Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: AK na EPT

  1. #1
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Myślę, że ciekawa ręka więc warto podyskutować, napisze sporo o readach na przeciwników bo one maja tu tez spore znaczenie, ale nie robie niczego w stylu: „budowanie teorii po rozdaniu”.

    Reka miała miejsce na poziomie 150/300 ante 25. Mój image do tej pory to tight aggresive. Na pierwszych levelach oglądałem flopy, raczej bez przebijania. Pokazałem niewiele rąk, 2 razy musiał po Riverze pokazać 2 nietrafione monster Drawy, o jednym napisze dalej. Po kilku levelach spadłem na 14k , ale pozniej otworzyłem KK z utg, dostałem 5 calli flop KJT i JC Alvarado podwoił mnie z TT. Generalnie image mam Wight solid.

    Mam +/- 24k. Na UTG dostaje AsKd robię 750 (standardowe dla mnie 2.5x), calluje utg+2 (murek, zwykle 3betował, chwile się zastanowił przed callem, przemknęła mi myśl że coś slowplayouje), calluje tez button- Włoch, grał dużo rozdań z pozycji, ale raczej caplował niż atakował. I gość z BB robi 3100.

    Koleś dominował stolik, ale z tego względu że trafiał wszystko. Grał z 40% rąk, bardzo agresywny, ale pokazywał bardzo słabe karty na show downach- słabe ze względu na ich wartość. Np. podbijał 94s z MP1 etc.
    Gdy miał on ok80k przyszedł na stół nowy gracz (ok45k)i z utg otworzył dostał chyba 4calle i ten wloch na bb po chwili zastanowienia dołożył. Flop Qd8d4s i Włoch leaduje 2k do puli 4,5k, ten co podbijał robi jakieś 7k, reszta folduje. Akcja wraca do Włocha, który zaczyna liczyć, przekłada żetony etc, po kilku minutach robi all Ina za 45k z Q5o…… oczywiście przegrywa z 88 u przeciwnika.
    Z tym Włochem sam miałem 2 akcje. W 1 na stole KcQ4c on cbetował ja sprawdziłem z KsTc, turn Jc i Włoch gra c/c na mój bet riv blank i on znów gra c/c (btw tu chyba mój błąd, ale patrząc na jego image to jest szansa ze sprawdzi mnie np. z AcQ, czy tam K9c etc) z 44. Wiec moja notka jest taka, że ma mnie za Wight gracza i jakoś tam nie świruje na mnie.
    Niedługo potem rozdanie w którym on z MP3 jakieś 750, ja z CO z JJ zrobiłem 2100 i on po namyśle wrzuca 7600. Był on agresywny ale wcześniej nie robił zadnego 4betu, w dodatku zrobił to na mnie z imagem jaki miałem. Zrzuciłem na co on pokazał Q4

    No i mam te AK i akcja do mnie. Teraz jak sobie myślę to chyba najlepiej byłoby zrobić z 7,5-8k i foldnać na shove gościa bezpośrednio za mna (Button nigdy tam nie ma monstera) a statkować się z tym gościem. Tylko że mam te 80bb i tak średnio widziało mi się statkowanie z AKo pre flop. Z drugiej strony FE raczej mam ogromne, choc z drugiej strony ten Włoch nie squeezował, ale moje AK spokojnie bije jego range.
    Fold raczej nie wchodzi w grę ze względu na tego gościa.
    Problem tez jest taki, że niestety nie uda się utrzymać puli nisko, bo już jest grubo. Plusem jest przewaga pozycji.
    Zdecydowałem się na call, murek odpuszcza button sprawdza.
    Flop 7s4s2s
    Włoch na BB o dziwo checka i piłka do mnie.
    Check czy bet?
    Zdecydowałem się na check. Gdybym zabetował i ktoś z nich by przebił miałbym spory problem.Za mną był jeszcze gośc na buttonie, wczesniej jak wspomniałem grał on duzo rąk na tej pozycji, zawsze gdy check do niego to uderzał, zwykle zgarniał pule. Wyglądał na solidnego. Miałem z nim 2 ręce. W 1 zagrał c/r na mój cbet i się zrzuciłem. W drugiej podbijam AKdd z MP on call z buttona. Flop 9d7d2 ja cbet on raise i ja call. Turn6 i on gra check behind. River 5 -miałem zagwozdkę czy uderzać, ale ponieważ stawiałem go na jakieś SC to odpuściłem a on przeczekał J9o.
    No i w tym rozdaniu po moim check zagrywa on za 6200, BB fold.
    Call nie wchodzi w grę. Mamy ok. 20k przed sobą. Wydawało mi się, że on uderza tam z buttona 100% range’u więc FE powinienem mieć ogromne. Osobiście stawiałem go na jakąś srednią parę, może jakieś AQ, AJ.
    Stwierdziłem, ze semiblef nie jest tutaj najgorszym rozegraniem i przebiłem go wrzucając chyba 15k, ale wiadomo ze to był all In. On od razu spushowal a mi pozostało wrzucić resztę żetonów
    Doli zwrócił mi uwagę, ze tak naprawdę niezbyt dużo reprezentuje tam, ale imo gość ciągle i tak pasuje np. 99, zresztą był to też Włoch który nie wydawał się że myślał zbyt dużo.
    Pokazał QsTs, ja nietrafiłem i odpadam.

    Ja wy gracie ta rękę?
    Ręka nie za bardzo mi leżała z tego względu że nie lubię się angażować w duże pule na początku turnieju będąc na deep stacku, ale sytuacja w tej ręce niestety do tego mnie zmusiła.

  2. #2
    Dołączył
    Apr 2008
    Przegląda
    Kielce/Lublin
    Posty
    662
    Nie jestem graczem, ąz tak wysokich stawek ale moim zdaniem to jest idealne rozegranie tej ręki.

    No i mam te AK i akcja do mnie. Teraz jak sobie myślę to chyba najlepiej byłoby zrobić z 7,5-8k i foldnać na shove gościa bezpośrednio za mna (Button nigdy tam nie ma monstera) a statkować się z tym gościem.
    Ja na flopie chyba bym zagral podobnie jak Ty.

  3. #3
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Gdybym jakimś cudem grał dziś na EPT (wygrana satelitka czy coś) to 4-betuję 8,500$ pre.

    Z gościem na BB mogę się stackować pre.
    Ostatnio edytowane przez anoxic ; 21-10-2009 o 23:46

  4. #4
    mom zdaniem rozwazajac mozliwe opcje odpada od razu fold zostaje wiec call i 4bet. teraz tak jak callniemy jest duza szansa ze ktos jeszcze za nami callnie myslac odsy pozycja etc w konsekwencji bedziemy grali reke oop w duzej puli ktora jak trafimy i tak mozemy sie nadziac na cokolwiek.zatem moim zdnaiem najlepsza opcja jest 4bet i to maly wlasnie do 7500 czy cos wystawiajacy sie na 5beta light. ktos powie nikt nie bedzie tutaj robil 5bet light na goscia grajacego tight i walacego ep. i wlasnie wydaje mi sie ze czesto bb ktory jak wiemy mega agro itp uzna ze ty( patrzy na ciebie mowi niby tight ale mlody gra ept wiec pewnie na necie tez gra pewnie niezly zdolny do korzystania z imagu etc etc) mozesz to robic z masa rak( wlasciwie nie dokonca wazne z czym ale ze czesto to mozesz zrobic) i wsadzi tam cokolwiek co przypomina reke jak kqs ajs 88+ taki range wyssany moze z palca bo i tak jak uzna ze ty jestes tam light czesto to wsadza cokolwiek 3betowal wiec...
    w kazdym razie sadze ze na izingu bedzie to call po jego olku.
    co do angazowania sie w giga pule early itp. moim zdaniem pomyslmy o tym tak
    rais z ak jest ok tak? tak
    4bet na luzno 3betujacego goscia jest ok tak? tak
    dostaniemy w miare ok odsy callujac ola od goscia ktory moze tam byc sporo luzniejszy niz ak tak? tak
    wiec w czym problem ze rozrzucimy staka monstera od czasu do czasu jesli od czasu do czasu zbudujemy staka giganta i bedziemy sobie naparzac ludzi itp jesli wszystko po drodze bylo ev+?

    co do post flop zgadzam sie w 100% z tym zagraniem
    przeciez btn nie po to calluje pre na 3ciego z jakims dnem( bo co niby ma miec jak robi call na drugiego raisa ep i potem call na drugiego 3beta comon) zeby teraz jak preflop 3betor czeka( wiec pewnie ma ak bez pika czy moze nawet jakies czerwone jj i wymiotuje sobie spokojnie na tym bordzie z wlaczonym c/f) soprano czeka wiec pewnie tez misnal to czemu ma nie zabrac tej puli( swoja droga to przeciez swietny spot do blefu z uwagi na to co powiedzialem bo soprano zwykle nie ma tam reki nie? )

    koniec koncow masa fe jest jak cos sa outy a co najwazniejsze trzeba pamietac o zasadzie excela moge przegrac ale wyblefowac sie nie dam heh.

    pozdro

  5. #5
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Cytat Zamieszczone przez Soprano Zobacz posta
    Teraz jak sobie myślę to chyba najlepiej byłoby zrobić z 7,5-8k i foldnać na shove gościa bezpośrednio za mna (Button nigdy tam nie ma monstera)
    Nie zgadzam się z tym, że on tam nigdy nie ma monstera. Też tak myślałem do dzisiaj, ale niestety w identyczny sposób przegrałem dzisiaj 2x mając odpowiednio QQ i KK zaś przeciwnik KK i AA callująć "na trzeciego" z buttona

  6. #6
    Dołączył
    Feb 2007
    Przegląda
    Krakow
    Posty
    867
    powtórze to co napisałem na tl: Dla mnie poprawniejszym rozdaniem jest fold pre, niż call, ze względu na prawdopodobieństwo, a właściwie pewnosc gry w 3-way pocie.

  7. #7
    a w sumie mozna nawet jeszcze pokusic sie o policzenie czegos w sprawie tego calla. no to tak
    pula jest co

    150+25*9+750*2+24000+7500=33375

    a mamy do callniecia 16500 wiec musimy miec zeby callnac 33%

    teraz tak ustalmy dwie sytuacje gosc nie jest zdolny zrobic mova
    i jest.

    1 ma tam qq+ak

    przeciwko takiemu rangowi mamy 38.8% wiec izi call co ciekawe w tej sytuacji dostajemy tez odsy z 22 (34%) natomiast zadna niesparowana reka nawet aqs nie ma juz wystarczajaco equity.

    2 ma 99+ at+ qj+ kj+ ( taki range bo 88 raczej tylko callnie itp)

    oczywiscie ak izi call bo 60% equity
    ciekawsza jest graniczna reka heh

    oczywisciie pary to izi 22 40%
    a2s 41.2%
    a2o 37.8%
    qts 33.9% ( qjo za slabe)
    kto 33.2%
    k2s 34.6%
    34s 34.1% hahahaaha
    ale z ofsuitowych niestety nic sie nie lapie konektorow

    takze wyglada ze juz w miare wiadomo o co chodzi
    moze jesli chodzi o tego zdolnego do mova gracza to te wyliczenia nie sa ciekawe ale zakladajac nawet ze gramy z murkiem to trzeba pamietac ze z uwagi na blokersy i wszystko mam ciagle 38.8% przeciwko qq+ak z naczym ak a to wcale nie tak malo.

    pozdro

  8. #8
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Wykorzystując ready na poszczególnych graczy myślę, że mimo wszystko powinieneś zrobić 4-bet (i call AI od kogokolwiek). UTG+2 zwykle 3-betował, więc można przypuszczać, że swój top range by tutaj również przebił. Call od pasywnego Włocha na BT to oczywista słabość. I bardzo agresywny, często stealujący BB (podbijał 94s z MP1) i chyba mimo wszystko nienajlepiej ogarniający grę (Flop Qd8d4s i Włoch leaduje 2k do puli 4,5k, ten co podbijał robi jakieś 7k, reszta folduje. Akcja wraca do Włocha, który zaczyna liczyć, przekłada żetony etc, po kilku minutach robi all Ina za 45k z Q5o
    ) robi squeeze. Pewnie rozegranie 44 trochę zmieniło jego wizerunek w Twoich oczach, ale pokazałeś mu 3-bet blefa (mam nadzieję, że nie open foldowałeś tych JJ ) co mógł odebrać, że zaczynasz robić na niego move'y. Pojawia się w takim razie super opcja na wygranie puli przed flopem, a jeśli nie to myśle, że spokojnie bijemy range BB (który pewnie może się bardzo luźno odwinąć, skoro zobaczył wcześniej Twój reraise i fold). Przy stacku 24k 4-bet z AKo za 7,5-8k i fold na shove nie jest najlepszym pomysłem.

  9. #9
    hmmm. ciekawe te wyliczenia czaki, ale co nam daje 34% equity w przypadku innym niz AI, gdzie nigdy nie zostaniemy outplayowani i zobaczymy 5 kart?
    z takim 34s trafiamy flopa 49A, gosc z KJ robi cbeta i nie mozemy zrobic nic innego niz fold w tak napompowanej juz puli. swoja droga, mysle ze powinni dodac do pokerstove 'flop equity', tzn jak dana reka wyglada w przypadku, kiedy na stol maja spasc tylko 3 karty. oczywiscie nie zapobiegnie to outplayowaniu nas, ale sama statystyka moze byc ciekawa. sorry, za OT.

  10. #10
    Dołączył
    Jun 2003
    Przegląda
    Anfield Road
    Posty
    2,967
    Cytat Zamieszczone przez Josek Zobacz posta
    hmmm. ciekawe te wyliczenia czaki, ale co nam daje 34% equity w przypadku innym niz AI, gdzie nigdy nie zostaniemy outplayowani i zobaczymy 5 kart?
    z takim 34s trafiamy flopa 49A, gosc z KJ robi cbeta i nie mozemy zrobic nic innego niz fold w tak napompowanej juz puli. swoja droga, mysle ze powinni dodac do pokerstove 'flop equity', tzn jak dana reka wyglada w przypadku, kiedy na stol maja spasc tylko 3 karty. oczywiscie nie zapobiegnie to outplayowaniu nas, ale sama statystyka moze byc ciekawa. sorry, za OT.
    what ?
    przeciez wyliczenia czakiego dotycza sytuacji w ktorej my robimy 4beta do 7500 i dostajemy pusha od BB


    OK czyli wiekszosc sie zgadza ze raise/call bylby lepszy PF.
    Załózmy że zrobiliśmy misclicka, jak gracie tego flopa ?