Strona 63 z 116 PierwszyPierwszy ... 1353616263646573113 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 621 do 630 z 1151
  1. #621
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez byczydzien Zobacz posta
    nic ten wisniewski w zasadzie nie powiedzial
    zamiast wyjechac z grubej rury i ich porozstawiac, to sie na drobne rozmienial
    wg mnie gdyby wyjechal "z grubej rury" znizylby sie do tego samego poziomu co politycy typu lepper, giertych, itd.

    Poszedl do tvn reprezentowac "nas" i jestem bardzo zadowolony, ze zachowal klase. Bo "nasza" spolecznosc to jednak w wiekszosci ludzie rozgarnieci i kulturalni a jazda jakas chora na antenie by tylko utwierdzila ludzi, ktorzy maja to gleboko w d.. ze jestesmy hazardowymi prostakami. A chodzi o zmiane pogladu zwyklych ludzi do pokera - nas nikt nie musi przekonywac

    Imo zostala poruszona najwazniejsza kwestia - pomniejszanie podatku o "koszty przychodu". Mysle, ze jakby mozna bylo takie cos robic to by sie skonczyly problemy z pokerem live.

    To samo mozna wprowadzic w necie i bedzie kazdy zadowolony. Mysle, ze nawet pomysl z 1osobowymi firmami nie bylby taki zly. Odliczamy wszystkie koszty przychodu - komputery, dojazdy na turnieje, itd itd. Bo tak naprawde PROWADZIMY INTERES z ktorego chcemy WYZYC.

  2. #622
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Myślę, że nie byłoby problemem dla roomu raz do roku wydać zaświadczenie o bilansie wpłat i wypłat. Płacisz normalny dochodowy i koniec. Podatek od wpłaty czy rb to dość średni pomysł, bo to że wpłaciłeś kasę albo że masz rb nie znaczy żeś coś wygrał i możesz płacić podatek od przegranej :-].

  3. #623
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    1,095
    Cytat Zamieszczone przez El_Bandito Zobacz posta
    Myślę, że nie byłoby problemem dla roomu raz do roku wydać zaświadczenie o bilansie wpłat i wypłat. Płacisz normalny dochodowy i koniec.
    nawet imo nie poker room tylko bank/mb/neteller bo co z tego ze wygralem jak chce inwestowac dalej w bankroll a nie wyplacac. Chodzi o to zeby opodatkowac to co wyplacasz ogolnie z pokera/bukow a nie z konkretnego poker roomu.

    Wyplacam 1,5k e miesiecznie to place od tego podatek a reszta moich zarobkow dalej bedzie przemnazana, itd.

  4. #624
    Dołączył
    Jul 2006
    Posty
    965
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    wg mnie gdyby wyjechal "z grubej rury" znizylby sie do tego samego poziomu co politycy typu lepper, giertych, itd.
    Dokładnie, jakis dialog został nawiazany i to daje nadzieje ,że zostaniemy chociaż wysłuchani.Wiśnia robi swoje choć jest trochę chaotyczny , teraz trzeba sensownie zebrać i przedstawic wszystkie racjonalne argumenty i być moze cos da sie wynegocjować, wazne żeby urzędasy w ogole chciały zrozumiec na czym tak naprawde ten biznes polega moze wtedy uda sie załatwić sprawe tak zeby obie strony były zadowolone.

  5. #625
    jeśli w grze live mają być legalne tylko turnieje to jednej rzeczy kompletnie nie rozumiem. w turniejach wygrywa się nagrody, a przecież w Polsce istnieje podatek od nagród i wygranych wynoszący 10%. obojętnie czy uznać pokera za game of skill czy za game of luck, w obu przypadkach kwalifikuje się do gier obciążonych podatkiem 10%. różnica jest chyba tylko w kwocie wolnej od podatku, bo normalnie jest 760zł, a w Lotto chyba ponad 2k (skąd ta różnica też nie rozumiem). w każdym razie - dlaczego brydżyści, szachiści, gracze go etc. płacą 10%, a pokerzyści mają płacić 25%?

  6. #626
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Kejsper Zobacz posta
    nawet imo nie poker room tylko bank/mb/neteller bo co z tego ze wygralem jak chce inwestowac dalej w bankroll a nie wyplacac. Chodzi o to zeby opodatkowac to co wyplacasz ogolnie z pokera/bukow a nie z konkretnego poker roomu.

    Wyplacam 1,5k e miesiecznie to place od tego podatek a reszta moich zarobkow dalej bedzie przemnazana, itd.
    Nie zgodze się. Jak kase wypłacisz na netka to już jest wypłacona. Nie może być tak że kasa na netku jest dalej zwolniona z podatku bo idziesz do bankomatu i masz ją na lewo. Jak ją inwestujesz to z innego roomu dasz zaświadczenie o ujemnym bilansie i one będą się sumować. Problem raczej jest w tym, że na 24hpoker gdzie gram na pierwszej stronie jest info, że licencja EU i wygrane zwolnione z podatku i chyba tu jest problem, że nie mogą brać podatku od wygranych z firm poza granicami granicami bo prawo unijne zabrania.

  7. #627
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    286
    Moim zdaniem Wiśniewski wypadł bardzo dobrze. Poruszył kilka istotnych kwestii a z 3 obecnych gości wypowiadał się najczęściej chyba.

    Napewno nie ma się czego czepiać. Należałoby raczej zachęcać do tego żeby pojawiał się w naszej sprawie jaknajczęściej.

  8. #628
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Roma
    Posty
    1,962
    Cytat Zamieszczone przez El_Bandito Zobacz posta
    Nie zgodze się. Jak kase wypłacisz na netka to już jest wypłacona. Nie może być tak że kasa na netku jest dalej zwolniona z podatku bo idziesz do bankomatu i masz ją na lewo. Jak ją inwestujesz to z innego roomu dasz zaświadczenie o ujemnym bilansie i one będą się sumować. Problem raczej jest w tym, że na 24hpoker gdzie gram na pierwszej stronie jest info, że licencja EU i wygrane zwolnione z podatku i chyba tu jest problem, że nie mogą brać podatku od wygranych z firm poza granicami granicami bo prawo unijne zabrania.
    room EU tax free + konto za granica i wyplacasz kase jak chcesz. zaden room nie bedzie donosic do US...

  9. #629
    Dołączył
    Apr 2007
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez W.A.Rebel Zobacz posta
    room EU tax free + konto za granica i wyplacasz kase jak chcesz. zaden room nie bedzie donosic do US...
    Problem w tym, że ja chcę płacić podatek. :-].

  10. #630
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    ja mam mieszane uczucia co do wystepu Michala.
    W sumie zobaczylem to i tak naprawde nie mam pojecia o czym on tam mówił.
    Gdybym był laikiem pokerowym to już zupełnie wie wiedziałbym czego on chce

    ani razu jasno, proscie nie bylo powiedizane ze chodzi o to ze poker to gra skilla a nie hazardowa