Strona 5 z 20 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 193
  1. #41
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    1. Jak ktos chetny na przyjazd do UK to jak mowilem, moge pomoc np darmowym noclegiem przez jakis sensowny okres

    2. Ta tajlandia to tak mysle akurat jakbym wracal z UK bo z pracy tu bede musial zrezygnowac a nowej w PL pewnie nie bedzie, to akurat bede mogl troche opoznic poszukiwania

    @Kejsper -> Indie nie dla mnie... to wiem... mam uczulenie na ich jezyk no i do tego kobiety tam sa 'niedostepne' tak tez na indie mnie nikt nie namowi

    @Bartek - ja tez nie, ale STFU :P

  2. #42
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez pokerisfun Zobacz posta
    kielbax a powiedz bo moze sie orientujesz w takiej kwestii:
    siedzie w UK, gram, przelewam wygrane na konto bankowe (zalozone w UK), wracam do polski, czy moge sobie przelac ta kase z mojego konta w uk na moje konto w PL i wszystko jest legalnie bo zarobione w UK a tam można grac?
    Dokladnie tak.
    Moim zdaniem istotne jest zeby wszystkie transakcje przeprowadzac metodami ktore zostawiaja slad jak przelewy czy czeki. Wtedy w razie gdyby ktokolwiek mial zastrzezenia mozesz wykazac zrodlo Twoich wygranych.

    Borys wszystko ladnie wytlumaczyl. Ale wyglada na to ze jednak HMRC wystawia certyfikaty rezydencji podatkowej

    "Q How do I get a certificate of UK residence?

    A. From the HMRC office which normally deals with your tax affairs. If you deal with more than one tax office, you need to go to the one to which you send your tax returns."

    HM Revenue & Customs: International - Frequently Asked Questions

    Jesli kogos interesuje to tutaj sa dokladne zasady dotyczce rezydencji podatkowej w UK http://www.hmrc.gov.uk/cnr/hmrc6.pdf
    A tutaj troche informacji o rezydencji potwierdzajacej prawo do przebywania i pracy w UK UK Border Agency | Applying under European law

  3. #43
    Z linku powyżej
    "If you are a national of Bulgaria, the Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Romania, Slovakia or Slovenia, you cannot apply for a registration certificate until you have completed 12 months of continuous employment in the United Kingdom."

    Czyli, jeżeli siedzę w UK i utrzymuję się tylko z poksa to nie mogę uwolnić się od fiskusa bo musze pracować w UK conajmniej rok?

  4. #44
    Dołączył
    Aug 2004
    Przegląda
    Konin
    Posty
    186
    Jeżeli chodzi o Tajladnię, to zapraszam na mojego bloga. My mieszkamy w Phuket jest to najdroższy rejon Tajlandii. Wydatki stałe to mieszkanie:
    - Za 90 metrowe mieszkanie 2 sypialnie kuchnia i salon, w sypialniach klimatyzacja poza wentylatory na suficie, słabo umeblowane, ale nowiutkie płacimy 1200 bht ( 1000 zł na dwóch ), sprzątanie chaty płacimy jednorazowo 500 bht
    - Internet około 100 zł miesięcznie

    - Jedzenie w Tajlandii jest super i bardzo tanie, zawsze stołuje się w restauracjach i płacę za posiłek średnio 20 zł i można tu po pierwsze zjeść śniadanie całą dobę i o 4 w nocy wyjść na kolację z kumplem i zjeść np. świerzutkie krewetki z makaronem za 10 zł ( w Poznaniu o tej porze, modliłem się, aby jeszcze kebab za rogiem był otwarty ). Oprócz Tajskiego jedzenia, jest tu sporo Włochów, którzy otworzyli restaurację ( Włoscy kucharze, a nie Włoscy hydraulicy ) i Włoskie jedzenie jest tu również super ( 90% jak we Włoszech ).

    - Jeżeli chodzi o tilta, to jest kilka sposobów na leczenie, moje ulubione to masaż 1h u ładnej i młodej Tajki od 300bht do 500 bht ( jak ktoś ma ochotę może, poprosić o Happy end ), plaża, po pierwsze piękne, po drugie super zadbane i czyste, woda 25 stopni minimum i na plaży można robić wszystko jest jedzenie, picie, masaże. Poza tym moim zdaniem tilta można wyleczyć tutaj, po prostu wychodząc na zewnątrz i popatrzeć wokół.

    - Transport - skuter 6k-9k bht samochód 20k-35k bht. Można też się rozbijać moto taksówkami, w sumie bardzo tanie ( też, trzeba znać ceny, bo oni zawsze mówią "Up to you" i turysta zawsze daje im za dużo ).

    W Tajlandii jak wszędzie można wpakować się w kłopoty, dlatego warto uważać, spędziłem tu łącznie około 3 miesięcy i nie jest to taki raj na ziemi jak myślałem na początku, ale jak się wie, co można, a co nie to łatwo można problemów uniknąć, mógłbym w tym temacie pisać długo, ale radzę obejrzeć po prostu http://www.youtube.com/watch?v=i9Bjmemu474 obejrzałem cały serial i są tu wszystkie rodzaje problemów w jakie niedoświadczony turysta może się wpakować. Proszę tylko nie traktować tego filmu jako obraz Tajlandii, tam są możliwe problemy nieco przedramatyzowane, o Polsce można też by niezły serial zrobić.

    Z internetem jest tu trochę problemów, trzeba uważać na deszcze, na szczęście te padają niezbyt czesto i są bardzo sygnalizowane ( jest chmura, będzie deszcz !! )

    My z Mudżą byliśmy tu w Kwietniu na 1 miesięcznych wakacjach i rozpoznaniu i nam to miejsce pasowało pod każdym względem. Polecam !!!

  5. #45
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez Kazama Zobacz posta
    Z linku powyżej
    "If you are a national of Bulgaria, the Czech Republic, Estonia, Hungary, Latvia, Lithuania, Poland, Romania, Slovakia or Slovenia, you cannot apply for a registration certificate until you have completed 12 months of continuous employment in the United Kingdom."

    Czyli, jeżeli siedzę w UK i utrzymuję się tylko z poksa to nie mogę uwolnić się od fiskusa bo musze pracować w UK conajmniej rok?
    Jeszcze raz dla jasnosci powtorze to co napisal Borys.
    Sa dwa rodzaje rezydencji.
    Pierwszy to rezydencja potwierdzajaca prawo przebywania i pracy w UK. Nie wymagana dla obywateli UE. Polacy moga pracowac i mieszkac w UK bez tego pozwolenia. Informacja ktora zacytowales dotyczy tego rodzaju rezydencji.

    Sprawy podatkowe reguluje rezydencja podatkowa. W linku ktory podalem sa dokladne kryteria ktore trzeba spelnic zeby byc traktowanym jako rezydent dla celow podatkowych.
    Nie zaglebiajac sie w detale. Jedna z zasad mowi ze jesli przebywamy w UK ponad 183 dni w danym roku podatkowym(od 6 kwietnia do 5 kwietnia nastepnego roku) to mamy status rezydenta dla celow podatkowych. Od tej zasady nie ma wyjatkow.

    Jesli przez uwolnienie sie od fiskusa rozumiesz nie podleganie pod polski system podatkowy tylko pod angielski to w moim rozumieniu najprostsza droga to. Przeniesc swoj osrodek interesow zyciowych jak to okreslaja w ustawie czyli fizycznie przeprowadzic sie do UK. Wymeldowac sie ze swojego miejsca zamieszkania w PL. Jesli pracowalismy w PL i mamy NIP to nalezy rowniez poinformowac US o naszym wyjezdzie w odpowiednim formularzu.

  6. #46
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Mam 2 pytania.

    1. A jeśli ktoś wyjechałby np do UK (choć może to być też inny kraj) na krótko 1-2 tygodnie i "tam wygrał" trochę kasy w pokera, to może wrócić z tym do PL i zapłacić tu podatek? No bo z tego co piszecie, to nie podlega się wtedy pod angielski system podatkowy (jeśli bierzemy pod uwagę UK).

    2. Jak to jest z tą Maltą? Tu ktoś napisał, że można tam legalnie grać w pokera. Ale gdzieś na tym forum widziałem post (chyba że mi się wydawało), w którym ktoś pisał, że w niektórych roomach jest zakaz gry dla obywateli z Malty...

  7. #47
    Dołączył
    Aug 2006
    Przegląda
    Kraków/Tarnobrzeg
    Posty
    341
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    2. Jak to jest z tą Maltą? Tu ktoś napisał, że można tam legalnie grać w pokera. Ale gdzieś na tym forum widziałem post (chyba że mi się wydawało), w którym ktoś pisał, że w niektórych roomach jest zakaz gry dla obywateli z Malty...
    Dołączam do pytania. Przy okazji ktoś może lepiej się orientuje w sytuacji mieszkaniowej na Malcie? Jak tam jest z pracą, czy trzeba jakieś zezwolenia, wizy? Przyznam, że Malta już od jakiegoś czasu mi chodzi po głowie jako miejsce stałego zamieszkania. Pozdrawiam.

  8. #48
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    @Kejsper -> Indie nie dla mnie... to wiem... mam uczulenie na ich jezyk no i do tego kobiety tam sa 'niedostepne' tak tez na indie mnie nikt nie namowi
    to ich pierwszy etap - indie, nepal a pozniej tajlandia i prawdopododbnie beda gdzies szukac pracy (nie wiedza gdzie )

  9. #49
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez AdamBB Zobacz posta
    2. Jak to jest z tą Maltą? Tu ktoś napisał, że można tam legalnie grać w pokera. Ale gdzieś na tym forum widziałem post (chyba że mi się wydawało), w którym ktoś pisał, że w niektórych roomach jest zakaz gry dla obywateli z Malty...
    Być może chodzi o to, że na Malcie mieści się, jak ktoś już wspominał, duża liczba poker roomów i z tego względu wielu obywateli tego kraju jest z nimi związanych. A jeśli pracownicy danej firmy (lub ich znajomi) grali by za jej pośrednictwem w pokera, mógłby istnieć konflikt interesów (ktoś by się mógł pokusić o wykorzystanie superkonta )

  10. #50
    Dołączył
    Apr 2006
    Przegląda
    Widełka, Rzeszów
    Posty
    1,891
    No tanie te tajlandzkie domki:]
    *** Bangkok - House - Sales - Rentals