Strona 89 z 116 PierwszyPierwszy ... 3979878889909199 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1151
  1. #881
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Problem nie lezy w tym, czy dzielic sie z fiskusem, czy nie, tylko zeby miec legalna kase.

    Żeby mieć legalną kasę otwierasz sobie budkę z hamburgerami(albo inna mała gastronomia) , do kwoty 15-25tys, zatrudniasz jakiegoś bolka, oby tylko ten lokal zarobił na utrzymanie biznesu i już masz legalną kasę, płacisz normalne podatki, masz zdolność kredytową itd itp. Albo innego rodzaju działalność najlepiej internetową bez kosztów typu wynajem lokalu z tym że już trudniej będziesz miał robić wałki z zawyżaniem przychodów
    IMO w dzisiejszych czasach kiedy masz praktycznie nieograniczone możliwości związane z działalnością musiałbym być pierdolnięty za przeproszeniem żeby iść do skarbówki i zgłaszać ze mam kasę z nielegalnego żródła

  2. #882
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    mam nadzieje ze 25k na reke dla bolka, w roku , przy 160h pracy

  3. #883
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez arthur79 Zobacz posta
    IMO w dzisiejszych czasach kiedy masz praktycznie nieograniczone możliwości związane z działalnością musiałbym być pierdolnięty za przeproszeniem żeby iść do skarbówki i zgłaszać ze mam kasę z nielegalnego żródła

    Widocznie nieuczciwosc i złodziejstwo masz we krwii

    Pozatym czemu uwazasz ze ta kasa miala by byc nielegalna zagranica w niektorych krajach mozna grac w pokera i potem legalnie przywiezc ta kaske do Polski i opodatkowac sie

  4. #884
    Dołączył
    Jun 2009
    Przegląda
    mondoshawan
    Posty
    159
    Cytat Zamieszczone przez Grzegorzczer Zobacz posta
    tzn. że jeśli będąc za granicą wygram znaczną sumę pieniędzy w sieci (poker,zakłady) i po powrocie na łono naszej kochanej ojczyzny chcąc żyć zgodnie z "literą prawa" postanowię zgłosić to do US oni mnie poczęstują 75% podatkiem ?
    ale mega problemy czy legalna gra czy nie od dłuższego czasu na forum. Jakby gra w poksa w necie nie była legalna to by pokerroomy nie umozliwiały gry w naszym kraju. Każda wygrana w necie obecnie jest wolna od podatku. Może lepiej zapytać na ogólnodostępnej infolinii urzędu skarbowego zamiast dywagować jak dzieci

  5. #885
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Widocznie nieuczciwosc i złodziejstwo masz we krwii
    Znalazł się świętojebliwy ku..
    Nie chcę mi sie wchodzic z Toba w jakieś polemiki aczkolwiek jezeli już chcesz wiedzieć to we krwi to ja mam uczciwość wpajaną mi od urodzenia przez starszych, ale niestety życie w naszym kraju troche zmieniło mi światopogląd. Ale co ty możesz o tym wiedzieć jak ty pewnie świeżo po gimnazjum jesteś

    Wracajac do meritum to ja nie twierdzę ze takie pranie pieniedzy jest w porządku. Ale uwazam że ten sposób "pozyskiwania kasy"(poker) należy odróżnic od haraczy, prostytucji,złodziejstwa itd. Dlatego tez dla mnie jest to po prostu obejscie prawa bez krzywdzenia kogokolwiek. Co by nie było fiskus na tym na pewno nie traci bo równie dobrze mógłbym mieć to w dupie, na pokerze zarabiać i podatków nie płacić.
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Pozatym czemu uwazasz ze ta kasa miala by byc nielegalna zagranica w niektorych krajach mozna grac w pokera i potem legalnie przywiezc ta kaske do Polski i opodatkowac sie
    Ja nie mówie o kasie zarobionej zagranicą tylko w Polsce. chodzi o to żeby tutaj żyć normalnie z pokera płacąc podatki,zusy

  6. #886
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    Widocznie nieuczciwosc i złodziejstwo masz we krwii
    Rozumiem więc, że ty płacisz 75% podatku od swoich wygranych?

  7. #887
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    116
    ciekawe kiedy będziemy mieli pierwszy przypadek zastosowania prawa w stosunku do kogoś kto gra w pokera lub organizuje turnieje - tzn. chodzi mi o jakieś kary
    ciekawe kto będzie pierwszy i kiedy ?
    jest już co prawda sprawa o tą reklamę na zawodach skoczków w Zakopanem, ale to odnośnie zapisu o reklamie - ciekawe natomiast kiedy dostaniemy przykład odnośnie właściwej części ustawy, ale to oczywiście dopiero po wszystkich formalnościach prawnych, które rozumiem, że jeszcze nie weszły (co do grania online)
    zgodnie z logiką, kiedyś tego doczekamy

  8. #888
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Cytat Zamieszczone przez limperFish Zobacz posta
    zgodnie z logiką, kiedyś tego doczekamy
    Myślę, że nawet jeśli - to sąd da maksymalne złagodzenie kary - damy rade

  9. #889
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,163

  10. #890
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez lilu80 Zobacz posta
    Każda wygrana w necie obecnie jest wolna od podatku. Może lepiej zapytać na ogólnodostępnej infolinii urzędu skarbowego zamiast dywagować jak dzieci
    może lepiej mieć pojecie o czymś niż pisać bezsensu jak dzieci ?



    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Rozumiem więc, że ty płacisz 75% podatku od swoich wygranych?
    mowa byla o dochodach z zagranicy a nie 75% Gdybym siedzial za granica i tam legalnie zarobil na pokerze to zaplacenie normalnego podatku dochodowego bylo by dla mnie raczej naturalnym wyjsciem z sytuacji