Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: 162$ pozna faza

  1. #11
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Jeśli call na flopie jest dobrym zagraniem to na co obstawiacie przeciwnika?

    Jeśli trafił set lub kolor, to mamy ok 28% equity, zaś pot oddsy wynoszą 34%.

  2. #12
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Jeśli call na flopie jest dobrym zagraniem to na co obstawiacie przeciwnika?

    Jeśli trafił set lub kolor, to mamy ok 28% equity, zaś pot oddsy wynoszą 34%.
    A czy trafienie seta lub koloru to 100% wszystkich zdarzeń?

  3. #13
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Właśnie się pytam, bo nie wiem z czym na tych stawkach się robi takie all-iny.

  4. #14
    3bet moim zdaniem przeciwko kazdego bigstakowi w tym miejsu jest ev+.tez uwazam ze troche wiekszy rais jest lepszy(7111 czy cos).jest tak dlatego ze tam prawie kazdy na bigstaku otwiera duzo i przerwa miedzy rekami z jakimi bedzie gral dalej( najczesciej 4bet szovem) jest dostatecznie duza.to co mowie tyczy sie sytuacji bez wogle wzieca pod uwage reki. teraz czy 3bet call olina jest ev+ to juz zalezy od imagu i tendencji ziombla ale nie nalezy odrzucac opcji 3beta dlatego ze nie chcemy callowac olina czy cos.bo wielu ludzi spokojnie callnie z masa zdominowanych rak powodujac ze 3betujemy fo value.szczegolnie ze jestes nieznany podobnie ten gosc jest nieznany. teraz przeciwko randomovi to jest izi stakowanie sie na flopie z idea trafienia. wazne rozumiec ze jezeli twoj przeciwnik jest regiem to ma tam aa kk i nic innego i jakbys mial tutaj qq to checkasz flop beh liczac na q na turn lub foldujac na bet ale jak juz mowilem random ma tam tyle scierwa ze stakujesz i nie myslisz o tym dwa razy.gg gl next time

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez czaki Zobacz posta
    wazne rozumiec ze jezeli twoj przeciwnik jest regiem to ma tam aa kk i nic innego
    Bardzo lubię twoje posty mimo iż nie gram turniejów to lubię sobie poczytać, przedstawiają one bardzo fajne spojrzenie na poszczególne turniejowe sytuacje. Mógłbyś jednak rozwinąć to?

    btw. 3bet pre za mały jak już koledzy zauważyli, ja jestem fanem uderzenia tutaj za 7933
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 30-10-2009 o 12:02

  6. #16
    hej
    no idea jest taka ze na tym staku regulars jak mysli ze robisz to z szerokim zasiegiem to odwinie sie 4bet pushem z bardzo szerokim jak na tyle bb zasiegiem. sadze ze kazda reka ktora przypomina value hand zostanie spushowana.jednak on wie ze to jest dobry spot do 3bet blufu pre wiec jak ma mega grubo to uzna ze lepiej cie wciagnac slowplayjac bo ty i tak zawsze zcebetujesz a jestes xsem wiec nie dojdziesz do wniosku ze kazde a9 kj 55 czy jj zpuszujesz pre. dlatego tez jak on calluje to ma tu kk aa moze qq ale raczej nie.co ciekawe jak ty masz tutaj qq i 3betujesz pre liczac na luzny wsad olkiem(ba nawet 99 czy 88 jest callem sadze) a twoj przeciwnik dobry reg callnie i flop wychodzi taki jak wyszedl to masz 2 outy i nie ma znaczenia ze masz overpare itp nie ma co sie przekonywac ze moze ma jj ja poprostu w tej sytuacji c/f qq i tyle co do kk tez w zasadzie jest checkfold ale jest jakas szansa ze naszprzeciwnk callowal pre qq i masz flipa miedzy aa i qq a lezy masa dead money. bardzo wazne jest tylko zebys wiedzial ze twoj przeciwnk jest naprawde dobry nie tylko wygrywajacy gracz na srednich stawkach czy cos ktory wlasnie z uwagi na jakies bledy jak tutaj call bez pozy z tt nie jest bardzo dobry.

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    No tak, czyli ogólnie rzecz biorąc dobry reg będący tutaj big stackiem odwija się 4bet pushem z szerokim zasięgiem (np. 55-QQ, AJ+, KJ+) a flatuje monstery KK-AA i wciąga unknowna, który myśli ze KK+ było by tu 4betowane więc go automatycznie nie obstawia na te monstery.

    Ale to raczej na ziombla który 3betuje light, bo jak tam siędzi jakiś murek to chyba 4bet push 55 czy KJo byłby tu dość spewy. Zwłaszcza że to jest spot chip lidera z piątym stackiem a nie z szortem.


    Ciężko jednak było by mi na niskim boardzie zagrać tutaj c/f QQ
    Dlatego nie gram mtt w sumie.


    Co jednak gdy w tym spocie gra dwóch bardzo dobrych graczy (czy tam regsów) i gdy tamten flatnie 3beta to drugi go obstawi na KK+. Lepiej wtedy chyba wrzucić 4bet push z każdą ręką która ma showdown value, łącznie z asami i królami. Tak myślę.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 30-10-2009 o 16:42

  8. #18
    no wiesz jak gra dwoch dobrych ludzi to oni rozumieja ze musza balancowac zasiegi i on poporostu spushuje pre zeby chronic slaba czesc zaiegu.czesto jest tak ze jakas linia moze i jest lepsza przeciwko idiocie ale jak dobry zobaczy ze np jak 3betujesz pre i checkach axx to masz jj-kk a jak betuejsz ak aq aa i bedzie poprostu zabieral ci wszystko bo wie co masz dletego tez cbetujesz tu caly zasieg. co ciekawe nie widzialem jeszcze call blufa tutaj. w sensei rais z 56o whatever i po 3becie call hahahah z intencja udawania aa to byloby supersick.

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Czyli dobry reg ma tu tylko AA, lub KK. To juz daje jakies oddsy do sprawdzenia.

    Ale mam watpliwosc. Powiedzmy, ze ten hipotetyczny reg nie ma zadnych readow i nie wie czy 3betujemy light. W takim razie mial dobre implied oddsy zeby tylko sprawdzic tego 3beta z 66.
    Ostatnio edytowane przez rusolis ; 30-10-2009 o 17:57

  10. #20
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Rusolis Twoje posty mnie tiltują. Zacznij od podstaw.