Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    11
    Jestem permanentnie ograbiany i tiltowany przez śmieciarzy o statsach 80/5 i nie mam za bardzo pomysłu jak sobie z nimi radzić.

    Staram się grać w miare solidnie i po prostu czekać na jakas akcje. Nie wychodzi mi to - 99% cbetów jest sprawdzane, a dalsze blefowanie takich typków jest bez sensu. Po checku na nietrafionym flopie, klaun zawsze uderza na turnie.

    Proszę o jakieś ogólne rady, jak grać, żeby wygrać.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    betowac jak trafisz i nie cbetowac? :>

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez donOrr Zobacz posta
    Proszę o jakieś ogólne rady, jak grać, żeby wygrać.
    Jak trafisz coś ciekawego to po prostu napierdalaj ile fabryka dała.Nie blefuj.
    Jak nie potrafisz z takim wygrać to z nikim nie wygrasz.

  4. #4
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    1.Ogranicz cbet do dobrych flopow w stylu Axx, Kxx itp. Jesli sprawdzi a ty nie masz, to tylko c/c c/f. Jesli wygra, niech sie cieszy small potami.

    2.Co do uderzenia na turnie - raczej malo, ktory loose passive to robi. Ich ulubiona linia to check call do rivera. Przy reraise, raise prawdopodobnie jestes w tyle.

    4.Nie blefuj. W zasadzie nigdy nie blefuj 80/5. Jak sie uprze na 3 parka lub gutshota to masz pozamiatane

    5.Bet, bet, bet z dobrymi kartami.

    6.Cierpliwosci, oni i tak predzej czy pozniej oddadza stacka.

    7.Przy 80/5 to tight preflop i najlepiej gdy villain siedzi po twojej prawej stronie.

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    1,141
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    betowac jak trafisz i nie cbetowac? :>
    Hyhy +1

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2007
    Przegląda
    Bielsko-Biała
    Posty
    1,270
    Zdecyduj się czy to są loose passive czy bardziej loose aggresive.

    Jeśli LP to taki koleś raczej nie betuje turna po tym jak pokazałeś słabość na flopie. Z takimi grasz jak opisano w postach wyżej.

    Jeśli raczej są to LA (aggro donki) którzy sie przypierdalają i po twoim checku betują no jest qpa Nie znoszę takich graczy i bardzo mnie tiltują. Zwłaszcza że często przeciwko takim mam problem trafić coś na flopie (no cóż - takie softy ). Jak przeciw nim grać? IMO ch-fold jeśli nic nie masz. A jak masz to ch-call do rivera (średnia ręka) lub ch-call, ch-raise, bet. Dlaczego tak? Standardowa sytuacja:
    - dosiada sie taki gość - cbetujesz (nie trafiłeś), przypierdolił się, oddajesz mu pulę
    - chwilę później to samo
    - i teraz jeśli taki gość przypierdalałby sie czesto to teraz będzie się przypierdalał jeszcze częściej bo widzi że to daje zajebiste efekty (w międzyczasie rozegrał np kilkanascie rozdań i wiesz już z kim masz do czynienia)
    - no więc ty postanawiasz betowac jak bedziesz miał mocno
    - oddajesz mu jedną druga trzecią pule już na flopie czy turnie bo nie betujesz
    - no i w końcu coś trafiasz - betujesz i koleś wtedy dość czesto pasuje chyba że coś ma... Zależy na kogo trafisz ale nie każdy jest AŻ tak głupi jak sie niektórym wydaje.
    - a że trafiasz znacznie rzadziej niż nie trafiasz no to jest lipa.
    - więc IMO jak już trafisz to warto pozwolić mu poszaleć i zabrać znacznie większego pota niż on zabiera Tobie.
    - jak mu zabierzesz sporo raz czy 2 razy to wtedy troszke przystopuje - nie bedzie tak napierdalał po twoich callach - i wtedy ty mozesz zacząć częściej betować.

  7. #7
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    199
    Moja obserwacja z sng jest taka dotrwać (c/check c/call ale tylko jakieś dziwne małe bety) do river'a i tam uderzyć spóźnionego cbet'a. Dopóki są outy chociażby ze 2 albo runner, runner z rozdania takiego gracza trudno wyrzucić.
    A jak się trafi to uderzać do river'a mocno, a na river mały value bet, aby nie mógł nie sprawdzić.

    Tyle, że sng to nie shorthanded :P

  8. #8
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    11
    vitek - wielkie dzieki za rady!

    AdamBB - dzięki za odp. Znam różnicę pomiędzy loose/passive a loose/aggressive graczami. Może niepotrzebnie zaszufladkowałem tych, o których mówiłem do tej pierwszej kategorii - zrobiłem to tylko dlatego, ze sa mega pasywni przed flopem. Z drugiej strony stają się w miarę agresywni, kiedy poznają już twoje nawyki, o czym zresztą napisałes. Wg mnie takich ziomków jest całkiem sporo.

    Póki co odpuszczanie nietrafionych flopów i bet bet bet jak jestem mocny, wychodzą mi w miarę na dobre. Poza tym pomogły mi uwagi na temat tego typu graczy, ktore znalazlem w tym e-booku : http://s3.amazonaws.com/ryanfee/fees6max.pdf

  9. #9
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Cytat Zamieszczone przez donOrr Zobacz posta
    Poza tym pomogły mi uwagi na temat tego typu graczy, ktore znalazlem w tym e-booku : http://s3.amazonaws.com/ryanfee/fees6max.pdf
    Zajebisty e-book, tez polecam.