Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Z przeciwnikiem rozegralem dopiero kilka rozdan. Czy implied oddsy pozwalaja na taki call na turnie?

    Czy blef na riverze moze sie oplacac? Rozsadny gracz nie sprawdzi bez strita lub koloru. Mam tu wystarczajace fold equity?

    I ogolnie, warto na tych stawkach (i na innych) bawic sie w takie blefy, czy lepiej skupic sie na graniu value?

    PokerStars Game #34031346013: Tournament #203709012, $5.00+$0.25 USD Hold'em No Limit - Match Round I, Level I (10/20) - 2009/10/14 14:40:44 ET
    Table '203709012 1' 2-max Seat #1 is the button
    Seat 1: bluenu (1540 in chips)
    Seat 2: rusolis (1460 in chips)
    bluenu: posts small blind 10
    rusolis: posts big blind 20
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to rusolis [ ]
    bluenu: raises 20 to 40
    rusolis: raises 60 to 100
    bluenu: calls 60
    *** FLOP *** [ ]
    rusolis: bets 120
    bluenu: calls 120
    *** TURN *** [ ] []
    rusolis: checks
    bluenu: bets 220
    rusolis: calls 220
    *** RIVER *** [ ] []
    rusolis: bets 1020 and is all-in

  2. #2
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    18
    LOL, odważna strategia! Ja jednak pozostałbym przy graniu value.

  3. #3
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Z przeciwnikiem rozegralem dopiero kilka rozdan. Czy implied oddsy pozwalaja na taki call na turnie?

    Czy blef na riverze moze sie oplacac? Rozsadny gracz nie sprawdzi bez strita lub koloru. Mam tu wystarczajace fold equity?
    Nie za bardzo nasz implied odds bo nie wiesz czy w ogóle sprawdzi, a przede wszystkim mało kto wrzuci stack z second nuts flush.


    Rozsądny gracz nie sprawdzi, ale problem polega na tym ze ty nie wiesz czy to rozsadny gracz.


    Jak dla mnie to hazard nie poker

  4. #4
    Dołączył
    Dec 2008
    Przegląda
    Mysłowice/Gliwice
    Posty
    2,880
    Nie mniej w HU należy czasem zablefować przy dobrej puli.

    Ale to trzeba mieć jakieś ready na przeciwnika żeby tak zagrać.

  5. #5
    Dołączył
    Jun 2007
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    520
    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Z przeciwnikiem rozegralem dopiero kilka rozdan. Czy implied oddsy pozwalaja na taki call na turnie?

    Czy blef na riverze moze sie oplacac? Rozsadny gracz nie sprawdzi bez strita lub koloru. Mam tu wystarczajace fold equity?

    I ogolnie, warto na tych stawkach (i na innych) bawic sie w takie blefy, czy lepiej skupic sie na graniu value?

    PokerStars Game #34031346013: Tournament #203709012, $5.00+$0.25 USD Hold'em No Limit - Match Round I, Level I (10/20) - 2009/10/14 14:40:44 ET
    Table '203709012 1' 2-max Seat #1 is the button
    Seat 1: bluenu (1540 in chips)
    Seat 2: rusolis (1460 in chips)
    bluenu: posts small blind 10
    rusolis: posts big blind 20
    *** HOLE CARDS ***
    Dealt to rusolis [ ]
    bluenu: raises 20 to 40
    rusolis: raises 60 to 100
    bluenu: calls 60
    *** FLOP *** [ ]
    rusolis: bets 120
    bluenu: calls 120
    *** TURN *** [ ] []
    rusolis: checks
    bluenu: bets 220
    rusolis: calls 220
    *** RIVER *** [ ] []
    rusolis: bets 1020 and is all-in
    nie bede opisywal reki bo .... to bardzo fajnie ze sa gracze ktorzy tak rozgrywaja a6o

    Pytania:

    Czy implied oddsy pozwalaja na taki call na turnie?
    Nie - przede wszystkim nie po takim rozegraniu

    Czy blef na riverze moze sie oplacac?
    Nigdy w zyciu - w przestrzeniu kilkunastu/stu gier jestes busted

    Rozsadny gracz nie sprawdzi bez strita lub koloru.
    Rozsadny / regularny gracz gra sobie tutaj z pozycja i doskonale wie co robisz

    Mam tu wystarczajace fold equity?
    Nie chodzi o fq a jak ta reka jest zagrana - Fq masz i co z tego

    I ogolnie, warto na tych stawkach (i na innych) bawic sie w takie blefy, czy lepiej skupic sie na graniu value?

    Absolutnie NIE na tych stawkach grasz sobie ABC /mozesz pocwiczyc agresje .... ale napewno nie w ten sposob/- thats all

    Pozdrrowki

    Ps. tylko sie nie gniewaj ta reka naprawde nie ma sensu

    Ps2. co do blefu tak na przyszlosc .... blef musisz sobie przygotowac ... pograc z przeciwnikiem zobaczyc jak reaguje na dane zagrania, czy w ogole mozna go / czytaj oplaca sie / blefowac ... to co ty zagrales to nie jest blef --- ty wolasz do niego przez monitor: " zabieraj moje 5 bucksow i sp......"
    Ostatnio edytowane przez teki ; 14-10-2009 o 21:25

  6. #6
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    763
    Typowe zagranie początkującego gracza z busted drawem - sam zagrywa all-in river

  7. #7
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    spodziewalem sie takich odpowiedzi...

    Pytanie, czy takie zagranie jest kiepskie bo zbyt czesto nadziewam sie na strita/kolor, czy zbyt czesto przeciwnik pozna sie na blefie i sprawdzi z TP czy czyms podobnym?

  8. #8
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    422
    Cytat Zamieszczone przez rusolis Zobacz posta
    Pytanie, czy takie zagranie jest kiepskie bo zbyt czesto nadziewam sie na strita/kolor
    W pokerze też jest ważne, żeby umieć samemu ze sobą pracować.
    Sam sobie odpowiedziałeś.

  9. #9
    Dołączył
    Jan 2008
    Przegląda
    Poznan
    Posty
    62
    Wydaje mi sie, że kluczowe są odpowiedzi na dwa pytania:

    - Co próbujesz reprezentować tym all-inem na riverze (oczywiście poza busted FD), biorąc pod uwagę twoją linię? Blefując musisz coś reprezentować, a nie tylko all-in bo przeciwnik nie callnie bez nutsa.
    - Jakie ręce, kóre betowały turn chcesz zmusić do fold'a?

  10. #10
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez manolo Zobacz posta
    Wydaje mi sie, że kluczowe są odpowiedzi na dwa pytania:

    - Co próbujesz reprezentować tym all-inem na riverze (oczywiście poza busted FD), biorąc pod uwagę twoją linię? Blefując musisz coś reprezentować, a nie tylko all-in bo przeciwnik nie callnie bez nutsa.
    Zgadza sie. Zagralem pod dame na riverze czyli strita.

    - Jakie ręce, kóre betowały turn chcesz zmusić do fold'a?
    Sa 2 mozliwosci, ktore pasuja do gry przeciwnika. Albo trafil cos na flopie, albo trafil kolor na turnie. W tym pierwszym przypadku prawie na 100% spasuje (poza stritem), w drugim oczywiscie jestem w dupie.

    Szansa, ze dostal strita na riverze jest moim zdaniem niewielka. Po pierwsze gdyby mial K high albo A high straight, to znaczy ze dobieral do gutshota. Gdyby mial Q high, to musialby miec 8, co by nie pasowalo specjalnie do gry preflop.

    Do strita tez nie pasuje jego bet na turnie.

    Kilka razy juz robilem takie zagrania, ze przeciwnik betowal flop czy turn, a potem dochodzila karta ktora kompletowala jakies drawy i wygrywalem pule duzym betem na riverze. Byc moze tym razem przegialem, ale chyba takie zagrania nie sa z definicji kiepskie.