Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem opłat za spóźnienia ?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    8 33.33%
  • Nie

    16 66.67%
Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48
  1. #1
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    1,708
    Witam serdecznie,

    Sonda w sprawie dodatkowych opłat za spóźnianie się.

    Niestety większość osób spóźniających się robi to specjalnie, a nie z powodów nie zależnych od nich.

    Jest to powszechnie praktykowane na innych ligach, a trzeba przyznać, że niestety gracze poznańscy w większości do punktualnych nie należą, więc osobiście jestem za wprowadzaniem opłat, które punktualnym graczom dadzą gwarancję rozpoczęcia turnieju w "normalnych warunkach", a mi ułatwią znacznie pracę.

    Small Stakes - przyjście na turniej po godzinie 19:40 - dodatkowa opłata 5 zł
    High Stakes - przyjście na turniej po godzinie 19:40 - dodatkowa opłata 10 zł

    Całość idzie do puli Mastersa.

    Proszę o głosowanie i opinie graczy.

    Pozdr
    Reb

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    151
    Oplaty ok ale dobrze by bylo gdyby obowiazywaly w sytuacjach kiedy ktos nie 'zapowie' swojego spoznienia bo np. dojezdzajacy specjalnie na turniej (korki itp.) nie maja wplywu na warunki na drodze.
    pozdro!

  3. #3
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    185
    jak dla mnie to raczej nie potrzebne.
    Jak ktoś się spóźnia to po prostu pobierasz blindy i koniec.
    Uważam że narobisz sobie sam problemu, i dodatkowo zniechęcisz część graczy. Jak dla mnie w klubie i tak już jest wystarczająca ilość opłat.

    Zakładając, że ktoś się spóźni 5 minut i bedzie miał płacić 5pln a ktoś kto 35 minut też 5 pln???
    Może jeszcze jakąś tabelkę. Wysokość wpłacanej kary do wielkości spóźnienia.

    NIE

  4. #4
    dla spoznialskich zamiast 7000 zetonow bedzie przygotowane 6000.
    bez zadnych kar finansowywch. po prostu gorszy startw turnieju.

    pozdrawiam

  5. #5
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Przecież i tak mają gorszy start, więc o co chodzi?

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    1,708
    Nie zrozumieliśmy się chyba... To NIE JEST OPŁATA (rake) tylko dodatkowy koszt, który w pełni idzie do puli turnieju Masters, czyli wraca wszystko do graczy.

    Pozdr
    Reb

  7. #7
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    444
    no nie wiem czy to dobry pomysł i skłaniam sie że raczej nie , nie każdy może być na 19.40 , po drugie z tego co się orientuje to chyba jednak większość jak wie że sie spóźni to WAS informuje .
    Juz widze jak przychodzę o 19.41,42,43,44,45 a Wy mi "kare" dajecie , obracam sie na pięcie i tyle mnie widzicie na tym turnieju .

    Pozdr
    berti09

    EDIT
    A co do puli mastersa to ta która jest mi wystarczy nie wiem jak innym .

  8. #8
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Szachy miały podobny problem i ostatnio wprowadzono radykalne rozwiązania. Do niedawna można było się spóźnić na partię godzinę. Przez tę godzinę przeciwnik musiał być obecny na sali gry. Teraz już zależnie od konkretnego turnieju. Na niektórych można się spóźnić np. kwadrans, na niektórych wcale. Sędzie ogłasza start rundy, zawodnik nie siedzi przy szachiwnicy -> dziękujemy, koniec partii.

    I nie widzę powodu dla którego w pokerze nie miałoby być tak samo. Jeśli chcemy być sportowcami, to traktujmy turniej jako zawody sportowe. Nie znam dyscypliny, poza szachami właśnie, gdzie można się spóźnić na mecz/bieg/wyścig/cokolwiek i wziąć w nim udział.

  9. #9
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    1,708
    Hmmm, rozmawiałem z kilkoma osobami w Wiśle podczas USOPu którzy grają na ligach w kraju gdzie takie opłaty są wprowadzone i idą do puli turniejowej.

    Praktycznie każdy z nich się już do tego przyzwyczaił, punktualność poprawiła się znacząco i większość chwali takie rozwiązania.

    Większość osób informuje o spóźnieniu większym niż 30min + , niestety 10-30 min nie są zgłaszane w ogóle a robi to około 20-30% graczy każdego turnieju.

    PRZYPOMINAM, ŻE KIEDYŚ W HATTRICKU TAKIE OPŁATY OBOWIĄZYWAŁY

    @Woland

    Ciekawy pomysł, thx.

    Macie inne pomysły jak poprawić frekwencje ? Ja się dostosuje

    Pozdr
    Reb
    Ostatnio edytowane przez Rebel ; 23-10-2009 o 10:33

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Woland Zobacz posta
    Szachy miały podobny problem i ostatnio wprowadzono radykalne rozwiązania. Do niedawna można było się spóźnić na partię godzinę. Przez tę godzinę przeciwnik musiał być obecny na sali gry. Teraz już zależnie od konkretnego turnieju. Na niektórych można się spóźnić np. kwadrans, na niektórych wcale. Sędzie ogłasza start rundy, zawodnik nie siedzi przy szachiwnicy -> dziękujemy, koniec partii.
    Dziwne rozwiązania. Najoczywistszym byłoby po prostu punktualnie o godzinie, o której miał się zacząć mecz, włączyć zawodnikowi zegar i po sprawie...