Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 79
  1. #21
    a jak wchodzisz w rozdanie dla set miningu z 33, spadnie stol KQJT3 i spasujesz, to po co w ogole grasz dla set value? po prostu sa okolicznosci, w ktorych nie ma znaczenia ze trafiles co chciales, bo nie wystarcza to juz na rywala.

  2. #22
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Ja bym raisował turn. Może to wyglądać jakbyś robił move na jego słaby bet na turnie i dostaniemy call od sporej liczby gorszych układów. Na river, jeśli zadamy sobie pytanie: co bijemy, to ciężko znaleźć jakąkolwiek rękę (przy tym image'u przeciwnika). Nie mam pojęcia czemu tak irracjonalnie Bułgar rozegrał swoje KJo, tymbardziej, że Twoja linia wyglądała na FD. Ciekawe na co Cię ocenił (medium pair/str8 draw i użycie kolejnego Xd jako bluff outs)? Medium pair byś grał zapewne check behind, więc pozostał bardzo mocny układ/blef. Myślisz, że bet sizing na river odegrał kluczowe znaczenie? Miało wyglądać to słabo, ale jeżeli przeciwnik tak to odebrał to po co robił raise?

  3. #23
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nie wiem jakie konkretnie miał Góral ready na tego gracza, ale sądzę że bet sizing na riverze nie miał aż tak dużego znaczenia.. Tzn. skoro przeciwnik sobie zaplanował c/r river to zrobiłby tak przy zabetowaniu tak 1,8k jak i 3,5k.

    Ale oczywiście mogę sie mylić.

    I kolejny raz podkreślam iż to był właśnie "ten spot" gdzie należało próbować się pomnożyć (flopujemy dość ładny draw) lecz nie dawać oponentowi darmowej karty na river, ponieważ mimo iż wiele kart na river będzie dla nas dobrych, to jednak jest też nie mało kart które mogą nam popsuć wszystko.. dlatego imho jakieś 4,4k na turnie załatwia sprawę.

    Pozdro.


    PS: ktoś sugerował że oponent mógł grać c/r river for value myśląc że może mieć najlepszy układ.. no nie można tego wykluczyć


    PS: pula po twoim becie na river wynosi 9k gość betuje 8,5k więc w puli mamy 17,5k i do dołożenia 5k. Musimy dorzucić 5k żeby wygrać pulę 22,5k. Nie jest tak źle z oddsami. W zasadzie chyba zrobił bym crying call.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 23-10-2009 o 00:10

  4. #24
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Przy założeniu, że on tam blefuje w 20% przypadków. Aż tyle % bym mu nie dał.

  5. #25
    Dołączył
    Dec 2005
    Posty
    299
    Napisałem na pokertexas:

    "Bet Górala na river reprezentuje polaryzację na monster/blef.
    Dlatego PRO często tutaj betpot v-betują np z TP z dobrym kickerem.
    Raise takiego beta to już na 99% polaryzuje monster/blef.
    Na unknown gracza z Bułgarii fold Górala wydaje się jednak dość standardowy.
    Błąd nastąpił, jak słusznie zauważył Góral, po rozdaniu )"

    Dodam, że turna bym tu jednak raisował.
    Ostatnio edytowane przez CGJung0 ; 23-10-2009 o 06:44

  6. #26
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Ja bym nie sfoldowal, jego linia nie ma sensu. Poza tym nie raisujac turna chyba zakladasz ze nie ma fd.
    Wlasnie przeczytalem co anoxic napisal "Musimy dorzucić 5k żeby wygrać pulę 22,5k." - przy tym fold imo juz zahacza o LOL - ale znam sie na turniejach jak rabus na gwiazdach.

  7. #27
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    105
    nikt nie powiedzial o opcji check behind. osobiscie betuje i skladam sie do rejza, ale zagranie z babyflushem jest defacto blefem.

  8. #28
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez Larghart Zobacz posta
    Ja bym nie sfoldowal, jego linia nie ma sensu. Poza tym nie raisujac turna chyba zakladasz ze nie ma fd.
    Wlasnie przeczytalem co anoxic napisal "Musimy dorzucić 5k żeby wygrać pulę 22,5k." - przy tym fold imo juz zahacza o LOL - ale znam sie na turniejach jak rabus na gwiazdach.
    Ja myślę, że Bułgar nie uwierzył w kolor Górala i pomyslał, że:
    1) jesli mam lepiej od niego i go callnę to wygram to co na stole
    2) ale jeśli mam gorzej od niego i go przebiję (symulując swój kolor) to i tak wezmę to co na stole
    W sumie zagrał nie tak żle (może przez przypadek)

    PS
    Na riverze Góral ma dla mnie oczywisty fold

  9. #29
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    151
    Ogolnie to zauwazylem ze na tym EPT maja sklonnosci do foldowania mocnych ukladow, tutaj kolor w innym rozdaniu ktos wywala KK na w miare bezpiecznym stole... masakra, jak ktos chce wygrac turniej w ogole nie podejmujac ryzyka...

    Ale jak dla Polakow celem i sukcesem jest dotrwac do fazy ante to nie ma sie co dziwic.

    (to nie jest osobista wycieczka do kogokolwiek)

    @Josek, ja bym z tym 33 nie dotrwal w ogole do river :P - dzołk ;p

  10. #30
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez mlody87 Zobacz posta
    Ogolnie to zauwazylem ze na tym EPT maja sklonnosci do foldowania mocnych ukladow, tutaj kolor w innym rozdaniu ktos wywala KK na w miare bezpiecznym stole... masakra, jak ktos chce wygrac turniej w ogole nie podejmujac ryzyka...
    Góral ocenił, że nie ma dość equity żeby go sprawdzić, więc spasował. Co tu ma do rzeczy ryzyko? Albo jakaś decyzja ma dodatnie EV albo ujemne.

    Ale jak dla Polakow celem i sukcesem jest dotrwac do fazy ante to nie ma sie co dziwic.
    Rozumiem, że wkrótce sam poprawisz tę statystykę