Zobacz posta
    Ja mam taki i tez jest bezproblemowy i godny polecenia.

    Linksys Wireless-G Broadband Router - WRT54GL - Notebooki, komputery, laptopy, monitory, karty graficzne - Komputronik internetowy sklep komputerowy

    Radzi sobie nawet z tysiącami jednoczesnych połączeń przez p2p
    This

    Mam takie dwa (jeden już koło 2-3 lat) i działają wyśmienicie. Wgrywaj od razu Tomato