Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Wątek: AK CO vs BTN

  1. #11
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nie pushuję go od razu, źle się wyraziłem. Zagrywam za 13-15$.

  2. #12
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    4-bet preflop ok. Na tym flopie c/f. Gorszego, w 4-betowanej puli vs w miarę rozgarnięty przeciwnik, nie ma.

  3. #13
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Peri napisz jak sie skonczylo.

    Co do rozdania 4 bet ok. Flop - jakos mi nie pasuje JJ, TT, QQ, call 4 beta w nadzieji na seta? Slowplayowane AA lub KK tez jakos dziwnie wyglada no chyba, ze levelowal i myslal, ze nie sprawdzisz ai preflop. Moze nielogiczne i nieprawidlowie, ale czasami lubie pogamblowac, wiec raise na flopie

  4. #14
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Call chyba nie jest tragiczny, bo on się nie spodziewa u nas zobaczyć po tym AK i możemy wygrać sporego pota od AJ-AQ, KQ, może KJ. Wolę jednak 4bet, zwłaszcza że goście, którzy dużo 3betują mają też nierzadko tendencje do stackowania się light, zwłaszcza w sytuacjach typu steal-resteal.

    Wydaje mi się, że call 4beta to zwykle nie jest slowplay - 4betując pokazujesz, że jesteś gotowy grać o stacki, nie ma więc potrzeby trapować z KK+, żeby wyciągnąć max value, chyba że istnieje uzasadnione podejrzenie, że możesz blefować. Raczej jest to ręka "za dobra" do spasowania, ale nie wystarczająco dobra w jego odczuciu, żeby z nią pushować. Ja bym go obstawiał na TT-JJ (może QQ), AJs, AQ (może AK), KQs. Ciężko tu jednak wyrokować, bo takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko (nie mówiąc już o dojściu tu do showdownu, żeby zobaczyć co przeciwnik miał), więc trudno dobrze ocenić jego zasięg.

    Board: Qs Jc 9h
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 28.227% 16.24% 11.99% 6108 4511.00 { AdKh }
    Hand 1: 71.773% 59.78% 11.99% 22490 4511.00 { TT+, AQs+, KQs, AQo+ }
    No właśnie dlaczego przy takim spotcie call nie jest poprawny?
    Po sprawdzeniu jest prawie pewne ze pan uznał call resteala za objaw naszej słabości i przy boardzie z Axx mozemy wygrac ładnego pota, na zasacie ch/c flop a potem ch/r ->AI turn. Patrząc na staty skłaniam sie ku opinii ze gracz solidny. Wiec tricky play na takiego jak najbardziej ev+. W moim mniemaniu rzecz jasna .

  5. #15
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Banis Zobacz posta
    Po sprawdzeniu jest prawie pewne ze pan uznał call resteala za objaw naszej słabości i przy boardzie z Axx mozemy wygrac ładnego pota
    Tak, bo zawsze dostaniemy flopa Axx, prawda?

  6. #16
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Tak, bo zawsze dostaniemy flopa Axx, prawda?
    to ze trafimy pare a co za tym idzie w tym przypadku tptk to 1:2,5. Idąc dalej tym rozumowaniem dokładamy 2,75 do pota 6,25, czyli okolo 1:2,27. Uwzględniając implidy jakie niesie ze sobą sparowanie się z boardem takich potencjalnych rąk przeciwnika jak Ajo+ oraz KJ+, call w moim mniemaniu matematycznie jest uzasadniony.

    Ponadto Anoxic,Twoja opcja zwiazane z 4betem nie jest najgorsza. Mamy 3-bet 4,5$ odwijamy do 14$, tylko co on moze zrobic:

    1)Zrzucic a my zarabiamy 9bb
    2)Zrobic calla budując pulę do 28$ dla pozostałych stacków rzędu 35$
    3)Push. Jestem graczem który uważa, że doprowadzanie do stakowania się z AK nie jest najlepszym pomysłem. Jednakże nie dorzucenie 35$ do pota 65$ jest błędem.

    Reasumując, dla mnie najlepszą linią w tym wypadku jest call.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Banis ; 28-10-2009 o 14:07

  7. #17
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Oj nie polegałbym zbytnio na implied odds przy trafieniu takiego układu jak TPTK, ale ogólnie rozumiem o co Tobie chodzi.

    Ja preferuję jednak 4bet tutaj.

  8. #18
    Na implidach polegam tutaj tylko do tego stopnia żeby uzupełnić sobie "0,23" w proporcji w tym przypadku to około 0,65$

  9. #19
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    2,442
    Cytat Zamieszczone przez vitek Zobacz posta
    Peri napisz jak sie skonczylo.

    Co do rozdania 4 bet ok. Flop - jakos mi nie pasuje JJ, TT, QQ, call 4 beta w nadzieji na seta? Slowplayowane AA lub KK tez jakos dziwnie wyglada no chyba, ze levelowal i myslal, ze nie sprawdzisz ai preflop. Moze nielogiczne i nieprawidlowie, ale czasami lubie pogamblowac, wiec raise na flopie
    Przywaliłem allina na flopie (ale to tilt) i po dłuższym zastanowieniu (może miał akcję na innym stole) sprawdził z TT i nie outdrawowałem go.

    Do dupy ten jego call moim zdaniem. Spytałem go dlaczego tak zagrał. Najpierw odpowiedział, że grał set mining. Wyśmiałem go to powiedział, że obstawił mnie na AK. Znowu go wyśmiałem, że w takim razie nie przywalił AI preflop na co odpowiedział, że ma 5bb/100 po 80k rozdań i wie jak rozgrywać TT.

  10. #20
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Po co wdawać się w dyskusje na stole cashowym?