Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 79
  1. #1
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Z blogu Górala na pokertexas:

    Turniej zaczął się całkiem nieźle ponieważ trafiłem do stolika z 5 Bułgarami, jednym słabo grającym Włochem (...) Czterech z pięciu Bułgarów okazało się o wiele lepszymi graczami niż wyglądało to na początku. Grali solidnego pokera a do tego jeden sprawiający wrażenie słabego murka potrafił zagrać jak top pros online.

    Przez 4 poziomy w sumie nic się nie działo, spadłem do 26k pasując 90% rąk. W ogóle to przez 7 poziomów z dobrych rąk startowych dostałem QQ, AK i dwa razy 99. Średnich rąk typu connectory też nie było za dużo więc nawet nie było jak grać na implied oddsy.

    W każdym razie pod koniec czwartego poziomu miało miejsce ciekawe rozdanie. UTG murek Bułgar limpuje. Limpuję też ja z LP mając 43 w karach. Reszta pasuje a BB czeka. Flop Js7d6d więc mam flush draw plus gut shot. BB czeka, Bułgar gra za 900 do puli 1000. Heads up bym podbił jako semi bluff ale mając jeszcze BB w sumie chcę aby i on się zabrał do puli bo będę miał lepsze oddsy więc tylko dokładam. BB jednak pasuje. Turn bardzo dobry pod postacią 5h. Czyli trafiłam dolnego strita. Bułgar gra takiego semi block beta za 1350. Mogę od razu podbić ale w sumie mam teraz mocną i ukrytą rękę więc tylko dokładam nie chcąc wypłoszyć przeciwnika i licząc na jakąś wysoką kartę, która nie będzie karem bo wtedy będzie to wyglądało na nietrafiony draw. River jednak polepsza mój układ, przychodzi 9d i mam niski kolor. Bułgar czeka. No więc board jest dla niego bardzo trudny, nie sądzę aby sprawdzał mnie tutaj za często. Mimo wszystko gram trochę ponad 3k czyli za 2/3 puli gdyż według mnie taki bet wygląda na słabszy niż mały value bet za 1500. Bułgar myśli i myśli po czym zagrywa Check Raise do 8500k. OMG. Za barierką stał Rambo i Zelik i według nich z 43s to jest easy fold bo tam ma MOOOOOONSTERA. Oczywiście nie robi tego dla wartości (jako value bet) z niczym innym niż z wysokim kolorem. Z setem, dwoma parami, stritem tylko sprawdza licząc, że ja blefuje. Także moja ręka bije tylko blef niestety. A biorąc pod uwagę image Bułgara możliwość, że on tam blefuje to może 5%. Postanawiam spasować i pokazać mu rękę aby wiedział Bułgar jeden, że nie będzie ode mnie wyciągał kasy na swoje nutsy w tak bezczelny sposób i może go tym zdenerwuję . Moje zdumienie jest bezbrzeżne gdy przeciwnik pokazuje czarne KJ, które zamienił w blefa!!!!!


    Discuss.



    Btw. chyba się Marcin nie obrazi jak tutaj wrzucę te rozdanie, po prostu wrzuciłem żeby wyniknęła z tego jakaś ciekawsza dyskusja na temat strategii rozegrania.


    Poza tym jeśli mogę coś zauważyć, to widzę tutaj mieszanie strategii. Góral jak pisał wcześniej gra tradycyjnego small-balla. Tylko na początku pisze że przez 4 godziny zrzucił 90% rąk preflop. To wygląda na soldną tight grę, potem gdy doszło do rozdania z 43s Góral stara się zachować pulę na przyzwoicie niewysokim poziomie i unikając przebicia na flopie/turnie stara się nie doprowadzić do jej nadmiernego powiększenia.

    Nie znam się piszę to jako kompletny laik ale to chyba nie jest typowy small-ball?
    Jeśli już gramy dość selektywnego pokera to powinniśmy szukać szansę na złapanie tego konkretnego większego spota żeby pomnożyć swój stack i imho okazja z tą ręką była dość dobra do atakowania na wcześniejszych streetach i powiększania puli.



    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-10-2009 o 00:58

  2. #2
    Dołączył
    Jan 2006
    Przegląda
    Rzeszów
    Posty
    2,180
    Ja bym nie zrzucił, ale to tylko ja

  3. #3
    Dołączył
    Apr 2004
    Przegląda
    katowice
    Posty
    4,233
    uwielbienie dla crying calli jest wielkie a poza tym jak to mawia excel...

  4. #4
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Ja tam się zgadzam ze znanym wymiataczem keszowo-turniejowym Żelikiem, mniej znanym Rambo a także samym Góralem że to jest turbo fold.

    jdx

  5. #5
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    A co sądzicie o flop/turn? Jak napisałem w 1 poście skoro Góral raczej odszedł od założeń smallballa co do gry preflop to powinien poczekać do idealnego spota żeby pomnożyć swój stack. IMHO okazja z 43s była znakomita, jednak ja uważam iż należało przebić turn... jakoś nie lubię dawać przeciwnikom darmowych kart.

    Oczywiście wypowiadam się jako laik w tych sprawach dlatego chciałbym usłyszeć do do powiedzenia mają inni.

  6. #6
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Moja odp z PokerTexas:

    "linia bet,bet,ch/r owszem od dobrego gracza jest czesciej blefem bo taki gracz trafiony river betuje a nie czeka. Natomiast od slabego Bulgarskiego murka (bo taki mial image) jest idealna: Jego rozumowanie: Limpuje A5s, trafiam FD wiec betuje za prawie pot, och nie trafiam koloru wiec zagram block beta na turn, oooo jest kolor na river poczekam niech on zagra to go przebije. Widzalem baaaardzo duzo tak rozegranej linii przez slabego gracza.
    Moje 43s bije tam tylko i wylacznie blef bo jest olbrzymia polaryzjacja. On tam nie CR stritow ani setow. Nie ma nizszego mozliwego koloru. Uwazam, ze moj fold byl poprawny a to ze Wy znacie wyniki tej reki najwyrazniej jednak wplywa na Wasza ocene reki.
    To ze trafiam river nic nie zmienia, nieraz sie zdaza ciagnac do gorszej reki i trafic. "


    Co do turna to tak, podbijajac najprawdopodobniej wygrywam reke na turn i zbieram to co mam. Ale jesli wpada niegrozny river (nie karo tylko np Qpik) to wygrywam sporo wiecej zetonow bo on tam pasuje KJ i sporo innych gorszych rak na turn poniewaz boi sie jeszcze beta na river. Jak na turn nie podbijam to z kazda rozsadna reka sprawdza niegrozny river.
    Na pewno raise turn jest linia latwiejsza ale IMO niekoniecznie bardziej EV+ aczkolwiek na pewno jakiejs duzej roznicy nie ma. Po prostu raise turn od gracza grajacego small ball jest bardzo silny i nie chcialem ladnie ukrytej reki od razu pokazywac. Wyszlo jak wyszlo

  7. #7
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Ja tam się zgadzam ze znanym wymiataczem keszowo-turniejowym Żelikiem, mniej znanym Rambo a także samym Góralem że to jest turbo fold.

    jdx
    ty

  8. #8
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    easy call przeciez ma KJ

    tak na serio to fold dla mnie
    ale tez raisuje turn

  9. #9
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    ty
    yw

    Anyway, ja, jako że gram big/longballa (praktycznie wszystko na keszu, więc nie wiem czy w turnieju to będzie dobre; bet sizing raczej nie ) to robię na flopie raise w okolicach pota i jeśli nie trafię turna to 2nd barrelują albo czasami biorę free card. Jeśli trafię to oczywiście betuję. Bardziej byłbym skłonny do "zapraszającego" calla gdybym miał nutsowy FD. Raz że outów trochę mniej a dwa że nie chcę wyrzucać ewentualnych słabszych FD.

    jdx

  10. #10
    to jest moim zdnaiem optymalna linia jesli on ma nutsa bo co jak uderza river to tylkom callujesz z kazdym kolorem a mozliwe ze zrzucasz sety czy 2 pary jak uderzy duzo bo to wyglada na monstera a czekajac wyciaga bet od twoich setow kolorow itp a liczyc moze ze zrobisz soul reada i callniesz jego check raisa z rekami ktore betujesz.dlatego zdaje mi sie ze fold jest ok w kazdy razie ja zrzucam. ponadto zgadzam sie z soprano ze rais turna powinien byc ok wyciagasz value od flushdrawa setow prawdopodobnie a na river wbrew pozorom jest sporo kart ktore zabija ci akcje imo.

    pozdro