Strona 88 z 116 PierwszyPierwszy ... 3878868788899098 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 871 do 880 z 1151
  1. #871
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Racibórz
    Posty
    113
    Czy jest możliwość zgłoszenia w urzędzie skarbowym dochodu pochodzącego z nielegalnego źródła (w/g polskiego prawa) ?

  2. #872
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    630
    tak, masz wtedy preferencyjną stawkę 75% bodajże...

  3. #873
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Racibórz
    Posty
    113
    tzn. że jeśli będąc za granicą wygram znaczną sumę pieniędzy w sieci (poker,zakłady) i po powrocie na łono naszej kochanej ojczyzny chcąc żyć zgodnie z "literą prawa" postanowię zgłosić to do US oni mnie poczęstują 75% podatkiem ?

  4. #874
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    710
    Jeżeli będziesz za właściwą granicą to o kasę możesz być spokojny.

  5. #875
    Dołączył
    Jun 2006
    Przegląda
    Racibórz
    Posty
    113
    Właśnie o to mi chodzi. Co w takim przypadku: załóżmy że byłem tylko tydzień w kraju gdzie gra w necie jest dozwolna,w tym czasie wygrałem jakieś $ i chcę to zgłosić do US ?

  6. #876
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    332
    Cytat Zamieszczone przez Grzegorzczer Zobacz posta
    Czy jest możliwość zgłoszenia w urzędzie skarbowym dochodu pochodzącego z nielegalnego źródła (w/g polskiego prawa) ?
    Jeśli zgłosisz że masz kasę z nielegalnego źródła, to podatek wynosi 100%, o ile pamiętam. Może obejdzie się bez grzywny, bo w końcu w czynie obywatelskim sam się zgłosiłeś

    75% to podatek od dochodów nieujawnionych, czyli jak pójdziesz do US i powiesz że masz, ale nie powiesz skąd i nikt Ci nie udowodni że zarobiłeś niezgodnie z prawem

    Jak wygrasz w pokera w kraju, w którym gra nie jest nielegalna, to nie popełniłeś przestępstwa, a tym bardziej nie w Polsce. Podatek, z tego co mi wiadomo płacisz w kraju, w którym grałeś zgodnie z obowiązującym tam prawem. Jeśli to by było w UE, to na tym się kończy, a jeśli nie to nie wiem. Może nasz US chcieć coś jeszcze wyskubać

  7. #877
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    26
    Cytat Zamieszczone przez sebkrol18 Zobacz posta
    jesli bledy ortograficzne zrobiles celowo to kiepski zart

    jesli nie to jestes raczej zalosny wiec lepiej je popraw


    A tak pozatym to moim zdaniem poker przewaznie jest hazardem
    Po 1 primo drogi kolego nie musisz czytać moich "żałosnych" wypowiedzi,

    Po 2 primo jestem kobietą,
    Po 3(już w temacie), grać nie można było, nie można i być może, można będzie
    Tak cz inaczej, nie zmieniło się nic, wypłaty mile widziane ->mb, ntl.
    dziękuję za uwagę, pozdrawiam

  8. #878
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    343
    Cytat Zamieszczone przez Grzegorzczer Zobacz posta
    Właśnie o to mi chodzi. Co w takim przypadku: załóżmy że byłem tylko tydzień w kraju gdzie gra w necie jest dozwolna,w tym czasie wygrałem jakieś $ i chcę to zgłosić do US ?
    Ale po co??
    Przecież dochód osiągnąłeś w innym kraju to dlaczego chcesz się nim dzielić z naszym fiskusem

  9. #879
    Dołączył
    Dec 2005
    Przegląda
    Łódź
    Posty
    4,392
    Cytat Zamieszczone przez Kejtpok Zobacz posta
    Po 1 primo drogi kolego nie musisz czytać moich "żałosnych" wypowiedzi,

    Jak moge wiedziec czy wypowiedz jest zalosna przed przeczytaniem jej bystra kobieto ?

    Nastepnym razem napisz poprostu na poczatku postu ze nie warto czytac dalej

  10. #880
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Litzmannstadt
    Posty
    548
    Cytat Zamieszczone przez arthur79 Zobacz posta
    Ale po co??
    Przecież dochód osiągnąłeś w innym kraju to dlaczego chcesz się nim dzielić z naszym fiskusem
    Problem nie lezy w tym, czy dzielic sie z fiskusem, czy nie, tylko zeby miec legalna kase.