Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Piszę z pamięci. Niedzielny Sunday WarmUp na PS. 16 rozdanie. Blindy 25/50.

    Ja (stack ok 9900) na buttonie posiadam: ,

    EP+1 (stack ok 9600) statsy: 58/0/AFq: 0 limpuje, reszta fold do mnie. Izoluję betując za 250 (blindy nieagresywne). Foldy i EP+1 dokłada.

    Flop (pula 575): , , .

    EP+1: bet 150, Hero: raise 550, EP+1: call

    Turn (pula 1675):

    EP+1: check, Hero: bet 1250, EP+1: raise all-in,
    Hero ???


    Licząc odds włączyłem czas i podjęcie decyzji zabrało mi ok 2 minut.

    Niezależnie od podjętej decyzji chciałbym się przekonać czy była statystycznie poprawna (może nawet oczywista).

    Dodaję, że nie gram prawie wcale turniejów, liczę na pomoc ze strony specjalistów.
    Ostatnio edytowane przez CGJung0 ; 26-10-2009 o 11:44

  2. #2
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Po co raisujesz flop?

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Przyzwyczajenie z z gry cash.

    Tam często donk zasunie takiego donkbeta za ćwierć pota bez żadnego kontaktu z flopem.

    Poza tym czegoś tam się dowiaduję (właśnie, że jakiś kontakt z flopem jednak jest).

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez mash Zobacz posta
    Po co raisujesz flop?
    Ja jestem turniejowym łosiem, więc chętnie się pouczę. A czemu nie raisować? Mamy parę i OESD, a przeciwnik na rekina turniejowego nie wygląda.

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    A czemu nie raisować?
    Wczesna faza turnieju, jestemy 200bb deep i chcemy ogladać jak najwiecej tanich flopów i rozgrywać duże pule tylko i wyłącze z monsterami. Nie ma sensu budować pota ze spekulacyjną ręką, bo wiele częściej nie trafimy flopa niż trafimy. Na dodatek villain gra loose i może nie chcieć foldować do cbetu

  6. #6
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez BIG kicker Zobacz posta
    Nie ma sensu budować pota ze spekulacyjną ręką, bo wiele częściej nie trafimy flopa niż trafimy.
    Ale my już trafiliśmy.

  7. #7
    Dołączył
    May 2003
    Przegląda
    Warszawa
    Posty
    2,830
    Preflop ja zazwyczaj wole limpnąć, ale flop zdecydownia call.
    Jezeli ma lepsza reke to w miare tanio bede mogl obejrzec turn i river.
    Jezeli jest gorszy, to jest duza szansa ze dalej bedzie betowac, bo wyglada ze mamy draw.

    W przypadku gdy robie tutaj raise i dostaje reraise bede pewnie musial zrzucic reke, ewentualnie jakis nieciekawy push i pluje sobie w brode ze nie callnalem. Jak przeciwnik zrobi call, to tez robi mi sie duza pula i nie wiem za bardzo gdzie jestem.

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    181
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Ale my już trafiliśmy.
    Nie pisałem konkretnie o tym flopie, tylko ogólnie ale nvm. Zresztą na tym flopie QJ tez do jakiś mega-monsterów sie nie zalicza

    i też zdecydowanie wole call na tym flopie - jest na tyle groźny, że zrzuci wszystko oprócz monsterów
    Ostatnio edytowane przez peterrr ; 26-10-2009 o 15:38

  9. #9
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez Doli Zobacz posta
    Jak przeciwnik zrobi call, to tez robi mi sie duza pula i nie wiem za bardzo gdzie jestem.
    1. Z drugiej strony jak sprawdzi a turn nam ręki nie poprawi, to sobie go przeczekamy i może być taniej niż ponowny call następnego beta.

    2. Co zrobimy jeśli tylko sprawdzimy flopa i na blank turnie on poczeka.
    Też czekamy, dając prawdopodonie free card, czy może betujemy i narażamy się na gruby raise?


    PS. Niemniej skoro większość uważa, że call flop, to pewnie tak jest najlepiej.
    Czy mimo to ktoś się wypowie na temat decyzji na turn.
    Ostatnio edytowane przez CGJung0 ; 26-10-2009 o 17:06

  10. #10
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Wrocław
    Posty
    2,243
    Po flat callu flopa spokojnie value betujemy turn i możemy callnąć jakiś raise (ponieważ wyegzekwowaliśmy trochę pot control). W takiej sytuacji jak teraz oczywiście nic nie możemy zrobić, za dużo rzeczy nas bije.