Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 79
  1. #51
    Dołączył
    Jul 2004
    Przegląda
    Las Vegas
    Posty
    1,154
    [quote=anoxic;304762]Musimy dorzucić 5k żeby wygrać pulę 22,5k

    quote]

    Wow ile to bedzie powtarzane? Jezeli w puli jest 17k to nie sprawdzamy za 5k zeby wygrac 22 tylko zeby wygrac 17!! Przeciez to sa podstawy pokera, jak tu dyskutowac glebiej jak oddow czesc liczyc nie umie...

  2. #52
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Heh.

    Już prawie 3 doby czekałem aż ktoś to wreszcie napisze.

  3. #53
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    jestem amotorem jezyka polskiego ,ale poprawne wydaje mnie sie:

    wygrywamy pule o wysokosci 22k,a 17k jetonow(w sensie od przeciwnika) ?

  4. #54
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Cytat Zamieszczone przez Goral Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez anoxic Zobacz posta
    Musimy dorzucić 5k żeby wygrać pulę 22,5k
    Wow ile to bedzie powtarzane? Jezeli w puli jest 17k to nie sprawdzamy za 5k zeby wygrac 22 tylko zeby wygrac 17!! Przeciez to sa podstawy pokera, jak tu dyskutowac glebiej jak oddow czesc liczyc nie umie...

    Oczywiście że tak, ja napisałem jaka pula powędruje do nas w przypadku sprawdzenia.

    A dorzucamy oczywiście 5k do puli 17k (co daje też w miarę ok oddsy tak btw.)
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 25-10-2009 o 18:30

  5. #55
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Cytat Zamieszczone przez ucio Zobacz posta
    jestem amotorem jezyka polskiego ,ale poprawne wydaje mnie sie:

    wygrywamy pule o wysokosci 22k,a 17k jetonow(w sensie od przeciwnika) ?
    Tu nie chodzi o niuanse językowe tylko o liczenie pot odds.

    Musimy dorzucić 5K walcząc o pulę 17,5 K.
    Nasze pot odds to więc 17,5/5.
    Po skróceniu odpowiednio 3,5/1.

    Oznacza to, że musimy wygrać 1 raz na 4,5, żeby wyjść na 0.

    To z koleji oznacza, że przeciwnik musiałby tu blefować w 22,22%.

    Harrington wyznaczał zasadę blefu na 10%, ale tutaj o wiele poprawniej byłoby przyjąc Góralowe 5%. Jeśli nie mniej.

    Nadal call? Imo jednak result oriented.

  6. #56
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    542
    To ja mam pytanie w takim razie - po jakiego grzyba bet na river, skoro mamy fajne showdown value, a nie chcemy byc zraisowani, bo zakladamy, ze zrzucimy do raisa? Dlaczego zaczynamy budowac pule na river, kiedy mozemy to juz zaczac robic na turnie?

    Moim zdaniem cala logika rozegrania tej reki jest jakas lewa. Juz sam turn jest imo zagrany zbyt tricky: "Mogę od razu podbić ale w sumie mam teraz mocną i ukrytą rękę więc tylko dokładam nie chcąc wypłoszyć przeciwnika i licząc na jakąś wysoką kartę" - dlaczego nie chcemy wyciagac value ze swietnej reki na turnie, kiedy na river moze przyjsc WIELE kart, ktore po prostu zabija akcje? Kazda karta do koloru zabije akcje, kazda 8, 4 tez prawdopodobnie zabije akcje.

    "No więc board jest dla niego bardzo trudny, nie sądzę aby sprawdzał mnie tutaj za często." Tylko dlaczego nie bierzesz pod uwage check - raise z jego strony, skoro sam potem piszesz, ze "linia bet,bet,ch/r owszem od dobrego gracza jest czesciej blefem bo taki gracz trafiony river betuje a nie czeka. Natomiast od slabego Bulgarskiego murka (bo taki mial image) jest idealna". Tak jakbys w ogole nie zakladal przebicia. To jak to w koncu jest? Wlasnie to rozumowanie z rozegraniem monstera przez slabego murka wyglada mi na result oriented, bo jakby to nie bylo result oriented to praktycznie od razu zrobilbys check behind na river (bo wiesz, ze jego linia IDEALNIE pasuje do rozegrania monstera przez slabego murka), co by tez swietnie wpisywalo sie w koncepcje smallballa i kontroli puli z baby flushem.

    Takie przemyslenia z rana, bo widze, ze temat sie ladnie rozwinal.

  7. #57
    Dołączył
    Jun 2004
    Przegląda
    Bytom, Bielsko - Biała
    Posty
    126
    Moja odpowiedź w tym temacie jest tak oczywista, że aż nie chcę mi się marnować czasu i klawiszy by ją wpisać.

  8. #58
    Dołączył
    Mar 2006
    Przegląda
    berlin
    Posty
    962
    dzieki cj,nie zrozumialem jakos gorala(chyba za latwo napisane)

  9. #59
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    231
    Moze ja wrzuce swoje 3 grosze .

    Wg mnie zagrane dobrze jak i fold dobry i dziwie sie sporej ilosci osob ktore mowia ze Goral chce byc bardziej pro ... LOL

    Graliscie kiedys z weak tight passive ?? Na pewno , i co taki koles zazwyczaj raisuje ?? Nutsy i tylko nutsy ( no chyba ze uwaza ze sam trzyma nutsa )

    Wszystkie etapy rozdania wskazuja ewidentnie ze on tam ma monstera ( na river ) na flopie bet ~pot z FD by zgarnac pule a ma outy . Na turnie tylko block bet bo nie chce jeszcze uciec z rozdania a nie chce za duzo wydawac i imo call Gorala jak dla mnie ok . Zazwyczaj block bet jest weak wiec przy naszym raise bardzo czesto sfolduje to co tam trzyma a nasza reka tak jest ukryta ze jesli cokolwiek tam trzyma to zabetuje i river wiec jak dla mnie call jest bardzo ok przeciwko takiemu graczowi . No i na river spada Goralowi kolor wiec easy bet ale jesli dostajemy raise od weak tight passive i to na takim boardzie to biorac pod uwage bet sizing i gracza to jest izi fold a Ci co mowia ze to oddsy itd ... no niby tak ale te 5K robi spora roznice w stacku bo to jest 20% stacka ktory mial przed rozdaniem a on tam bedzie mial wyzszego flusha duzo czesciej niz cos innego . A to ze Blugar mogl pomyslec ze jego TP jest good enough to inna sprawa zamienil to w blef ale i tak Goral wg mnie podjal dobra decyzje


    BTW Witam :P

  10. #60
    Dołączył
    Jul 2005
    Przegląda
    Katowice
    Posty
    193
    No to i ja sie wypowiem co o tym rozdaniu mysle
    1. w takiej sytucji przebijam flopa do 2100 ( standardowo to robie, nie myślac nawet o BB ktory był w partii z konieczności)
    2. jak juz nie przebilem flopa ( co by nie miało miejsca) to przebijam turna
    3. jak nic z powyzszych pkt. nie miało miejsca to calluje river ( mimo iz wiekszosc uwaza to za easy fold )