Zobacz wyniki ankiety: Czy jesteś za wprowadzeniem opłat za spóźnienia ?

Głosujących
24. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tak

    8 33.33%
  • Nie

    16 66.67%
Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 48
  1. #11
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    151
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Dziwne rozwiązania. Najoczywistszym byłoby po prostu punktualnie o godzinie, o której miał się zacząć mecz, włączyć zawodnikowi zegar i po sprawie...
    I z tego co pamietam to jak ja gralem to tak sie robilo...

  2. #12
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    204
    Jest mi obojętne czy będą te opłaty czy nie.

    Proponuję jednak po prostu zawsze rozpoczynać turniej punktualnie, nawet jak ma grać 2 graczy na stole. Ci co się spóźnią po prostu stracą trochę blindów.

  3. #13
    Dołączył
    Oct 2006
    Przegląda
    Poznań, Poland
    Posty
    312
    Wątek chyba nie dotyczy graczy, którzy zapowiadają swoje spóźnienie. Każdy z nas ma obowiązki i nie zawsze może się pojawić o 19:40.
    Uważam, że kara pieniężna nie jest do końca dobra, bo po pierwsze wprowadza zamieszanie. Po drugie sądzę, że niczego nie poprawi w sprawie punktualności, bo jeśli ktoś poświęca na turniej 300 zł i w dodatku ma w zwyczaju spóźnianie, to czy nie będzie płacić 10 zł?

    Myślę, że ciekawą opcją jest zmniejszanie o 500 żetonów stacka za pół godziny nie zapowiedzianego spóźnienia. Z drugiej strony jednak pojawia się kolejny problem organizacyjny. Co zrobić z tymi żetonami. Usunąć z puli nie można, komu oddać? Ciężko chyba byłoby to wszystko przeprowadzić.

    Ja zawsze byłam za tym, żeby osoby, które wcześniej nie informują o swoim spóźnieniu np na forum lub w sytuacji wyjątkowej TD telefonicznie, powinny mieć utrudnioną grę w kolejnych turniejach. Sądzę, że to bardziej "motywujący" sposób.

  4. #14
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Misiek ja ci za te 10 zl moge drinka postawic jak chcesz - ale nie bede dokladal do puli przez sprawy niezalezne ode mnie - i nie chodzi tu o 10 zl czy 1 zl .....
    Jest kilku graczy ktorzy graja regularnie juz dluzszy czas - do ktorych sam mysle naleze . Co prawda rzadko - ale tez raz na ruski rok zdarzy mi sie spoznic - wtedy dzwonie i informuje - ale nie wyobrazam sobie bym mial placic za to kare.
    O oplate karna mozesz wniesc ewentualnie gdy zauwazysz ze jest np gracz ktory ewidentnie przychodzi zawsze pod koniec levelu rebuy - i robi to specjalnie po to by " zaoszczedzic " na rebuyach, albo z jakis innych dziwnych powodow.
    Swoja droga np musialbyc ukarac Lecta - ktory z tego co wiem zawsze ma " jakos " tam napiety terminarz - i na turnieje sie zazwyczaj spoznia - moze to jest element taktyki, moze i element przypadkowosci , ale napewno nie robi tego zlosliwie - i raczej watpie by pomysl ktory tu jest przedstawiony mu sie spodobal.
    No nic - tyle mojego

    Strzalka

  5. #15
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    3,072
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Dziwne rozwiązania. Najoczywistszym byłoby po prostu punktualnie o godzinie, o której miał się zacząć mecz, włączyć zawodnikowi zegar i po sprawie...
    Oczywiście zegar jest włączany. Natomiast nieobecność przeciwnika jest uciążliwa dla drugiego gracza o tyle, że musi być na sali gry. Tamten drugi i tak nie przyjedzie, bo np. leży gdzieś nawalony albo ma 40 stopni gorączki, a Ty musisz odsiedzieć na sali np. godzinę. A tak - runda start, gracza nie ma, 1-0 i koniec. Jakby wyglądała piłka nożna w systemie spóźnień szachowych? Jedna drużyna jest, drugiej nie ma, sędzia stawia piłkę na środku i zaczynamy? I jak piłkę wylosuje obecna drużyna to strzela na 1-0 i czekamy 90 minut, a jak nieobecna, to czekamy 45 minut, po przerwie strzelamy na 1-0 i czekamy kolejne 45 minut?

  6. #16
    Dołączył
    Jul 2006
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    1,708
    Hehe Teki Lect akurat się spoźnia, jak sam mówi, bo nie chce mu się grać na wczesnych poziomach rebuy... z kilku powodów

    Tu raczej nie chodzi o kwotę, a o psychikę - kara za spóźnianie - wyjdę 15 minut wcześniej z domu i nie spóźnię się - albo tak jak jest teraz... e tam, te parę blindów mniej czy więcej... zagram sobie jeszcze 1 meczyk w Fifkę ...

    Pozdr
    Reb

  7. #17
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez teki Zobacz posta
    O oplate karna mozesz wniesc ewentualnie gdy zauwazysz ze jest np gracz ktory ewidentnie przychodzi zawsze pod koniec levelu rebuy - i robi to specjalnie po to by " zaoszczedzic " na rebuyach
    Wait... what?

  8. #18
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Wait... what?
    A Tobie o co znowu k*&^*a lata ..... nie dosc ze swicisz w kazdym watku na forum to musisz jeszcze tutaj pisac????

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Po prostu nigdy nie słyszałem, żeby rebuye były obowiązkowe. Nie rozumiem więc jaki cel miałoby takie "oszczędzanie"

  10. #20
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Po prostu nigdy nie słyszałem, żeby rebuye były obowiązkowe. Nie rozumiem więc jaki cel miałoby takie "oszczędzanie"
    element strategiczny

    przyklad - nasza stara struktura unl rebuy

    stawiasz sobie stack 7k . odchodzisz od stolu kolka leca .... do fazy rebuy zabiora ci jakies 2k czyli masz 5k bierzesz dodatkowego reba + add ona i masz 19k przy blindach 100/200 ante 25 /25 minut blindy/ i av stack ok 34 k - czyli spokojna gre bez ryzyka wydania pieniedzy na pozostale rebuye