Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 193
  1. #21
    Dołączył
    Nov 2006
    Posty
    276
    A wie ktos jaka jest sytuacja w Dubaju?

    Tzn. to ze poker jest moocno nielegalny we wszystkich krajach muzułmańskich to ja wiem, chodzi o to czy wogole mozna sie zalogować do pokerromow z terytorium ZEA?

  2. #22
    Na to pytanie Tobie nie odpowiem, ale wykupując abonament w VPN, z całego świata się zalogujesz

  3. #23
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    296
    Cytat Zamieszczone przez bilson Zobacz posta
    Wydaje mi się że jest nielegalny. Ale od czego jest karta netellera...
    No tak, ale w takim razie nasz wyjazd do Tajlandii nic nie zmieni w kwestii legalnosci dochodow, podatkow i spraw z tym zwiazanych jak np kupno mieszkania.

    Ja od dwoch lat siedze w Londynie. Wybralem UK z kilku powodow, kwestia legalnosci jest jasna, brak podatkow, nawet nie trzeba deklarowac swoich wygranych, po prostu przelewam pieniadze na konto bankowe. Nie mialem ochoty uczyc sie nowego jezyka od poczatku, a wladalem jedynie angielskim w rozsadnym zakresie.

    Ceny wynajmu mieszkan najlatwiej sprawdzic na FindaProperty.com Estate agents property search for sale & rent UK & overseas properties
    Sam proces wynajmu jest bardziej sformalizowany niz w Polsce. Agencja czy wynajmujacy wymagaja referencjii jesli chcemy wynajac cale mieszkanie/dom.
    Trzeba sie liczyc z tym ze jako osoba bez stalego zrodla utrzymania bedziemy musieli zaplacic z gory za przynajmniej czesc okresu wynajmu.
    Zarowno za pierwsze mieszkanie jak i to ktore teraz wynajmuje musialem zaplacic za szesc miesiecy z gory.

  4. #24
    Kielbax, jeżeli siedzisz w U.K dwa lata, to nie powinieneś mieć problemów z rezydenturą czasową. A mając rezydenturę, AFAIK możesz siedzieć u Tajów i mieć legalne kasę z poksa, bo przecież Jesteś tam jako rezydent U.K na wczasach

  5. #25
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    324
    kielbax a powiedz bo moze sie orientujesz w takiej kwestii:
    siedzie w UK, gram, przelewam wygrane na konto bankowe (zalozone w UK), wracam do polski, czy moge sobie przelac ta kase z mojego konta w uk na moje konto w PL i wszystko jest legalnie bo zarobione w UK a tam można grac?

  6. #26
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    697
    Ostatnio na ktoryms watku nt legalnosci pisalem na ten temat, zeby ktos sie zapytal US o to... To jest bardzo ciekawe pytanie, bo w PL nie jestes w stanie przedstawic zadnych dokementow zarobkowych jak np P60 ( pit na koniec roku ) czy P45 ( po rozwiazaniu umowy o prace ). Pozostaja tylko wyciagi bankowe.

    Kazama, a jak amerykanin z teksasu poleci do PL na wakacje to moze przy sobie nosic bronic bez PL zezwolenia? Co ma rezydentura podatkowa do legalnosci tego co robisz w danym kraju?!?!?

  7. #27
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Bilson grasz na 24h?

  8. #28
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta
    Kazama, a jak amerykanin z teksasu poleci do PL na wakacje to moze przy sobie nosic bronic bez PL zezwolenia? Co ma rezydentura podatkowa do legalnosci tego co robisz w danym kraju?!?!?
    W ostatnie wakacje jak bylem na Bali to w wielu kawiarenkach widzialem na pulpitach skroty do poker starsow a Bali=Indonezja=najwieksza spolecznosc muzulmanska na swiecie.

    Mysle, ze hazard moze byc tam zabroniony jednak przestarzale metody pracy policji/urzedu skarbowego pewnie pozwalaja na swobodne robienie tego. Tylko chyba nie o to chodzi z takim wyjazdem?

  9. #29
    Cytat Zamieszczone przez eLPe21 Zobacz posta

    Kazama, a jak amerykanin z teksasu poleci do PL na wakacje to moze przy sobie nosic bronic bez PL zezwolenia? Co ma rezydentura podatkowa do legalnosci tego co robisz w danym kraju?!?!?
    Słuszna uwaga.
    Pod względem prawodawstwa lokalnego, będąc w krajach gdzie poker jest nielegalny, gra będzie niby nielegalna.
    Jednak mając rezydenturę (finansowa wystarczy, a łątwiej uzyskać) Wielkiej Brytanii, i grając w kraju, w którym poker jest nielegalny jak np. ZEA, pieniądze są legalne w Polsce, gdyż podlegamy pod U.K.
    Rak na logikę to kumam z podstaw jakie miałem.

  10. #30
    Dołączył
    Nov 2008
    Przegląda
    Salford (UK)
    Posty
    63
    Cytat Zamieszczone przez kielbax Zobacz posta
    No tak, ale w takim razie nasz wyjazd do Tajlandii nic nie zmieni w kwestii legalnosci dochodow, podatkow i spraw z tym zwiazanych jak np kupno mieszkania.

    Ja od dwoch lat siedze w Londynie. Wybralem UK z kilku powodow, kwestia legalnosci jest jasna, brak podatkow, nawet nie trzeba deklarowac swoich wygranych, po prostu przelewam pieniadze na konto bankowe. Nie mialem ochoty uczyc sie nowego jezyka od poczatku, a wladalem jedynie angielskim w rozsadnym zakresie.

    Ceny wynajmu mieszkan najlatwiej sprawdzic na FindaProperty.com Estate agents property search for sale & rent UK & overseas properties
    Sam proces wynajmu jest bardziej sformalizowany niz w Polsce. Agencja czy wynajmujacy wymagaja referencjii jesli chcemy wynajac cale mieszkanie/dom.
    Trzeba sie liczyc z tym ze jako osoba bez stalego zrodla utrzymania bedziemy musieli zaplacic z gory za przynajmniej czesc okresu wynajmu.
    Zarowno za pierwsze mieszkanie jak i to ktore teraz wynajmuje musialem zaplacic za szesc miesiecy z gory.
    Ja od trzech w Manchesterze z identycznych powdow
    Za pierwsze mieszkanie musialem w sumie zaplacic za blisko 8 miesiecy z gory razem z depozytem i oplata dla agencji, oczywisice mozna wynajac pokoj i placic co tydzien. Na poczatku niestety trzeba troche poprzeplacac bo na przyklad ciezko dostac telefon inny niz prepaidowy jak sie dopiero co przyjechalo.

    Jesli chodzi o rezydencje to sa dwa jej rodzaje: rezydent i rezydent podatkowy.

    O status rezydenta (tymczasowego i trwalego) mozna sie ubiegac po odpowiednio 1,4 latach ale w sumie jest to potrzebne jedynie dla ludzi spoza UE bo my mozemy siedziec tak dlugo jak chcemy dopoki Polski nie wyrzuca z UE albo Anglia sie z niej nie wycofa.

    Rezydent podatkowy to zupelnie cos innego, nie trzeba sie o niego ubiegac. Rezydentem podatkowym staje sie automatycznie kazdy kto mieszka ponad 183 dni w roku w UK (wiekszosc panstw ma podobne zasady). Placenie podatkow to nie jest jakis przywilej o ktory trzeba zabiegac tylko obowiazek. Poker jest nieopodatkowany natomiast kazdy kto ma adres musi placic council tax ktory wynosi cos kolo 1000-1500 GBP rocznie. To taki rodzaj podatku lokalnego, znienawidzonego prez Anglikow.


    Widze ze niektorzy tu wszystko mieszaja, nie ma czegos takiego jak certyfikat potwierzdjacy rezydenture podatkowa UK, jesli sie tam mieszka to jest sie rezydentem podatkowym a jak sie nie mieszka to sie nie jest. Nawet gdybys zdobyl paszport UK a potem wyjechal gdzie indziej to nie bedzisz rezydentem podatkowym w UK, bedziesz co najwyzej obywatelem UK.
    Ostatnio edytowane przez Borys313 ; 04-11-2009 o 12:58