Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 29
  1. #11
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    331
    Chcesz minimalizowac straty to folduj 22 preflop.

  2. #12
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    a co `normalny gracz` moze miec tutaj stackujac sie w 5 osobowym pocie? (na p2p tez twierdza, ze to cooler)
    No pula nie jest taka do końca 5-way ponieważ po twoim CR zostało was dwóch. tak czy inaczej:
    Board: Qh 2d 6s
    Dead:

    equity win tie pots won pots tied
    Hand 0: 66.797% 66.80% 00.00% 13887 0.00 { 2h2s }
    Hand 1: 33.203% 33.20% 00.00% 6903 0.00 { QQ+, 66, AQs }
    Oczywiście nie każdy przeciwnik i nie zawsze pójdzie na całość z TPTK albo overparą ale IMO na pewno masz tutaj nie mniej niż 55% pot quity.

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    jak najbardziej nie, tylko po tym rozdaniu zastanowilem sie dluzej i naprawde, w ciagu miesiaca mam rozegrane ponad 100k rozdan i nie przypominam sobie, zeby w takim spocie jakikolwiek sensowny zawodnik mial cos innego niz seta.
    Może coś innego rozumiemy przez przymiotnik "sensowny" i ty masz na myśli po prostu nitów a nie sensownych graczy. Z drugiej strony: grasz 100k rozdań miesięcznie -> prawdopodobnie uprawiasz zaawansowany multitabling -> prawdopodobnie nitujesz (na nit-ringu ) -> żaden kumaty gracz nie da ci znaczącej akcji bez monstera.

    jdx

  3. #13
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    789
    Z setami na suchych flopach nie minimalizuje się strat tylko maksymalizuje się zyski. W multiway potach jeszcze lepsze eq. mają PP, bo c-bet agresora będzie wyższy i łatwiej wyjść na + ze swoim trafionym setem. Powiedzmy, że trafiasz seta w 4 way pot przy 3BB open raise. Na flopie jest 12-13,5BB. C-bet jakieś 8-9BB grasz c/r i jeżeli nawet przeciwnik spasuje wygrywasz 20BB+ (już nie mówie, że szansa, że ktoś z pozostałych trzech graczy coś zaczepił jest większa i od czasu do czasu będzie c-bet, call i Twój raise). Seta na flopie trafisz pi razy drzwi 1/8, więc 7xprzegrasz 3BB, będąc na blindach jeszcze mniej = łącznie 21 (przy założeniu c/f flop), a raz wygrasz min. 20BB. W pojedynku z jednym przeciwnikiem otwierającym 3BB pot wyniesie 6-7,5 BB, c-bet 5-6BB. Przegramy przy scenariuszu on gra c-bet i zrzuca na c/r 7x3 =21 (na blinach odpowiednio mniej), a wygramy 1x11BB+.

    Acha i c/r na tym flopie w 4-way pot to nigdy nie jest blef (od ogarniającego gracza). Come on, no way!

  4. #14
    Dołączył
    Aug 2008
    Przegląda
    Breslau
    Posty
    1,244
    no tak, ciesze sie bardzo trafiajac seta w takim spocie, przy czym naprawde ciezko tutaj reprezentowac cokolwiek innego niz set, a 5 osob w pocie bardzo to uwiarygodnia, a villain wyglada, jakby w ogole sie tym nie przejmowal. Nie mniej jednak, skoro wszyscy zaliczaja to jako cooler to tak musi byc, chociaz moim zdaniem sytuacja jest wyjatkowo spolaryzowana i to na moja niekorzysc

    jdx:
    cos ~14/11. Mniej wiecej w okolicach sredniej. Tak czy inaczej wydaje mi sie, ze jak bardzo by sie nie bylo LAGiem i mam tu na mysli LAGa a nie aggrodurnia, to na takim boardzie bez seta sie stacknac nie mozna. Zreszta fold bottom seta nie jest imo na FR czyms wyjatkowo niespotykanym

  5. #15
    Dołączył
    Mar 2006
    Posty
    260
    Imo szkoda energii na analizowanie tych spotow

    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    Tzn. że np. donkbet nic nie reprezentuje? Tak poza tym IMO C/R bluff jest generalnie idiotycznym pomysłem.
    Ty grasz NLHE na tych stawkach ?

  6. #16
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Nie wiem, może jestem turbo nitem albo regularsi na NL100 grają całkiem inaczej niż ja, ale nigdy w życiu bym tutaj nie oddał stacka z czymś innym niż set...

  7. #17
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    461
    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    Jest jakas linia, ktora pozwala zredukowac straty w longrunie?
    Jest jedna FOLD PREFLOP.


    W tym rozdaniu, to bardziej przejmowalbym sie akcjami od Cutoffa lub UTG i wtedy rozwazylbym fold, a tak cooler.

  8. #18
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Larghart Zobacz posta
    Ty grasz NLHE na tych stawkach ?
    Już nie. "Bread & butter" to jest teraz PLO/PLO8. Anyway, chcesz powiedzieć, że C/R bluff, w szczególności na stawkach NLHE100 FR, to jest świetne, "sophisticated", zagranie? Tak poza tym to w ogóle uważam, że C/R jest (bezmyślnie) nadużywanym zagraniem.

    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    W multiway potach jeszcze lepsze eq. mają PP, bo c-bet agresora będzie wyższy i łatwiej wyjść na + ze swoim trafionym setem. Powiedzmy, że trafiasz seta w 4 way pot przy 3BB open raise. Na flopie jest 12-13,5BB. C-bet jakieś 8-9BB grasz c/r i jeżeli nawet przeciwnik spasuje wygrywasz 20BB+
    Tak, masz większą pulę na flopie, ale nie byłbym takim optymistą co do cbeta ponieważ w puli 4-way kompetentny gracz nie będzie raczej cbetował w trzech przeciwników z kompletnym air. Z kolei jeśli on cbetnie, ty zagrasz C/R z bottom setem i dostaniesz cold calla od trzeciego gracza to ten twój set nie jest już dobry. Sądzę, że w tej sytuacji znacznie lepszym zagraniem jest donkbet - pozwala on złapać (przynajmniej na jednego beta) gracza/y "ze środka", ponadto jeśli akcja mocno się rozwinie, to będziesz mógł spasować tego bottom seta a jeśli w sam raz blefujesz (co IMO nie jest zbyt dobrym pomysłem w takim multiwayu chociaż flop jest dobry) to jest to tańsze niż C/R bluff.

    Cytat Zamieszczone przez Tamar Zobacz posta
    Acha i c/r na tym flopie w 4-way pot to nigdy nie jest blef (od ogarniającego gracza). Come on, no way!
    100% zgody

    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Nie wiem, może jestem turbo nitem albo regularsi na NL100 grają całkiem inaczej niż ja, ale nigdy w życiu bym tutaj nie oddał stacka z czymś innym niż set...
    No ja to bym się czasami zestackował np. z TPTK a czasami odpuścił tego seta już na turnie. Zależy od przeciwnika. Ale fakt, przeciwko nieznanemu przeciwnikowi to bez seta bym się nie wychylał.

    jdx

  9. #19
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    3,098
    Cytat Zamieszczone przez Gratek Zobacz posta
    Czy naprawde trafiajac seta na suchym boardzie chcesz minimalizowac straty?
    Czy fakt, że flop jest suchy naprawdę działa tu na naszą korzyść? Już bym chętniej się stackował na T92, bo przeciwnik mógłby mnie obstawić na draw i sam mógłby takowy mieć. Na Q62 rainbow to jest albo monster albo (bardzo głupi) blef.
    Cytat Zamieszczone przez jdx Zobacz posta
    No ja to bym się czasami zestackował np. z TPTK a czasami odpuścił tego seta już na turnie. Zależy od przeciwnika.
    Oczywiście chodziło mi o grę przeciwko TAG-owi

  10. #20
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    2,317
    Cytat Zamieszczone przez Trias Zobacz posta
    Na Q62 rainbow to jest albo monster albo (bardzo głupi) blef.
    Przeczytaj wypowiedzi innych forumowiczów (w tym moje wcześniejsze), to wyjdzie na to, że blef na takim flopie wcale nie jest głupi. Na tych stawkach chyba niezbyt wielu myśli na poziomie powyżej pierwszego. Albo na pierwszym albo na zerowym.

    Heh, nawet w puli 5-way donkbet blef ma uzasadnienie ("jakościowe" bo "ilościowe" to już raczej niekoniecznie) ponieważ taki bet z EP w 3-4 przeciwników pokazuje jednak trochę siły. Z drugiej strony szanse powodzenia takiego blefu są mniejsze ze względu na ilość przeciwników i wielkość puli i do tego koszt blefu, ze względu na wielkość puli, jest większy.

    jdx